AŻ 15% RABATU NA GOTOWE PROJEKTY DOMÓW + SŁODKA NIESPODZIANKA Z OKAZJI DNIA MATKI 👩💞 POSPIESZ SIĘ I WYKORZYSTAJ SZANSĘ!
15% RABATU NA GOTOWE PROJEKTY DOMÓW + SŁODKA NIESPODZIANKA

Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Przyjazny kredyt
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

powierzchnia użytkowa


od   do

kondygnacje

garaż

pokoje

Wymiary działki

rodzaj dachu

kąt nachylenia dachu

Strop (parter)

Strop (piętro)

kalenica do drogi

minimalna wysokość ścianki kolankowej

maksymalna wysokość budynku

Wejście

użytkowanie

elewacja i bryły

wymiary elewacji

koszt budowy

technologia budowy

instalacje grzewcze

energooszczędność

pozostałe

Wyjątkowe projekty domów we współczesnym stylu. Kolekcja 2019/2020.

Znaleziono projekty domów:  371
Znaleziono warianty: 426
malejąco

Projekty domów dla rodziny 2+2

Ciągle jeszcze popularny jest w Polsce model rodziny 2+2 i oferta projektów gotowych domów dla typowych rodzin jest bardzo bogata. Dom jednorodzinny można umownie podzielić na przestrzenie wspólne, jak salon, jadalnia, kuchnia, tarasy, ogrody, i miejsca prywatne, gdzie każdy z członków rodziny może być sam, aby pracować lub odpocząć z dala od pozostałych domowników.

Strefy do użytku ogólnego powinny być w domu dla średniej rodziny na tyle przestronne, aby jednocześnie mogły w nich przebywać i robić to samo dwie lub trzy osoby. W salonie poza miejscem na dużą „telewizyjną” kanapę przydadzą się porządne fotele i stolik – do czytania albo do małej partyjki gry planszowej. Wielkość kuchni i salonu w domu dla 4 osób ma zasadnicze znaczenie, dlatego te pomieszczenia zajmują przeważnie prawie cały parter budynku, tym bardziej, że tutaj usytuowane są także zwykle pokój do pracy lub pokój gościnny. Na sen i inne typowe aktywności praktykowane w odosobnieniu przeznacza się zazwyczaj piętro lub dużą wydzieloną część na parterze.

Obecnie standardem jest, że każde dziecko ma swój pokój. Jeśli dzieci będą w swoich pokojach odrabiały lekcje i przyjmowały gości, to nie mogą to być pomieszczenia bardzo małe. Do rozważenia pozostaje kwestia, czy dzieci mają być blisko rodziców, czy też rodzice potrzebują osobnej, spokojnej, nieco oddzielonej od reszty domu przestrzeni. Wszystkie te okoliczności powodują, że projekt domu dla rodziny z dwójką dzieci powinien przewidywać 90 - 150 metrów kwadratowych dobrze rozplanowanej powierzchni użytkowej, z 4-5 pokojami. Doskonale sprawdzi się w tej sytuacji dom z poddaszem, które może być strefą dzieci, podczas gdy część dla rodziców położona będzie na parterze.

Dom dla rodziny typu 2+2 zalicza się do średnich lub większych, dlatego nie bez znaczenia jest to, ile będzie kosztowało utrzymanie go, a szczególnie ogrzewanie. Należy zatem zainteresować się projektami domów energooszczędnych, aby zminimalizować w przyszłości wydatki na eksploatację budynku. Oczywiście wybieramy gotowy projekt domu jednorodzinnego na miarę naszych potrzeb i możliwości, więc jedne i drugie należy sobie dokładnie uprzytomnić, przeanalizować ofertę i z przekonaniem, że dobrze się przygotowaliśmy, przystąpić do zakupu projektu i budowy wymarzonego domu.

Zobacz również:
Projekty domów do 150 m.kw.
Projekty domów z poddaszem użytkowym

cha
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem