PROMOCJA NA DŁUGI WEEKEND SIERPNIOWY 🌞🌞🌞 10% RABATU NA WSZYSTKIE PROJEKTY DOMÓW 🌞🌞🌞 WYKORZYSTAJ SZANSĘ! 🌞🌞🌞 PROMOCJA TRWA TYLKO DO 15.08.2018

projekty domów
adaptacja i zmiany
przyjazny kredyt
plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

powierzchnia


od   do

kondygnacje

garaż

pokoje

Wymiary działki

rodzaj dachu

kąt nachylenia dachu

Strop

kalenica do drogi

minimalna wysokość ścianki kolankowej

maksymalna wysokość budynku

Wejście

użytkowanie

elewacja i bryły

wymiary elewacji

koszt budowy

technologia budowy

instalacje grzewcze

energooszczędność

pozostałe

Wyjątkowe projekty domów we współczesnym stylu. Kolekcja 2018/2019.

Znaleziono projekty domów:  9
Znaleziono warianty: 0
malejąco

Projekty domów amerykańskich

Budowa domu w stylu amerykańskim to marzenie wielu osób. Lekka konstrukcja często stworzona z gotowych komponentów i stosunkowo niski koszt wykonania, przekładają się na rosnącą popularność domów amerykańskich w Polsce. Jednak decydując się na rozwiązania znane z projektów domów za oceanem, należy pamiętać, że pod wieloma względami różnią się one od aranżacji w tradycyjnych budynkach. Zwykle domy stawiane przez amerykanów posiadają duże werandy, projektu nie umieszcza się na planie kwadratu, a bryła jest nieregularna. Inne niestandardowe elementy to: niskie parapety (bay windows), różne kształty okien, liczne wykusze i skomplikowany dach.

Projekt klasycznego domu w stylu amerykańskim zakłada najczęściej jednopiętrową konstrukcję ze spadzistym dachem i białą elewacją. W projektach jednorodzinnych domów amerykańskich nie może zabraknąć też garażu, który doskonale komponuje się z przestronną werandą i urozmaiconą bryłą budynku. Drewniana elewacja posiada liczne gzymsy, tarasy, ozdoby okien i duże kominy. Zwykle konstrukcja domu w stylu amerykańskim projektowana jest w technologii szkieletowej drewnianej, jednak wbrew pozorom nie jest to regułą.

Często architekci decydują się stworzenie projektu domu inspirowanego domem amerykańskim. W takiej sytuacji większość elementów stosuje się w tradycyjnym budownictwie, a niektóre punkty w projekcie to typowe aranżacje znane z tradycyjnych domów w Stanach Zjednoczonych. Bez wątpienia takie rozwiązanie jest tańsze, ponieważ pozwala na rezygnację między innymi ze skomplikowanej bryły dachu, nieodzownej w przypadku projektów domów amerykańskich.

Dysponując większym budżetem warto zwrócić uwagę na wille w stylu amerykańskim. Skomplikowana konstrukcja piętrowa lub parterowa pokaźnych gabarytów przykuwa uwagę i zapewnia komfort wszystkim użytkownikom wnętrza. Właściciel rezydencji w stylu Hollywood może poczuć się jak gwiazda rocka, światowej sławy aktor czy celebryta. Luksusowe domy amerykańskie są też doskonale przygotowane do spędzania wolnego czasu na przestronnej werandzie i relaksowania się nad brzegiem basenu. Rodzinne wieczory z pewnością umili duży kominek oraz wielofunkcyjna kuchnia.

Rezydencje w stylu amerykańskim bardzo często są idealnym połączeniem wyszukanej bryły z elementami spotykanymi w domach na prowincji. Takie rozwiązanie to prawdziwa gratka dla osób poszukujących projektów domów o dużej przestrzeni mieszkalnej i niestandardowej formie.

Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem