Unikalne projekty domów tradycyjnych z kolekcji 2020/2021. Klasyka i ponadczasowy styl!
Dzisiaj dom tradycyjny, jutro nowoczesny, a za miesiąc może… w stylu góralskim? Nie! Tak nie wygląda wybór domu. Jeśli budujesz dom, to prawdopodobnie planujesz mieszkać w nim przynajmniej kilka lat. Kto wie, czy nie przez całe życie. Dlatego dom w klasycznym i ponadczasowym stylu to mądra decyzja.
W ofercie Z500 znajdziesz setki projektów domów tradycyjnych – a dla niezdecydowanych mamy budynki tradycyjne w nowoczesnym wydaniu. Tylko od Ciebie zależy, który z nich stanie się realizacją Twojego marzenia o własnym domu.
Domy tradycyjne
Dom tradycyjny – nie ma nudy!
Moda przemija, styl pozostaje. Szczególnie klasyczny. Pomyśl o wszystkich mieszkańcach domów typu kostka – modnych w czasach PRL-u. To, co wtedy było na topie, dziś budzi negatywne skojarzenia. A klasyka pozostaje w cenie! Ponadczasowy styl domów tradycyjnych broni się od pokoleń. Nie oznacza to jednak, że od lat są to takie same projekty.
Domy klasyczne mają spójną estetykę. Zwykle są to konstrukcje piętrowe lub z zagospodarowanym poddaszem, choć bywają także tradycyjne domy parterowe. W grupie tej przeważają dachy wielospadowe, częste są facjaty na elewacji frontowej, a także balkony.
Ponadczasowy styl z całą pewnością jednak nie oznacza nudy. Możesz zdecydować się na klasykę w nowoczesnym wydaniu. W takich planach tradycyjną bazę projektu łączymy z innowacyjnymi technologiami i nowatorskimi akcentami. Nowoczesny sznyt to nie jedyna możliwość w projektach domów tradycyjnych. Dobierając odpowiednią elewację, w łatwy sposób dostosujesz charakter domu do otoczenia. Wystylizujesz go na dom w wiejskim stylu, góralską chatkę czy przytulny domek rodem z amerykańskiego przedmieścia.
Dlaczego warto wybrać dom tradycyjny?
Dlaczego Polacy tak często wybierają domy tradycyjne? Ponieważ są estetyczne, wygodne i praktyczne. Bez trudu spełnią oczekiwania i potrzeby wszystkich członków rodziny – zarówno najmłodszych, jak i seniorów. Każdy domownik znajdzie w nich swoje miejsce, nie zabraknie także przestrzeni do przechowywania. Dom w stylu klasycznym może także z powodzeniem pełnić funkcje domu wielopokoleniowego
Dużą zaletą klasycznych domów jest brak problemów z pozwoleniem na budowę. Możliwość wybudowania mniej standardowej bryły bywa czasem ograniczona przez miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który określa liczbę kondygnacji i rodzaj dachu, jakie mogą powstać w gminie. W przypadku projektu tradycyjnego najprawdopodobniej unikniesz takiej sytuacji.
Nasi konstruktorzy i architekci używają sprawdzonych rozwiązań tak aby unikać błędów technologicznych czy konfliktów konstrukcyjnych. A przy tym ich projekty są odpowiedzią na najczęściej zadawane przez inwestorów pytanie: jak tanio wybudować dom?
Duży wybór projektów domów tradycyjnych
Projekty domów tradycyjnych to najczęstszy wybór naszych klientów. Jednak powiedzieć „dom tradycyjny” to jak nic nie powiedzieć. W naszej ofercie jest to bardzo zróżnicowana grupa. Każdy klient jest inny i każdy musi znaleźć coś dla siebie. Dlatego mamy do zaproponowania ponad 400 projektów domów w stylu klasycznym o powierzchni od kilkudziesięciu do kilkuset m2. Przy tak dużej liczbie rozwiązań, wybór gotowego projektu domu tradycyjnego jest niemal jak indywidualny projekt na życzenie.
Zastanów się, jaki projekt spełni Twoje marzenia i potrzeby. Z pewnością pomogą Ci poniższe pytania:
Ile pomieszczeń będzie optymalne dla Twojej rodziny?
Jakie funkcje będą pełnić poszczególne pomieszczenia – teraz i w przyszłości?
Jaka wielkość domu spełni potrzeby wszystkich domowników?
Czy preferujesz tradycyjne domy parterowe, czy piętrowe?
Jakich dodatkowych przestrzeni potrzebujesz: garaż, balkony, taras itp.?
Jakie elementy stylistyczne są najbliższe Twojego gustu, np. przeszklenia, drewniane lub kamienne wykończenia elewacji?
Przemyśl to dobrze, a następnie ustaw odpowiednie parametry w naszej wyszukiwarce z boku strony. Wybierzesz w ten sposób projekt, który spełni oczekiwania mieszkańców i stanie się Twoim wymarzonym miejscem na ziemi na wiele lat.
Odpowiadamy na Wasze pytania (FAQ)
Jakie domy tradycyjne są najpopularniejsze?
Polacy wybierają głównie tanie domy tradycyjne. Powinny one być także funkcjonalne. Inwestorzy stawiają na praktyczne rozwiązania, takie jak jasny podział na strefy. Klasyczny styl urozmaicają coraz częściej nowoczesnymi akcentami.
Ile kosztuje budowa domu tradycyjnego w 2022 roku?
Koszt budowy klasycznego domu zależy od elementów niestandardowych w projekcie, liczby kondygnacji, wielkości domu, a także – w dużej mierze – od ceny materiałów budowlanych. Koszt 100-metrowego domu to ok. 275 000 zł – trzeba jednak zaznaczyć, że może on ulec znaczącym zmianom z uwagi na niestabilny rynek budowlany.
Czy warto budować dom tradycyjny?
Domy tradycyjne to praktyczna inwestycja na lata. Ich design jest ponadczasowy, a estetyka nie minie w kolejnym sezonie. Dlatego warto budować domy w stylu klasycznym, szczególnie, że najczęściej obfitują one w bardzo funkcjonalne rozwiązania.
Jak zaplanować dom tradycyjny?
Dom tradycyjny jest stosunkowo łatwy do zaplanowania. Takie projekty nie zawierają zwykle niestandardowych i trudnych do aranżacji elementów. Spisz potrzeby i oczekiwania wszystkich domowników. Przemyśl, jak mogą się zmienić w przyszłości. Następnie znajdź odpowiedni projekt korzystając z naszej wyszukiwarki.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu tradycyjnego?
Wybór projektu domu tradycyjnego to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Przemyśl go dobrze, by budynek był jednocześnie klasyczny, lecz niebanalny. Powinien spełniać najważniejsze potrzeby wszystkich domowników, a jednocześnie odpowiadać poczuciu estetyki członków rodziny.
Ile kosztuje najtańszy projekt domu tradycyjnego?
Najtańszy projekt domu tradycyjnego o powierzchni ok.100 m2 to koszt w granicach 3500 zł.