Unikalne projekty domów z zamkniętą kuchnią
Kuchnia – jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Wiele osób lubi, gdy jest połączona z salonem i jadalnią, ale jest także sporo zwolenników zamkniętej przestrzeni. Dla takich osób przygotowaliśmy gotowe projekty domów z kuchnią zamkniętą.
Domy z zamkniętą kuchnią mogą mieć różne formy i wielkości. W każdym z nich pomieszczenie kuchenne jest oddzielone od reszty pokojów, co zapewnia liczne korzyści. Z pewnością przypadną one do gustu wielu inwestorom. Poznaj zalety projektów domów z zamkniętą kuchnią i wybierz jeden z nich.
Projekty domów z zamkniętą kuchnią
Projekty domów z zamkniętą kuchnią – charakterystyka
Choć koncept kuchni otwartej nadal jest popularny, to coraz więcej osób zaczyna decydować się na projekty domów z zamkniętą kuchnią, czyli oddzieloną od strefy dziennej. Pomieszczenie kuchenne nie łączy się z salonem i jadalnią. Często wydzielone jest ścianami działowymi, niekiedy też z drzwiami, dzięki którym kuchnię można całkowicie odizolować.
W domach z kuchnią otwartą część dzienna (kuchnia, jadalnia i salon) tworzy jedną, dużą strefę. Wbrew pozorom ten efekt można uzyskać również przy osobnej kuchni. Gotowe projekty z zamkniętą kuchnią tworzymy w taki sposób, by pomieszczenie do gotowania było przestronne, ergonomiczne i łatwe w użytkowaniu – na wydzielonej osobno kuchni nie ucierpią przestrzennie inne pomieszczenia. W projektach domów z zamkniętą kuchnią Z500 z łatwością znajdziesz duży salon oraz efektową, wygodną jadalnię.
Jakie zalety mają domy z otwartą kuchnią?
Oddzielna kuchnia to komfort użytkowania. Nie trzeba przejmować się niepozmywanymi naczyniami pozostawionymi po obiedzie. Niewidoczne są także resztki jedzenia czy też bałagan po gotowaniu.
Wiele osób preferuje domy z zamkniętą kuchnią również ze względu na zapachy powstające w trakcie gotowania. W otwartej kuchni przenoszą się na pozostałe pomieszczenia, a w zamkniętej drzwi niwelują ten problem.
Są także osoby, które nie przepadają za połączeniem kuchni z salonem w jednym pomieszczeniu i lepiej czują się, gdy są one rozdzielone. Do właśnie takich inwestorów adresujemy domy z zamkniętą kuchnią.
Domy z zamkniętą kuchnią – poznaj rodzaje projektów w Z500
W ofercie Z500 znajdują się domy z zamkniętą kuchnią o różnej wielkości, stylach i dowolnej liczbie kondygnacji. Nie ma znaczenia, czy jest to dom parterowy, czy piętrowy. W każdym z nich osobna kuchnia będzie dobrze służyć mieszkańcom. Oddzielna kuchnia występuje także w domach nowoczesnych i domach w stylu tradycyjnym.
Wśród propozycji dostępne są domy, w których kuchnia jest całkowicie odizolowana od reszty pomieszczeń. Kuchnia może łączyć się też z jadalnią - wtedy salon stanowi osobne pomieszczenie, co także może okazać się trafionym wyborem.
Na co zwracać wybierając projekt z zamkniętą kuchnią?
Wybierając dom z otwartą kuchnią, należy zwrócić uwagę na jej metraż i kształt, ponieważ wpływają na późniejszą aranżację pomieszczenia. W niektórych zmieści się jedynie ściana kuchenna z szafkami i sprzętem, w innych można nawet dostawić stół i krzesła, ewentualnie stworzyć dodatkowe pomieszczenie do przechowywania żywności (małą spiżarnię). Istotny jest także sposób skomunikowania kuchni z salonem i jadalnią. Dobrze, gdy znajduje się ona blisko innych pomieszczeń, co znacznie ułatwi przemieszczanie.
Może się wydawać, że domy z otwartą kuchnią są duże. Mogą, ale wcale nie muszą takie być. Owszem, projekty o powierzchni 100 m2 cieszą się dużym zainteresowaniem, podobnie jak te większe, powyżej 150 m2. Jednak zamknięta kuchnia równie dobrze funkcjonuje w niewielkich domach do 70 m2, a pozostałe części, czyli salon i jadalnia mają optymalną powierzchnię, zapewniającą mieszkańcom codzienny komfort.
Odpowiadamy na Wasze pytania (FAQ)
Jakie domy z zamkniętą kuchnią są najpopularniejsze?
Domy z zamkniętą kuchnią mają różne kształty, styl i powierzchnię. Ich wybór jest kwestią indywidualną. Klienci stawiają często na domy parterowe, piętrowe i z poddaszem użytkowym. Jeśli chodzi o stylistykę, dominują domy nowoczesne oraz tradycyjne.
Ile kosztuje budowa domu z zamkniętą kuchnią w 2023 roku?
Koszty budowy domu z zamkniętą kuchnią w 2023 roku zależą od wielu czynników. Są nimi m.in. inflacja, zmienne ceny materiałów i kosztów usług ekip budowlanych. Duże znaczenie ma rodzaj domu, jego wielkość, kształt czy liczba kondygnacji. Szacuje się, że wybudowanie 1 m2 domu jednorodzinnego może kosztować 1500-2000 zł.
Jakie zalety mają domy z zamkniętą kuchnią?
Domy z zamkniętą kuchnią doceniane są za wygodny układ pomieszczeń. W zamkniętej kuchni można ukryć zapachy potraw czy bałagan po gotowaniu. Wiele z nich ma dostatecznie dużą powierzchnię, by stworzyć w niej małą spiżarnię lub kącik jadalniany. Salon pozostaje wtedy wyłącznie miejscem relaksu.
Czy warto budować dom z zamkniętą kuchnią?
Nie wszyscy przepadają za modnym połączeniem kuchni, salonu i jadalni w jedną strefę. Do takich osób adresowane są projekty domów z zamkniętą kuchnią. Warto je budować, by zadbać o swój własny komfort, a samo rozwiązanie oferuje wiele praktycznych możliwości oraz ciekawe opcje aranżacyjne.
Jaki jest koszt najtańszego projektu domu z zamkniętą kuchnią?
Najtańszy projekt domu z zamkniętą kuchnią może kosztować już 3000 zł.