AŻ 15% RABATU NA GOTOWE PROJEKTY DOMÓW + SŁODKA NIESPODZIANKA Z OKAZJI DNIA MATKI 👩💞 POSPIESZ SIĘ I WYKORZYSTAJ SZANSĘ!
15% RABATU NA GOTOWE PROJEKTY DOMÓW + SŁODKA NIESPODZIANKA

Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Przyjazny kredyt
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

powierzchnia użytkowa


od   do

kondygnacje

garaż

pokoje

Wymiary działki

rodzaj dachu

kąt nachylenia dachu

Strop (parter)

Strop (piętro)

kalenica do drogi

minimalna wysokość ścianki kolankowej

maksymalna wysokość budynku

Wejście

użytkowanie

elewacja i bryły

wymiary elewacji

koszt budowy

technologia budowy

instalacje grzewcze

energooszczędność

pozostałe

Wyjątkowe projekty domów we współczesnym stylu. Kolekcja 2019/2020.

Znaleziono projekty domów:  6
Znaleziono warianty: 0
malejąco

Projekty domów na skarpie

Faliste wzgórza, strome zbocza, malownicze skarpy – działki na wyżynach i w pobliżu gór są niezwykle widokowe, ale i stanowią pewne wyzwanie. Projekty domów w takich okolicznościach przyrody uwzględniają jednak nietypowe ukształtowanie terenu, pozwalając z powodzeniem przystosować budynek do specyfiki terenu.

Przed budową domu na stoku warto zasięgnąć opinii geotechnika, który udzieli rzetelnej ekspertyzy. Należy uważać na zagrożenie, jakim są osuwiska, szczególnie groźne podczas deszczowych pór roku. Zsuwanie się skarp wiąże się ściśle z budową geologiczną zbocza. Zjawisko takie zachodzi, kiedy ciężar własny gruntu i stojącego na nim budynku przekracza wytrzymałość gruntu na ścinanie. Szczególnie niebezpieczne jest to w przypadku gruntów wysadzinowych (pyły), pod powierzchnią których zimą tworzą się soczewki lodu. Wyniki badania geologicznego pozwalają określić, czy ziemię należy zabezpieczyć przed osuwaniem, czy może też podłoże jest wystarczająco mocne, by udźwignąć ciężar domu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości konieczne staje się zastosowanie dodatkowych umocnień.

Dom na skarpie ma również swoje zalety, o których mogą tylko pomarzyć właściciele płaskich jak stół działek. Obecność zbocza świetnie sprawdza się, kiedy zależy nam na funkcjonalnym podpiwniczeniu, które może pełnić rolę pomieszczenia gospodarczego lub sporego garażu. Ciekawą opcją jest również taras, który eksponuje walory widokowe tak położonego domu.

Projekty domów na skarpie to najczęściej projekty minimalistyczne, o zwartej bryle i prostym dachu, podporządkowane ukształtowaniu terenu. Domy położone na zboczu muszą mieć dobrze wyważony środek ciężkości, dlatego popularne są projekty budynków rozłożystych i niskich. W krajach śródziemnomorskich bardzo popularnym rozwiązaniem jest układ kaskadowy – poszczególne kondygnacje są przesunięte względem siebie. Sprawia to, że budynek jest nie tylko bardziej stabilny, ale także wyjątkowy pod względem możliwych rozwiązań aranżacyjnych.

cha
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem