Domy wygodne
Domy wygodne to dla wielu osób domy duże, przestronne, gdzie każdy z mieszkańców znajdzie przestrzeń dla siebie. Spełniają oczekiwania i potrzeby nawet najbardziej wymagających inwestorów. Zapewniają wygodną część wspólną, która zachęca do rodzinnego spędzania czasu, a także prywatność poszczególnych lokatorów w ich własnych pokojach. Takie wymagania spełniają projekty domów wygodnych z oferty Z500.
Projektanci biura projektowego Z500 zadbali o różnorodność tego rodzaju budynków: mają różne układy, kształty, styl, wygląd. Mogą to być nieruchomości parterowe lub piętrowe, z garażem lub bez. To, co je łączy, to gwarancja wygody i fantastycznych warunków mieszkalnych dla wszystkich użytkowników. Przekonaj się, który produkt spełni Twoje marzenie o wygodnym domu.
Domy wygodne
Domy wygodne – dla kogo to rozwiązanie?
Gotowe projekty domów w Z500 zaspokajają o różnorodne potrzeby inwestorów. Są wśród nich propozycje dla osób poszukujących przytulnego miejsca do życia, oraz przestronne rezydencje w nowoczesnym stylu. Jest z czego wybierać - to pewne. Zróżnicowaliśmy ofertę także pod kątem liczby mieszkańców, dzięki czemu wygodnie można znaleźć m.in. domy dla rodzin 2 + 1, domy dla rodzin 2+ 2 czy dla rodzin 2 + 3. Nasi projektanci doskonale rozumieją, że każdy model rodziny ma nieco inne potrzeby.
Propozycją dla wymagających inwestorów są natomiast projekty domów wygodnych. Mogą je rozważyć osoby, które cenią przestrzeń i komfort. To także budynki, gdzie wygodnie zamieszka rodzina wielopokoleniowa lub wielodzietna. Rozkład i liczba pomieszczeń pozwala na funkcjonalne rozmieszczenie nawet dużej liczby lokatorów - rodziców z kilkorgiem dzieci lub/i seniorami.
Domy wygodne - czyli jakie?
Domy wygodne to przede wszystkim budynki o dużym metrażu. W przypadku większych działek może on być rozmieszczony w bryle parterowej. Jeśli działka jest mniejsza, wygodne domy obejmują więcej kondygnacji. Dzięki temu mogą pomieścić wystarczającą liczbę pomieszczeń sypialnianych, wspólnych i gospodarczych. Zapewnia to mieszkańcom komfort, prywatność oraz miejsce do spędzania rodzinnego czasu. Mimo dużej przestrzeni, wygodne domy są zaprojektowane w taki sposób, by umożliwiać płynne poruszanie się po budynku.
W ofercie biura Z500 występują tego rodzaju domy z garażem oraz bez garażu. Jeśli wielkość działki na to pozwala, garaż wolnostojący można ulokować osobno. Aby był równie wygodny, jak dom, powinien obejmować dwa stanowiska. Domy bez garażu są zwykle nieco mniejsze, a przez to również tańsze w budowie.
Ile kosztuje budowa domu wygodnego?
Wygodny dom ma zwykle większy metraż niż standardowy. Co za tym idzie, projekt takiego budynku zawiera większą liczbę pokoi, łazienek, a często także kondygnacji. Sprawia to, że koszt budowy jest zwykle wyższy niż w przypadku tradycyjnego domu jednorodzinnego.
Projektanci Z500 dokładają jednak wszelkich starań, by wyposażać domy wygodne w rozwiązania i technologie, optymalizujące koszty budowy i eksploatacji. Należą do nich m.in. instalacje energooszczędne, nowoczesne materiały izolacyjne, pompy ciepła czy panele fotowoltaiczne. Decydując się na tego rodzaju ekologiczne usprawnienia, warto rozważyć skorzystanie ze środków unijnych. Mogą one być dużym wsparciem dla budżetu niezbędnego na budowę domu wygodnego.
Zalety domów wygodnych - radość z mieszkania
Domy wygodne, jak sama nazwa wskazuje, to przede wszystkim komfort mieszkańców. Większość rodzin spędza dużo czasu we własnych domach, dlatego tak ważne jest, by czuli się w nich dobrze, bezpiecznie i przyjemnie. Aby tak się stało, niezbędna jest odpowiednia przestrzeń, a także walory estetyczne. Piękne bryły budynku i estetyczne wykończenie to elementy, decydujące o wygodzie domu. O to wszystko zadbali projektanci Z500, tworząc niebanalne i funkcjonalne projekty domów wygodnych.
Odpowiadamy na Wasze pytania (FAQ)
Jakie są najpopularniejsze projekty domów wygodnych?
Najczęściej wybierane spośród projektów domów wygodnych są budynki o dużej powierzchni. Często są to domy piętrowe z większą liczbą kondygnacji, choć niekiedy inwestorzy decydują się na domy parterowe - w takiej sytuacji muszą jednak dysponować większą działką. Niekiedy wybór pada także na domy z poddaszem użytkowym, co pozwala wygodnie zaplanować część dzienną na dole, i sypialną na poddaszu. Takie domy są zwykle tańsze w budowie.
Ile kosztuje budowa wygodnego domu w 2023 roku?
Koszty budowy domu w 2023 roku są szczególnie trudne do oszacowania. Wpływa na to duża inflacja, która generuje zmiany cen usług ekip budowlanych oraz materiałów budowlanych i wykończeniowych. Na cenę wpływają także cechy konkretnych projektów: rodzaj i rozmiar domu, liczby pięter, rozwiązania architektoniczne. Można jednak przyjąć, że w połowie roku 2023 koszt wybudowania 1m2 domu w stanie deweloperskim wynosi ok. 3500-5000 zł.
Jaką powierzchnię powinien mieć wygodny dom?
Domy wygodne, proponowane przez projektantów Z500, mają od 140 m2. Taka powierzchnia zapewnia funkcjonalny układ, optymalną liczbę pomieszczeń dla poszczególnych mieszkańców oraz komfortowe strefy: dzienną oraz gospodarczą.
Dlaczego warto wybrać projekt domu wygodnego?
Dom budujemy zwykle na lata. Inwestycja w wygodę mieszkańców powinna być kluczową kwestią przy wyborze projektu. Domy wygodne uwzględniają potrzeby lokatorów, którzy będą z radością przebywać w takim budynku przez wiele lat.
Ile kosztuje najtańszy projekt domu wygodnego?
Koszt najtańszego projektu domu wygodnego wynosi już 550 zł.