Jak wybrać rzetelną firmę wykonawczą?

Budowa domu Z216 w oparciu o technologię Bee House

Budowa domu to jedno z najważniejszych przedsięwzięć w życiu. Chcemy, żeby dom służył nam przez długie lata, a najlepiej przez kilka pokoleń. Wybór odpowiedniego projektu jest bardzo ważny, ale równie ważne będzie znalezienie fachowego i doświadczonego wykonawcy. Na rynku ogłasza się bardzo dużo firm i inwestorzy mogą mieć wątpliwości na kogo postawić. Pamiętajmy, że są firmy, które próbują konkurować ceną, zaniżając tym samym jakość swojej pracy. Dlatego razem z Natalią Dytewską – Dyrektor Projektów Budowlanych BEE HOUSE TECHNOLOGY podpowiadamy, jak dobrze wybrać ekipę budowlaną, żeby dom powstał zgodnie ze sztuką budowlaną.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy do budowy domu?

Natalia Dytewska: Rzetelności, fachowość i doświadczenie to podstawowe cechy dobrej firmy wykonawczej. Od tego będzie zależała jakość wykonanych prac budowlanych, a co za tym idzie, komfort użytkowania budynku przez przyszłych mieszkańców. Wybierając wykonawcę, nie należy podejmować decyzji pochopnie. Trzeba wcześniej się do tego przygotować i osobiście zweryfikować firmę.

Co sprawdzić jako pierwsze? Co doradziłaby Pani osobom, które szukają fachowej firmy?

Natalia Dytewska: Często o wyborze firmy wykonawczej decyduje niestety…cena. To oczywiście istotny argument, ale starajmy się unikać tego, żeby była ona najważniejszym kryterium. W świecie budowlanym liczy się przede wszystkim doświadczenie, które można zmierzyć poprzez liczbę zrealizowanych projektów. Zweryfikowanie doświadczenia firmy to pierwszy element, na który powinniśmy zwrócić uwagę.

Jak to zrobić w praktyce?

Natalia Dytewska: Najczęściej sprawdzeni fachowcy są polecani przez innych. Dlatego warto wejść na stronę internetową wykonawcy, przejrzeć projekty domów i przeczytać opinie, które pojawiają się w Internecie, na forach czy w mediach społecznościowych. Popytajmy również o danego wykonawcę wśród znajomych. Sprawdźmy, czy firma proponuje zainteresowanym np. wizytę w domu pokazowym i umówmy się na spotkanie. Jeśli nie ma takiej możliwości, poprośmy o możliwość skontaktowania się z klientem, który korzystał już z jej usług oraz o referencje. Dodatkową wskazówką mogą być także wszelkiego rodzaju certyfikaty, potwierdzające jakość, rzetelność i niezawodność, takie jak: Rzetelna Firma, czy Home Zone.

Ekipa Bee House na placu budowy Z216

Jedna firma do całego procesu budowy czy kilka odrębnych wykonawców?

Natalia Dytewska: Możemy wybrać jedną firmę do wykonania projektu, kolejną do postawienia budynku, a jeszcze inną do wykończenia. Jednak nie zawsze taka strategia będzie najlepsza. W takiej sytuacji możemy natrafić na różnorakie trudności, np. związane z ustaleniem terminów, dogadaniem się pomiędzy poszczególnymi wykonawcami oraz problemy z jakością dostarczonej pracy przez każdą z firm. Alternatywnym rozwiązaniem będzie znalezienie takiego wykonawcy, który zapewni kompleksowość usług – od prac projektowych, przez budowę, do wykończenia.

Dlaczego warto to zrobić?

Natalia Dytewska: Po pierwsze, nie musimy ogarniać formalności z trzema różnymi firmami. Po drugie, mamy pewność, że nie będzie większych opóźnień związanych z budową, które dla każdego inwestora są stratą. Po trzecie, najczęściej tego rodzaju firmy zapewniają fachową pomoc i opiekę doświadczonych ekspertów.

Firma obsługująca klientów kompleksowo jest lepsza?

Natalia Dytewska: Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Moja praktyka pokazuje, że stawiając na kompleksowość i doświadczenie firmy, unikniemy negatywnych konsekwencji, a dom będzie bezpiecznym i solidnym schronieniem na długie lata.

Czy możemy liczyć na gwarancję od wykonawcy?

Natalia Dytewska: Dobra firma wykonawcza bierze odpowiedzialność za swoją pracę. Kiedy powierzamy budowę domu fachowcom, możemy tej odpowiedzialności wymagać. Dlatego rozmawiając z budowlańcami, zapytajmy o to, czy udzielają gwarancji na konstrukcję budynku oraz o to, przez jak długi okres gwarancja będzie obowiązywać. Zazwyczaj firmy udzielają jej na trzy lata. Natomiast firmy budujące domy szkieletowe, ekologiczne i energooszczędne, dają gwarancję nawet na 30 lat. Takie zabezpieczenie pozwoli na bezproblemowe reklamowanie ewentualnych usterek.

Dom Z216, 84 m², cena już od 189 000 zł

Bee House Technology – innowacyjna firma, która specjalizuje się w produkcji ekologicznych i energooszczędnych domów. Proponuje wykonanie z zastosowaniem technologii Bee House Technology pełnego zakresu prac – od fazy projektowania, poprzez wytworzenie elementów prefabrykowanych, aż po ostateczny montaż na placu budowy. Od 2017 roku Autoryzowany Wykonawca Z500. Więcej o firmie na: http://www.beehousetechnology.com/

POZNAJ OFERTĘ BUDOWY WYBRANYCH DOMÓW Z500 W TECHNOLOGII BEE HOUSE

Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)
Podziel się swoją opinią na temat artykułu: "Jak wybrać rzetelną firmę wykonawczą?"
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem