Projekty domów tanich w budowie
Projekty domów tanich w budowie to opcja dla oszczędnych. Choć budowa własnego domu zawsze wiąże się z wysokimi kosztami, można je nieco zmniejszyć już na etapie projektowym – i to bez szczególnych ograniczeń w konstrukcji budynku.
Inwestorom, którzy marzą o własnych 4 kątach, ale ograniczają ich fundusze, proponujemy domy tanie w budowie. Posiadają one kosztorys, który pomoże zoptymalizować środki na realizację projektu. Przy tym nadal charakteryzują się funkcjonalnością i wysoką estetyką. Poznaj nasze propozycje domów, które postawisz niewielkim nakładem finansowym.
Projekty domów tanich w budowie
Projekty domów tanich w budowie – wysoka jakość w niskiej cenie
W odpowiedzi na potrzeby klientów oraz rosnące ceny rynkowe stworzyliśmy projekty domów tanich w budowie. Ich sekretem jest odpowiednia konstrukcja, która wymaga mniejszej ilości materiałów i powstaje przy użyciu skutecznych, ale niedrogich technologii.
Mitem jest opinia, że domy tanie w budowie to małe budynki. Chcąc ograniczyć koszty, nie trzeba rezygnować z dużej powierzchni. Wystarczy wybrać odpowiednie rozwiązania architektoniczne. Niskobudżetowe domy wyróżnia kilka cech:
- bryła na planie kwadratu lub prostokąta – im bardziej skomplikowany kształt domu, tym droższy w realizacji, dlatego warto stawiać na prostotę;
- prosty, ale funkcjonalny układ – projekt wnętrza wykorzystuje użytkowo każdy możliwy centymetr, a ogranicza liczbę przejść, korytarzy i innych mało praktycznych fragmentów przestrzeni;
- minimalistyczne wykończenia – mniej zdobień oraz elementów – mniej kosztów. Przykładem może być rezygnacja z balkonu na rzecz okna francuskiego. Często proste wykończenia robią dużo większe wrażenie niż skomplikowane detale.
Dom tani w budowie i… w utrzymaniu
Kosztorys domów tanich w budowie uwzględnia nie tylko ograniczenie wydatków na materiały, ale również przyszłe koszty eksploatacyjne. W dokumentacji znajdują się rekomendacje dotyczące instalacji oraz efektywnych izolacji, które obniżają rachunki. Przykładem może być montaż fotowoltaiki oraz pompy ciepła, zwłaszcza że można otrzymać na nie dofinansowanie z różnych programów proekologicznych, np. Moje Ciepło.
Jakie mogą być domy tanie w budowie?
Warto zaznaczyć, że domy tanie w budowie wcale nie są ubogie. Kolekcja projektów jest bardzo zróżnicowana i zawiera najpopularniejsze typy domów, takie jak:
- domy piętrowe i parterowe;
- domy z poddaszem użytkowym lub z antresolą;
- domy z płaskim dachem i dwu- oraz wielospadowym;
- domy energooszczędne;
- domy jednorodzinne i wielorodzinne.
Za domy tanie w budowie uchodzą projekty domów, które mieszczą dwa lokale w jednym budynku. Są to m.in. domy dwulokalowe, domy dwupokoleniowe lub domy z senioratką. Niedrogie w realizacji są także domy bliźniacze oraz domów w zabudowie szeregowej.
Jak widać, przekrój projektów jest bardzo szeroki. Niski budżet nie oznacza rezygnacji z wymarzonego typu domu.
Projekty domów tanich w budowie – jak zoptymalizować koszty?
Inwestorzy mogą skorzystać z wielu opcji, które pomogą im maksymalnie obniżyć koszty budowy. Propozycją są domy dwuetapowe. Ich realizacja rozłożona jest w czasie – najpierw powstaje jedna część nadająca się do zamieszkania, a potem stopniowo wykańcza się pozostałe strefy. Dzięki temu łatwiej rozplanować wydatki.
Warte rozważenia są także domy bez garażu. Rezygnacja z miejsca na samochód pozwoli zaoszczędzić od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W przyszłości, gdy zajdzie potrzeba, można postawić garaż wolnostojący lub wiatę.
W jaki sposób można jeszcze zaoszczędzić? Domy tanie w budowie nie muszą mieć podpiwniczenia. Wystarczą pomieszczenia gospodarcze włączone w układ domu. Alternatywą jest postawienie wolnostojącego budynku gospodarczego w przyszłości. Dodatkowo: połączenie kotłowni z pralnią, wykorzystanie przestrzeni pod schodami lub wnęk na szafy. Wszystkie te elementy ujmowane są w projektach tanich domów.
Odpowiadamy na Wasze pytania (FAQ)
Jakie domy tanie w budowie są najpopularniejsze?
Oferty domów tanich w budowie wzbudzają ogromne zainteresowanie nie tylko ze względu na koszty, ale i bardzo szeroki wybór projektów. Niewątpliwie najchętniej wybierane są proste domy w stylu nowoczesnym o średniej wielkości do ok. 80-100 m2. Zapewniają one komfort życia, a ich budowa, dzięki prostej konstrukcji, okazuje się stosunkowo niedroga.
Ile kosztuje realizacja domu taniego w budowie w 2022 roku?
Przy maksymalnej optymalizacji kosztów możliwa jest realizacja 1 m2 w cenie już od 1500 zł.
Czy warto wybierać domy tanie w budowie?
Domy tanie w budowie to świetna propozycja dla osób, które pragną mieć swoje gniazdko, ale ogranicza je budżet. Nie zawsze jednak pieniądze są głównym kryterium wyboru tanich domów. Oferta skierowana jest do wszystkich, nawet dysponującymi dużymi środkami finansowymi. Niekiedy prosty, minimalistyczny dom okazuje się wystarczający, by wieść spokojne, komfortowe życie.
Jak wybrać projekt domu taniego w budowie?
Przed wyborem projektu domu taniego w budowie należy skonfrontować swoje marzenia i preferencje z rzeczywistymi potrzebami. Czy piwnica jest koniecznością? Może zamiast niej wystarczy pomieszczenie gospodarcze?
Jaki rodzaj domu jest najtańszy w budowie?
W kategorii domów tanich w budowie za najbardziej ekonomiczne uchodzą budynki parterowe z poddaszem użytkowym.
Ile kosztuje najtańszy projekt domu taniego w budowie?
Najtańszy projekt domu taniego w budowie kosztuje ok. 2800 zł.