WSZYSTKIE GOTOWE PROJEKTY DOMÓW TANIEJ AŻ O 15%! W PREZENCIE SŁODKA NIESPODZIANKA OD Z500! POSPIESZ SIĘ I WYKORZYSTAJ SZANSĘ! PROMOCJA TRWA TYLKO DO 23.10.2019
WSZYSTKIE GOTOWE PROJEKTY DOMÓW TANIEJ AŻ O 15%! W PREZENCIE SŁODKA NIESPODZIANKA OD Z500!

Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Przyjazny kredyt
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Komentarze

Co piszą inni

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (01-510) Warszawa, ul. Gen. Zajączka 32, KRS 0000374974 (email kontaktowy: [email protected]).
|
lub
|
podpisz się
^
   
Robert
Do Anna T. : Ogrzewanie to piec na drewno oraz piec dwufunkcyjny na gaz, do tego miejsce na kominek ale nie wiem kiedy bedzie. strop między pokojami na górze i "stryszkiem"(zamontowałem schody z sufitu) ocielplony w kolejności płyta G-K, folia, 30cm wełna 0,32, potem deska 25mm która jest podłoga stryszku
       
Anna B.
My kominka nie robilismy ,troszke moze zal ale...jakos tak zdecydowalismy podlogowe ogrzewanie mamy na dole i w lazience na gorze ,ale i grzejniki sa w salonie jeden duzy w lazience drabinki w "ganku" malutki ,ogolnie polecam ogrzewanie podlogowe ,szczegolnie przy dzieciach,
postaram sie zamiescic jakies zdjecia w najblizszym czasie
   
Do Anna B. : To czekamy na zdjecia sama jestem ciekawa jak brdzie wygladal dom wykończony, bo co innrgo widziec gole sciany a co innego juz hotowy dom do zamieszkania. Czy dużo zmian w projekcie Panstwo wykonali??? Na dole macie ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? ?? Kominek zwykly czy z dystrybutorem ciepłego powietrza? ??
     
Witam serdecznie,

Niestety w projekcie jest sporo błędów. Dobrze, że mam ogarniętego kierownika budowlańców oraz kierowniczkę budowy. W innym wypadku mogłoby być sporo problemów.
Przykłady:
- niedokładnie zrobione przekroje (nie widać niektórych slupów np SZ1 albo wzmocnień np bz2 ma wysokosć 50mm a na rzutach tego nie widać, ),
- rzut ścian piętra rysunek K4 - to nie rzut ścian piętra tylko parteru - jak coś robicie to dokładnie
- rzut stropu - kierowniczka w życiu by się nie zgodziła na jednokierunkowe zbrojenie żelbetu,
I wiele innych. Nie mówiąc już o tym, że po zamówieniu dostałem część rysunków od odbicia lustrzanego, a część normalnie. Jeżeli Z500 chce to mogę dać namiary na kierownika i wyjaśni co jest do kitu w tym projekcie.

Dodatkowo po co jest ten kawałek żelbetowego stropu nad łazienką i pomieszczeniem gospodarczym ( mega mostek termiczny). Nie można by tego oddzielić??
Słup w salonie można skasować wzmacniając belkę BZ3 i dodając jeszcze jeden słup w ścianie nośnej koło. Zyskujemy bardzo dużo. Bardzo duży salon bez przeszkód.
W razie pytań proszę pisać.

Pozdrawiam
MW

Obsługa klienta
Do Mirek W. : Witam, dziękujemy za podzielenie się z nami swoimi spostrzeżeniami odnośnie projektu Z297.
Jednak po przenalizowania wydaj nam się, że nie do końca są one słuszne lub nie dokładnie zostały opisane.
- żaden przekrój nie przechodzi przez słup SZ1, (A-A) na piętrze jest on zasłonięty przez ściany działowe - dlatego go nie widać. (B-B) przechodzi kilka cm od słupa. Żaden przekrój także nie przechodzi przez belkę BZ2. Jest ona ukryta w wieńcu i ma wysokość 24x24cm. Jest projektowana jako belka wspornikowa. … skąd wartość 50mm i informacja że na przekroju powinna być ?

- rys. K4 - nazwany jako rzut ścian „poddasza” – powinno być „piętra”. Informacji o parterze jak Pan opisuje nie ma. Pomyłka pomiędzy „poddaszem”, a „piętrem” to literówka i nie wpływa wadliwie na sam budynek - już została poprawiona.

- strop – w którym miejscu jest zbrojenie jednokierunkowe ?
Balkon ma płytę zbrojoną dwukierunkowo, więcej płyt nie ma.

- strop nad łazienką i PG – przy zastosowaniu stropu TERIVA miejsca nie wypełnione pustakiem uzupełnia się betonem – tworząc płytę żelbetową. Są to zazwyczaj niewielkie fragmenty i jest to rozwiązanie technologiczne producenta tego systemu. Natomiast w tym projekcie nie występują takie miejsca – jest tylko informacja żeby „pustak krańcowy kotwić na wieńcu” w miejscu, które Pan opisuje – co nie powoduje powstania płyt żelbetowych. Skąd takie rozwiązanie ? Nawet jeśli była by tam płyta z jakiś względów to skąd informacja że byłby to „mega mostek termiczny” ? Mostki termiczne nie powstają przy przejściu przez strop wewnątrz budynku !! Mostek jest w miejscu gdzie styka się zewnątrz z wewnątrz i jeśli nie ma pomiędzy tymi dwoma środowiskami izolacji termicznej lub jest przerwana – to wtedy powstaje mostek termiczny.

- słup w salonie .. w tym projekcie nie ma żadnego słupa w salonie.
Słup jest przy schodach i on znajduje się pod belką BZ3.
Oczywiście istnieje rozwiązanie takie jak Pan opisał.. czyli likwidacja słupa i wzmocnienie belki BZ3.
Natomiast proszę zwrócić uwagą na to, że tak naprawdę belka BZ3 podtrzymuje niemal ½ powierzchni stropu nad parterem. To na niej opierają się belki TERIVY! Dodatkowo na BZ3 oparta jest belka BZ5 i schody.
Likwidując słup można doprowadzić do sytuacji, że strop będzie się Panu rysował i tzw. klawiszował ! Tak jak i ściana nośna przy schodach i ściana nośna zew. na początku belki przy drzwiach wejściowych.

- pomyłka przy składzie i druku projektu jest możliwa natomiast zdarza się to niezwykle rzadko.

DoObsługa klienta: - Przekrój A-A - na rzucie parteru pomiędzy hol+schody a Kuchnia jadalnia jest słup SZ1 mający wymiary 24x24cm i go nie widać. Ściana ma grubość 12cm to jak może zasłaniać słup. Dodatkowo strop Terriva ma wysokość 35 cm natomiast BZ2 ma wysokość 50 cm. Gdzieś to musi wystawać,

- Rzut stopu - wszędzie jest napisane płyta żelbetowa jednokierunkowo zbrojona - mam przed sobą projekt,

- byli u mnie Panowie ze stropexu i wszystko się da tylko trzeba chcieć. Wole miec strop z pustaka keramzytowego niż jednolitą płytę żelbetową połączoną z garażem ale kto co lubi,

Itp itd. Widać nie tylko ja miałem problem z projektem. Nie chodzi o to żeby krytykować tylko żebyście Panowie naprawili swoje błędy i nie szli na łatwiznę.

Pozdrawiam
Mirek
 
Obsługa klienta
Sprawdziliśmy uwagi pod kątem projektu Z297 GF.

- na przekrojach faktycznie zabrakło widoku słupów oraz belki BZ2 i BZ1 - już poprawione.

- płyta żelbetowa pod dachem płaskim została przeliczona przez konstruktora pod 3 strefy wiatrowe i śniegowe. Wg obliczeń wszystko się zgadza.. nie jest potrzebne dodatkowe zbrojenie dwukierunkowe, chyba że u innych inwestorów, będą występować większe strefy.

- słup BZ3 przy schodach - likwidacja zapewne jest możliwa jednak tak jak Pan wspomniał powoduje konieczność zastosowania dodatkowych elementów konstrukcyjnych. Pozostawiamy tą kwestię wykończenia dla inwestorów.

- strop żelbetowy nad łazienką i PG.
Sposób rozwiązania stropu w tym miejscu wynika głównie z konieczności wykonania stropodachu. Jeśli w tym miejscu byłby strop TERIVA na dachu nad garażem powstały by różnice poziomów dachu wynikające z konieczności zastosowania izolacji termicznej (min. 20cm). Rozwiązanie przedstawione w projekcie właśnie wyklucza powstanie mostka termicznego.

W projekcie zauważyliśmy jeszcze kilka rzeczy (głównie graficznych), które można by lepiej zaprezentować.
    
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem