Projekty domów pasywnych tanich w budowie to dziś jedne z najpopularniejszych. A przecież jeszcze kilka lat temu mało kto słyszał o takiej technologii. Przy okazji padają różne inne pojęcia, które wielu osobom się mylą. Dom niskoenergetyczny, dom zeroenergetyczny, projekty domów pasywnych drewnianych... O co w tym chodzi?
Odziedziczyłeś typową PRL-owską „kostkę” lub widzisz taką ofertę na sprzedaż i zastanawiasz się, czy warto kupić? Podpowiadamy, jak znaleźć projekt starego domu i na jakich zasadach jest możliwa przebudowa domu z lat 80. Projekty zrealizowane w ostatnich latach Cię zaskoczą!
Jak w górskiej chacie – tak może wyglądać dom bez stropu. Projekt uwzględnia często malownicze belki, na których można suszyć zioła lub wieszać obrazy. Projekt domu bez stropu może mieć jednak również zupełnie inny charakter.
Przepisy zmieniają się jak w kalejdoskopie, a możliwości techniczne poprawiają się z roku na rok, dzięki czemu projektowanie domu z poddaszem jest prostsze niż kiedyś. Jak będzie w 2023 roku wyglądała budowa domu? Od czego zacząć? Sprawdzamy.
Jaką część inwestycji stanowi koszt samego projektu domu? Budujący często nie są tego świadomi i przyjmują zbyt optymistyczne (albo nadmiernie pesymistyczne) założenia. Sprawdzamy, jak to wygląda na przykładzie najnowszych projektów domów z500.pl – cennik poniżej.
Budowa domu to tradycyjnie jeden z priorytetów życiowych, i to niezależnie od szerokości geograficznej. Wiąże się z tym szereg kwestii praktycznych niezwiązanych z samym stawianiem ścian, jak choćby to, gdzie wziąć kredyt hipoteczny, co jest potrzebne do pozwolenia na budowę i jakie są pozostałe formalności. Jak rozpocząć budowę domu krok po kroku?
W 2023 roku szansa przeciętnej polskiej rodziny na kredyt na dom spadła nawet o połowę w stosunku do roku ubiegłego - wynika z danych instytucji finansowych. Jak wygląda dziś kalkulacja kredytu hipotecznego? Jak obliczyć zdolność kredytową, by móc kupić swoją pierwszą nieruchomość?
Niejedna gwiazda chwaliła się, że osobiście stworzyła projekt własnego domu. Czy rzeczywiście to takie proste? I jak narysować projekt domu? Sprawdzamy.
Dla przeciętnego Inwestora projekt domu i rysunek techniczny to zbiór całkowicie niezrozumiałych linii i znaków. Jak czytać projekt domu i co zrobić, jeśli w oznaczeniach jest trudno się połapać?
Projekt domu możesz mieć już za kilkaset złotych. Później jednak pojawiają się dodatkowe pytania. Czy projekt domu traci ważność? Czy da się coś w nim zmienić? I co zrobić, jeśli po czasie zmieni się koncepcja? Odpowiadamy na najpopularniejsze pytania.
Miesiące pracy architekta nad koncepcją, która jest stworzona specjalnie dla konkretnej osoby – to ma swój urok. Z drugiej strony nie każdy marzy o związanych z tym kosztach i komplikacjach. W takim razie czy warto kupić gotowy projekt domu?
Planujesz w najbliższym czasie rozpocząć budowę domu? Ceny usług, materiałów i ziemi nie zachęcają... a z drugiej strony: jeśli nie teraz, to kiedy? Poniżej projekty domów tanich w budowie na 2023 rok, ze szczególnym uwzględnieniem tych o małym metrażu, które postawisz najszybciej.
Planujesz zacząć budowę domu w 2023 roku? Projekty tanich domów muszą dziś uwzględniać wiele nowych regulacji, których nie było w latach poprzednich. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę rosnące koszty niektórych materiałów, które sprawiają, że inne niż dawniej technologie zyskują na popularności. Po uwzględnieniu wszystkich tych czynników przedstawiamy najciekawsze projekty domów tanich w budowie na 2023 rok.
Obserwując wzrost cen materiałów budowlanych i działek wielu Inwestorów zaczyna panikować. Mimo wszystko nie warto zawieszać planów budowy domu w 2023 roku. Koszty trzeba jednak mieć pod kontrolą i dobrze się do nich przygotować.
Budowa domu w 2023 roku będzie wyglądać inaczej, bo wchodzą w życie ważne zmiany w przepisach. Co konkretnie się zmieni? Sądząc po tym, że biura architektoniczne dostają coraz więcej zapytań o domy nowoczesne i tanie w budowie, Inwestorzy już szykują się do nowych przepisów.
Aktywiści alarmują, że budynki w Polsce odpowiadają za ponad ⅓ emisji CO2 i to musi się zmienić. Redukcja emisji to nie jedyny, ale jeden z najważniejszych nadchodzących trendów budowlanych. W 2023 roku będziedrożej, ale i bardziej ekologicznie. Przygotuj się, zanim ruszysz z budową!
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług,
personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz
się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.
Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.