WSZYSTKIE GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z AŻ 15% RABATEM ORAZ DODATKI ZA 3000 ZŁ GRATIS NA KONIEC WAKACJI! WYKORZYSTAJ SZANSĘ I OSZCZĘDŹ NAWET 5000 ZŁ I WIĘCEJ!
WSZYSTKIE GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z AŻ 15% RABATEM + DODATKI ZA 3000 ZŁ GRATIS!

Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Przyjazny kredyt
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

Nowości

Budowa bliźniaka – zalety i wady

Budowa bliźniaka to atrakcyjna koncepcja, jeśli masz do dyspozycji wąską działkę albo planujesz inwestycję z kimś, komu ufasz i kto dysponuje budżetem co najmniej podobnym do Twojego. Bliźniaki mają wiele zalet, ale też jest kilka kwestii wymagających przemyślenia, zanim podejmiesz decyzję o takiej budowie. Najważniejszymi atutami budowy bliźniaka są mniejsze koszty i oszczędność powierzchni działki, ale żeby z powodzeniem go wybudować, warto postarać się o dobry projekt i zaufanego partnera.

Budowa bliźniaka – zalety i wady

Z423 - nasza nowa propozycja klasycznego domu parterowego.

Dom wykończono białym tynkiem z dodatkiem płyt elewacyjnych drewnopodobnych. Wnętrza rozdzielono na część dzienną oraz część nocną. W przestronnym salonie, położonym w centralnej części domu znajdziemy duże przeszklenia, prowadzące na zadaszony taras będący przedłużeniem wnętrza. Część nocna to trzy pokoje, z których ostatni posiada wyodrębnioną łazienkę i garderobę.

Z423 - nasza nowa propozycja klasycznego domu parterowego.

Z425 - parterowy dom o powierzchni użytkowej 140m2

Propozycja współczesnego domu parterowego z dachem wielospadowym i garażem dwustanowiskowym. Wykończony białym tynkiem z dodatkiem białego oraz grafitowego kamienia elewacyjnego. Dodatkowo podcień wejściowy nadaje uroku całości bryły.

Z425 - parterowy dom o powierzchni użytkowej 140m2

Projekty domów na wąską działkę – na co zwracać uwagę?

Projekt domu na wąską działkę powinien uwzględniać specyfikę miejsca, które wybrałeś na budowę, lub którego kupno rozważasz. Zwróć uwagę na położenie wejścia do domu i garażu oraz salonu i innych pomieszczeń użytkowych, w który będą duże okna. Jeśli potrzebujesz większej powierzchni użytkowej, zapewne rozważasz co najmniej dwie kondygnacje. Wąska działka to wyzwanie dla inwestora, ale po dokładnym rozpracowaniu kilku szczegółów, można na niej śmiało zbudować bardzo wygodny i piękny dom.

Projekty domów na wąską działkę – na co zwracać uwagę?

Piwnica – kiedy można, a kiedy warto ją zbudować?

Piwnica w domu była kiedyś oczywistością, bo izolowała pomieszczenia użytkowe od gruntu i służyła do przechowywania opału na zimę. Dziś te jej funkcje są mniej istotne, bo korzystamy z nowoczesnych technologii izolacyjnych i grzewczych. Współczesna piwnica to powiększenie powierzchni użytkowej domu. Przydaje się szczególnie, jeśli budujesz na małej działce, a jest jedyną opcją na terenie o wysokim spadku. Gotowe projekty domów zwykle nie uwzględniają piwnicy, ale można ją dodać na etapie adaptacji.

Piwnica – kiedy można, a kiedy warto ją zbudować?

Dom musi oddychać. Wentylacja grawitacyjna czy rekuperacja?

Domy, które buduje się obecnie, są coraz szczelniejsze, ich ściany, okna i drzwi niemal nie przepuszczają powietrza, ponieważ stosujemy coraz lepsze materiały i energooszczędne technologie. Wentylacja grawitacyjna przestaje wystarczać, a dodatkowo powoduje straty ciepła. Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, to propozycja dla inwestorów, którzy wybierają nowoczesne rozwiązania. Do rozważenia jest także wentylacja hybrydowa. Zobacz, jakie wentylacji potrzebujesz w swoim domu.

Dom musi oddychać. Wentylacja grawitacyjna czy rekuperacja?

Mój prąd, 5000+. Dopłaty do instalacji fotowoltaicznych

Program „Mój prąd" to nowe dopłaty do paneli słonecznych. Wybrane projekty domów energooszczędnych oferowane przez Z500 uwzględniają instalacje fotowoltaiczne, ale do każdego gotowego projektu domu możesz dokupić projekt instalacji solarnej. Aby otrzymać dopłatę, powinieneś zakończyć inwestycję po uruchomieniu programu. Terminy i regulamin NFOŚiGW ogłosi w ciągu najbliższych tygodni.

Mój prąd, 5000+. Dopłaty do instalacji fotowoltaicznych

Dom napędzany słońcem – baterie słoneczne i kolektory

Energia elektryczna, ciepła woda i ogrzewanie domu to podstawowe potrzeby gospodarstwa, które można zaspokoić w różnoraki sposób. Coraz częściej na dachach nowych domów pojawiają się baterie słoneczne i kolektory, które zaopatrują nas w energię. Jeśli myślisz o tym, czy warto inwestować w tego rodzaju źródła, przyjrzyj się temu zagadnieniu zanim zaczniesz budować.

Dom napędzany słońcem – baterie słoneczne i kolektory
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem