Zmiany w projekcie

ZMIANY W PROJEKCIE

Dla wszystkich, którzy chcą dokonać zmian lub dopasować projekt do swojej działki.MASZ JUŻ PROJEKT, ALE WYMAGA ON KILKU ZMIAN? POTRZEBUJESZ DOPASOWAĆ PROJEKT DO DZIAŁKI LUB WŁASNYCH POTRZEB? ZAMAWIAJĄC USŁUGĘ W Z500 SZYBKO I ŁATWO PRZEPROWADZISZ ZMIANY W PROJEKCIE, A WSZYSTKO TO W PRZYJAZNEJ ATMOSFERZE, ZA WYJĄTKOWO DOBRĄ CENĘ.

Co zyskujesz wybierając projekt ze zmianami w Z500?

  • Pomoc profesjonalnych projektantów.
  • Otrzymasz indywidualne konsultacje z projektantem, który doradzi jak dopasować projekt do Twoich potrzeb. Możesz liczyć na podpowiedź rozwiązań, które pomogą Ci zamieszkać wygodniej, bez zbędnych kosztów. 
  • Oszczędność czasu i pieniędzy.
  • Zamówiony projekt zostaje od razu przekazany do projektanta, który będzie wykonywał zmiany (Twój osobisty opiekun). Wykonane zmiany zostaną wprowadzone szybciej, dzięki czemu sprawnie rozpoczniesz budowę. 
  • Gwarancja bezpieczeństwa i jakości.
  • Wszystkie zmiany w projekcie są wykonywane i nadzorowane przez doświadczonych projektantów. Doskonała znajomość branży oraz ścisła współpraca z opiekunami projektów gotowych, gwarantuje doskonałość oraz profesjonalne usługi. Pracujemy na oryginalnych plikach CAD tworzonych w 3D (technologia BIM).
  • Załatw wszystko w jednym miejscu.
  • Jeśli chcesz uniknąć czasochłonnych ustaleń i uzgodnień z kilkoma niezależnymi osobami lub firmami – wszystkie sprawy możesz ustalić z dedykowanym projektantem. Formalności załatwisz na miejscu lub zdalnie bez wychodzenia z domu, a gotowy projekt odbierzesz osobiście w Z500 lub prześlemy go pod wskazany adres. Łatwo, sprawnie, w jednym miejscu.

Zmiany, ale jakie?

Na początku trzeba ustalić, jakiego rodzaju planujesz zmiany i do jakiej kategorii należą. Zmiany można podzielić na:

Zmiany istotne – wymagające ingerencji w konstrukcję budynku lub w gabaryty zewnętrzne domu. Do takich zmian można zaliczyć doprojektowanie garażu, zmianę wymiarów zewnętrznych, podniesienie ścianki kolankowej, zmianę kąta nachylenia połaci, zmiany konstrukcji ścian nośnych, stropu lub dachu. Konieczna będzie pomoc projektanta.

Zmiany nieistotne – bez wpływu na wymiary lub konstrukcję budynku czyli np. zmiany w obrębie ścianek działowych, zmiany podziału i układu wnętrza lub instalacji itd.

Zmiany te uznawane są za nieistotne i możesz je wykonać w trakcie realizacji w porozumieniu z kierownikiem budowy lub wykonawcami.

Zmiany możesz wprowadzić nawet w trakcie budowy, ale musisz liczyć się z odstępstwami od harmonogramu i ewentualnymi nieprzewidzianymi dodatkowymi kosztami wynikającymi z wprowadzenie danej przeróbki na tym etapie. Jeśli planujesz poważniejsze zmiany lepiej zgłosić to do projektanta adaptującego jeszcze przed złożeniem projektu w urzędzie. Unikniesz zbędnych formalności przy składaniu projektu zamiennego.
10 prostych sztuczek

dziękim którym łatwo dopasujesz projekt do twoich potrzeb, warunków zabudowy i nasłonecznienia

1

SPRAWDŹ WARIANTY PROJEKTÓW

Każdy projekt dostępny jest w wersji lustrzanej, a większość projektów wykonana jest w kilku wariantach. Dodatkowe wersje możesz zobaczyć na stronie internetowej w zakładce WARIANTY przy karcie każdego projektu. Projekty Z500 o podobnych założeniach funkcjonalnych pogrupowane są w kolekcje.

2

JAK DOBRAĆ OPTYMALNE OŚWIETLENIE

Strefę dzienną z salonem i tarasem najlepiej usytuować od południowego zachodu. Często założenia optymalnego nasłonecznienia lepiej spełnia odbicie lustrzane projektu. Aby dopasować dom do warunków nasłonecznienia możesz wykonać dodatkowo okno, lukarnę, wykusz czy balkon lub je zlikwidować.

3

DOPASUJ LOKALIZACJĘ TARASU

Taras możesz usytuować dowolnie. Aby zachować komfort użytkowania tarasu pamiętaj, aby lokalizacja znajdowała się z dala od śmietników, kompostowników oraz miejsc postojowych czy ruchliwej ulicy. Wg przepisów należy zachować odległość tarasu lub jego schodów od granicy działki sąsiedniej nie mniejszą niż 1,5m.

4

WPUŚĆ
WIĘCEJ
ŚWIATŁA

Aby zapewnić dopływ światła lub lepszą widoczność terenu przed domem wykonaj wykusz, balkon, lukarnę, lub portfenetr. Na poddaszu zamiast okien połaciowych można wykonać lukarnę, która powiększy wysokość pomieszczenia i poprawi komfort użytkowania. Pamiętaj o zachowaniu minimalnych odległościach oknien od granicy sąsiedniej działki wynoszącej 4 m.

5

DODAJ
LUB
USUŃ OKNA

Rezygnacja z otworów w ścianach bocznych lub zastosowanie luksferów pozwoli usytuować budynek nawet 3 m od granicy. Dzięki temu możesz zbudować większy dom. Jeśli wybrany projekt mieści się na działce i chcesz zrezygnować z okien połaciowych w dachu, wykonaj okna w bocznych ścianach (zachowując minimalny stosunek powierzchni przeszkleń do powierzchni podłogi = 1/8).

6

DOPASUJ UKŁAD WNĘTRZ I ŚCIAN DZIAŁOWYCH

Wszystkie ścianki działowe można dowolnie przedstawiać i modyfikować. Takie zmiany możesz ustalić z wykonawcą lub zwrócić się o pomoc do kierownika budowy, bez potrzeby przeróbek w projekcie. Wybierając projekt z mała ilością ścian nośnych, zyskujesz więcej możliwości aranżacji wnętrza.

7

DOSTOSUJ POMIESZCZENIE GOSPODARCZE

Od rodzaju kotła zależy powierzchnia kotłowni i jej wyposażenie. Pomieszczenie na kocioł gazowy powinno zapewnić kubaturę min. 8 m3 lub 6,5 m3 dla kotła z zamkniętą komorą spalania. Pom. Gospodarcze z kotłem na paliwo stałe powinno zapewnić wygodę użytkowania pieca zgodnie z instrukcją producenta pieca. Dostosuj wielkość pomieszczenia gospodarczego pod konkretny model pieca zamawiając zmiany do projektu.

8

ZAADAPTUJ
SWOJE PODDASZE

Niezależnie od tego, czy wybierasz dom parterowy czy z poddaszem, przestrzeń nad parterem jest w większym lub mniejszym stopniu do zagospodarowania. Jeśli podczas wyboru projektu nie masz planów na wykorzystanie poddasza, upewnij się, jaki strop ma dom parterowy i czy w przyszłości możesz wykonać schody, aby powiększyć powierzchnię użytkową domu.

9

DOPASUJ KOLORYSTYKĘ I MATERIAŁY ELEWACJI

Kolorystyka, materiały oraz technologia wykończenia elewacji jest dowolna. W Z500 możesz łatwo zmienić kolorystykę domu i dopasować kolory tynków, dachówki, stolarki – wystarczy użyć aplikacji KOLORNIK, dostępnej na stronie Z500.pl przy karcie każdego projektu.

10

WPASUJ SIĘ
NA WĄSKĄ DZIAŁKĘ

Przepisy budowlane pozwalają na lokalizację domu bliżej granic działki (niż standardowe 3m lub 4m) jeśli działka ma <16m szerokości. Jest to tzw. "wąska działka". Na takiej działce budynek ze ścianą bez otworów może zostać usytuowany nawet bezpośrednio w granicy z sąsiadem. Jeśli w ścianie występują otwory okienne lub drzwiowe budynek powinien być odsunięty od granicy min. 1,5m.


NAPISZ, ZADZWOŃ I ZAPYTAJ O ZMIANY W PROJEKCJE.

 SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, ABY UMÓWIĆ SIĘ NA SPOTKANIE Z ARCHITEKTEM.

+48 722 000 005 |  +48 22 355 15 55 | wew. 144 | [email protected] |

Jak działają zmiany w Z500?

1.Spisz w punktach listę zmian i skontaktuj się na emaila lub telefonicznie, możesz też wysłać zapytanie przez formularz na www

Formularz zgłoszenia zmian

2.Potwierdzamy telefonicznie i/lub  pisemnie zakres zmian. Następnie wysyłamy wycenę i orientacyjny termin realizacji.

3.Akceptujesz ofertę, dokonujesz wpłaty zaliczki ze względu na charakter usługi indywidualnej 

4. Wykonujemy projekt koncepcyjny w którym wprowadzamy korekty i poprawki w razie potrzeby 

5.Zatwierdzasz koncepcje ostateczną

6.Przygotowujemy dokumentację techniczną, a następnie umawiamy się na dostarczenie gotowego projektu


Kto pomoże nanieść zmiany i wykona adaptację?

Ponad 700 partnerów z całej Polski gotowych jest pomóc i wprowadzić zmiany oraz dokonać adaptacji wybranego przez Ciebie projektu. Sprawdź listę wybranych partnerów na ostatnich stronach katalogu lub znajdź najbliższą lokalizację na stronie z500.pl. Możesz także zamówić kompleksowo projekt Z500 ze zmianami.

NAKREŚL WIZJĘ ZMIAN

Nie trzeba być "Rembrandtem", aby na bazie rysunku szczegółowego, dostępnego do pobrania ze strony z500.pl nakreślić czerwonym flamastrem zarys planowanych zmian (np. zmiana lokalizacji komina). Znacznie ułatwi to komunikację z architektem i pozwoli uniknąć niedomówień. Rysunek ze zmianami możesz także wysłać do nas w wersji cyfrowej.

Jak przygotować się do wprowadzenia zmian?

Aby architekt mógł doradzić Ci, jaki projekt wybrać i jakie zmiany najlepiej wprowadzić potrzebne są takie dokumenty jak: Mapa do Celów Projektowych w skali 1:500, Wypis z Planu Zagospodarowania lub Warunki zabudowy, gdyż są tam zawarte informacje, jaki dom może stanąć na Twojej działce oraz jak działka zorientowana jest względem stron świata. Często przydają się również warunki przyłączy mediów oraz badania geotechniczne gruntu. 

Wszystkie projekty Z500 zawierają bezpłatną zgodę na zmiany, które mogą dotyczyć modyfikacji ścian, otworów, bryły budynku, dachu oraz zmiany technologii i materiałów.

Chcesz dowiedzieć się ile będą kosztowały zmiany, które chcesz wprowadzić do projektu?

Wypełnij krótką ankietę, a my przygotujemy bezpłatną wycenę zmian w projekcje.

Zobacz ofertę

KONTAKT:

+48 722 000 005 |  +48 22 355 15 55 | wew. 144  | [email protected]

Oceń artykuł
(
Ocen: 1
Średnia: 5
)
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem