Twoja droga do wybudowania
domu Z500

Bezpieczny
Kredyt na
Dom

Kredyt na dom

  • W sytuacji, kiedy trudno jest samemu zebrać odpowiednią sumę, z pomocą przychodzimy My.
  • Nie bazuj na jednej ofercie. Twoja sytuacja życiowa, wykonywany zawód w ocenie jednych banków może powodować różne parametry ratingowe.
  • Ważny jest także odpowiednio dobrany pakiet ubezpieczeń, który powinien być dopasowany do Twojej indywidualnej sytuacji i stylu życia.
  • Zyskaj pewność, że Twoje finanse osobiste będą w dobrych rękach. Proponujemy skorzystać ze wsparcia współpracujących z nami Ekspertów Finansowych.
  • Jesteś na początku drogi – zapraszamy na konsultację. Napisz do nas, a w ciągu 2-3 dni oddzwoni do Ciebie nasz Doradca i zaproponuje spotkanie.
  • Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiedni kredyt hipoteczny z pełnej gamy dostępnych ofert polskich banków.
  • Sprawdzi Twoją zdolność kredytową, przeprowadzi Cię przez cały proces i pomoże uniknąć pomyłek.

KREDYT HIPOTECZNY
możesz zaciągnąć na:

Zakup działki budowlanej
Budowę domu jednorodzinnego
Zakup mieszkania lub dom na rynku pierwotnym i wtórnym

Na ile lat mogę zaciągnąć kredyt hipoteczny?

Maksymalny okres kredytowania waha się pomiędzy różnymi bankami w przedziale to 30 – 35 lat i zależy od wieku zaciągającego kredyt.

Maksymalny wiek kredytobiorcy waha się w zależności od wybranego banku. Zawiera się w przedziale 65 – 80 lat w momencie jego zakończenia czyli przypadania ostatniej raty. Niektóre banki stosując ubezpieczenie na życie mogą nie ograniczać maksymalnego wieku, o ile kredytobiorca posiada i opłaca odpowiednią polisę oraz zrobi cesję na bank.

Czy kredyt hipoteczny mogę spłacić wcześniej?
Każdy kredyt hipoteczny można spłacić wcześniej. Należy zwrócić uwagę na to, że niektóre banki stosują dodatkowe opłaty za wcześniejszą spłatę.
30 - 35 lat
Maksymalny okres kredytowania

Czym różnią się raty malejąca i równa?

Raty te różnią się wysokością spłaty w czasie.

Pamiętaj! Żadna umowa nie zagwarantuje aby raty mogły być stałe przez 30 lat. W przypadku standardowej inflacji rata nieznacznie rośnie a w przypadku deflacji maleje.
Raty równe: formuła kredytu jest tak skonstruowana. Aby Twoje co miesięczne spłaty były stałe. Jedynie proporcje pomiędzy częścią kapitałową i odsetkową raty będą się zmieniały.
Raty malejące: comiesięczne wpłaty do banku z czasem będą spadać. Odsetki obliczane są od kwoty kredytu pozostałej do spłaty, dlatego zawsze najwyższe raty są na początku okresu spłaty.

Czym jest historia kredytowa?

Do informacji o kredytobiorcach została powołana specjalna jednostka nazywana BIK. BIK to skrót od Biuro Informacji Kredytowej. Jest to przedsiębiorstwo stworzone przez Związek Banków Polskich i prywatne banki, które zbiera, integruje i udostępnia dane dotyczące historii kredytowej klientów banków, SKOK-ów oraz parabankowych firm pożyczkowych.

Czy aby uzyskać kredyt hipoteczny muszę ją mieć?
Dobra historia kredytowa w BIK-u może być jednym z warunków otrzymania kredytu hipotecznego. Czasem klienci nie mający jakiejkolwiek historii skutecznie ubiegają się o kredyt na budowę domu. Zatem jej brak nie zamyka to drogi do otrzymania kredytu hipotecznego.

Co w przypadku jej braku?
Badana jest zdolność kredytowa, wysokość wkładu własnego, a także zarobki, sytuacja rodzinna a także historia zawodowa ubiegającego się o kredyt. Należy pamiętać , że zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest budowana nieruchomość, co skutecznie niweluje i zmniejsza ryzyko dla banku przy jego udzielaniu.

Wskaźnik LTV - co to takiego?

Wskaźnik LTV to angielski skrót od określenia Loan to Value.

Wskaźnik ten to stosunek kwoty kredytu hipotecznego do wartości nieruchomości, którą chcemy zbudować lub nabyć za ten kredyt. Wskaźnik LTV ten to jeden z najważniejszych parametrów związanych z kredytem hipotecznym.

Polskie banki wymagają, aby LTV mieściło się w granicy maksymalnej 80-90%. Należy pamiętać, że przy wybranych klientach każda instytucja finansowa może mieć własną politykę i wyjątkowo sfinansować kredytem także wyposażenie budowanego domu.

Wskaźnik LTV
przykładowy stosunek
wartość nieruchomości
1 000 000 zł
wartość zaczerpniętego kredytu
800 000 zł
wartość wskaźnika LTV
80%
Minimalny wkład własny:
10 - 20%
wartości budowlanej lub
kupowanej nieruchomości

Wkład własny i związane z tym ograniczenia

Kredyt bez wkładu własnego traktowany jest jako ryzykowny dla banków i powinien być zabezpieczony polisą.

Aktualnie polskie banki uniemożliwiają uzyskanie kredytu hipotecznego, jeśli nie posiada się wkładu własnego lub innego zabezpieczenia. Zdecydowana większość banków wymaga posiadania wkładu własnego w wysokości minimum 10-20% wartości budowanej lub kupowanej nieruchomości.

Niedawno istniała możliwość otrzymania wkładu własnego w formie gwarancji Banku Gospodarstwa Kredytowego, w ramach rządowego program „Rodzinny kredyt mieszkaniowy”. Obecnie wybrany rząd pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami.

W ofercie Z500 posiadamy domy, których wybudowanie mieści się w ustalonych przez Państwo limitach.

Jeśli interesuje Cię jakie przykładowe domy Z500 jesteś w stanie wybudować w tych limitach to zadaj pytanie.

Czym jest wskaźnik WIBOR?

Wskaźnik WIBOR to wskaźnik używany przez Polskie Banki do określania i wyliczania wartości pożyczanego pieniądza. Dokładnie skrót oznacza Warsaw Interbank Offered Rate. Wartość WIBOR wylicza się na podstawie oprocentowania, po którym banki pożyczają sobie nawzajem środki pieniężne. Należy pamiętać, że nie jest on dany na stałe i kiedy sytuacja gospodarcza się poprawia – rata liczona w oparciu o WIBOR maleje.

Wysokość kredytu z oprocentowaniem zmiennym składa się z 2 elementów: ustalonej marży banku i wskaźnika WIBOR, najczęściej liczonego za 3 lub 6 miesięcy.

Od tego wskaźnika zależy wysokość comiesięcznej raty kredytu hipotecznego, jeśli zaciągnąłeś kredyt z oprocentowaniem zmiennym.

uproszczone wyliczenie raty kredytu
WIBOR 6M
(pożyczka międzybankowa na 6 miesięcy)
Wartość wskaźnika WIBOR
5%
Marża banku
2%
Oprocentowanie nominalne
7%
Kwota wnioskowanego kredytu
550 tys. zł
Termin spłaty
30 lat
Rodzaj rat
równe
Wartość miesięcznej raty
4264 zł

Wypełnij poniższy formularz

Administratorem Danych Osobowych (ADO) jest Z500 Sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane i przekazane do Credipass Sp. z o.o. w celu przygotowania oferty kredytowej. W kwestiach dotyczących ochrony danych osobowych możesz skontaktować się z nami, pisząc na adres mailowy [email protected] lub korzystając z formularza kontaktowego na stronie https://z500.pl/kontakt.html.
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem