Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

Abc budowy

Ceramiczne dachówki płaskie CREATON – doskonały wybór na nowoczesny dach

SIMPLA, DOMINO, KODA i CANTUS to dachówki ceramiczne CREATON, które zostały zaprojektowane przez ekspertów marki z myślą o nowoczesnej architekturze. Oszczędne w wyrazie, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach umożliwiają wykonanie dachu zachwycającego wszystkich miłośników minimalistycznych rozwiązań.

Domy skandynawskie – projekty w trzech stylach

Zauważyłeś, że różne projekty domów skandynawskich potrafią się od siebie mocno różnić? To dlatego, że to tak naprawdę kilka różnych stylów, w ramach których mogą powstać setki rodzajów domów. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym trendom.

Domy skandynawskie – projekty w trzech stylach

Domy kanadyjskie – projekty i ceny 2022-2023

Ceny materiałów i robocizny zmieniają się jak w kalejdoskopie. Skupiamy się więc na technologii, która jest stosunkowo bezpieczna – wszystkie elementy kupujesz od razu, możesz złożyć sam, a głównym budulcem jest drewno. Ile kosztuje postawienie domu kanadyjskiego przy dzisiejszych cenach?

Domy kanadyjskie – projekty i ceny 2022-2023

Nowoczesny dom letniskowy – projekt jak z marzeń

Domek letniskowy wielu kojarzy się z wiotką, brzydką konstrukcją z płyt paździerzowych czy kiepskiego drewna. Tymczasem dziś wśród projektów można trafić na prawdziwe perełki, jak solidne domki z bala czy nowoczesne domy do 35m2, które wcale nie kojarzą się z letniskową zabudową.

Nowoczesny dom letniskowy – projekt jak z marzeń

Domki gospodarcze – projekty szop, które ułatwią codzienne życie

Miastowi, którzy przeprowadzają się na wieś, często nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo potrzebują domku gospodarczego. Projekty domów zwykle nie uwzględniają takich dodatkowych przestrzeni na narzędzia ogrodnicze, kosiarkę czy majsterkowanie. Jeśli dodatkowo nie masz garażu, to zachowanie porządku wokół domu staje się bardzo utrudnione.

Domki gospodarcze – projekty szop, które ułatwią codzienne życie

Budujemy dom z płaskim dachem – przepisy, cena

Na fali zainteresowania projektami domów do 70m2 i projektami domów do 35m2 coraz więcej osób zastanawia się, czy nie postawić domu z płaskim dachem. Również większość domów-bliźniaków ma właśnie taką bryłę, choć dzisiejsze znacznie różnią się od tych, które budowano w latach 70. Jak przerobić stary dom na nowoczesne budownictwo z płaskim dachem, czego szukać w projekcie i ile kosztuje budowa domu tego typu?

Budujemy dom z płaskim dachem – przepisy, cena

Jaką rolę spełnia warstwa wstępnego krycia dachu?

Warstwa wstępnego krycia to ważny element konstrukcji dachu, którego podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie budynku przed przedostawaniem się do jego wnętrza wilgoci. Rozwiązania tego rodzaju – jak na przykład membrany dachowe, folie paroizolacyjne czy pełne deskowanie kryte papą – różnią się od siebie parametrami technicznymi oraz skutecznością. Dlatego też wybór właściwego produktu jest niezwykle istotną kwestią, przekładającą się na nasz komfort oraz bezpieczeństwo.

Jaką rolę spełnia warstwa wstępnego krycia dachu?

Jak tanio wybudować mały dom parterowy?

Większość Polaków nie ma wyszukanych marzeń, jeśli chodzi o własne M. Chcielibyśmy mieć kąt, w którym pomieścimy się z niewielką rodziną, marzymy o niewielkim ogródku i wolelibyśmy nie wynajmować mieszkania do końca życia. Nic dziwnego, że w rozmowach młodych mieszkańców miast jedno pytanie przewija się stale: ile kosztuje wybudowanie domu i jak zrobić to najtaniej?

Jak tanio wybudować mały dom parterowy?

Dach w domu jednorodzinnym – co musisz wiedzieć zanim go zbudujesz?

Dach to oczywisty element konstrukcji każdego budynku. Dach po prostu jest – przynajmniej, dopóki nie zaczniesz planować budowy własnego domu jednorodzinnego. Wtedy okazuje się, że liczba pytań, które rodzi ten „prosty” fragment budynku, może przytłoczyć. Jakie zadania i funkcje pełni? Na co powinieneś zwrócić uwagę, dokonując wyboru i jakie masz możliwości? Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat dachów w domach jednorodzinnych.

Dach w domu jednorodzinnym – co musisz wiedzieć zanim go zbudujesz?
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.