Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

Abc budowy

Jadalnia – centrum domu i rodzinnego życia

Niezależnie od tego, czy projekt domu pozwala na stworzenie małej czy dużej jadalni, są sposoby aby stworzyć funkcjonalną przestrzeń. Wystarczy dobrać wielkości i kształt stołu, zapewnić komfortowe odległości między jego krawędziami. Rozważasz projekt domu, w którym jadalnia jest połączona z salonem, czy osobna? Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni projekt domu i stworzyć wygodne miejsce do spożywania posiłków i rodzinnych przyjęć.

Jadalnia – centrum domu i rodzinnego życia

Taras przed zimą

Zabezpieczenie tarasu przed zimą jest istotne, jeśli po mrozach i opadach śniegu ma on wyglądać jak zawsze, czyli pięknie. Kiedy jest najlepszy moment na olejowanie? Jak dbać o taras drewniany, a jak o taki wyłożony płytkami? Czym warto udekorować taras, by stworzyć piękną przestrzeń na zimę? Dowiedz się już teraz!

Taras przed zimą

Drewniana elewacja

Korzyści płynące z wyboru drewnianej elewacji to nie tylko estetyczny wygląd. Jakie drewno wybrać i jak o nie dbać oraz dlaczego niektórzy decydują się na materiały drewnopodobne?

Drewniana elewacja

Domy do 70 metrów kwadratowych - warto, czy nie?

Ustawa uchwalona przez Sejm 17 września 2021r., wprowadzająca w życie nowe zasady dotyczące budowy bez pozwolenia domów o powierzchni zabudowy do 70 m. kw., została 11 października odrzucona przez Senat, jednak należy się spodziewać, że wejdzie ona niebawem w życie. Zmiany, jakie przyniesie, mają być ułatwieniami dla prywatnych inwestorów, ale są szeroko komentowane w środowisku budowlanym i w mediach. Zanim się zdecydujesz, czy skorzystać z ułatwień, czy nie, przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę.

Domy do 70 metrów kwadratowych - warto, czy nie?

Projekt domu a prawidłowe oświetlenie

Oświetlenie jest bardzo istotną sprawą w domu. Często niesłusznie myśli się o nim dopiero po wyborze projektu czy w trakcie budowy. Dowiedz się, jaki projekt najlepiej wybrać do swojej działki i jakie rozwiązania zastosować, by w Twoim domu zawsze było jasno.

Projekt domu a prawidłowe oświetlenie

Pomysł na ciekawe wnętrze: antresola!

Na antresolę możesz zdecydować się w trakcie wyboru projektu lub jak dom jest już gotowy. Czy warto rozważyć jej budowę? Jakie są zalety i wady tej decyzji oraz o popularnym micie krążącym wokół antresoli przeczytasz w najnowszym artykule.

Pomysł na ciekawe wnętrze: antresola!

Budowlany hit sezonu 2021 - System Termonium

Kompletny System Ociepleń TERMONIUM Termo Organiki, którego najważniejszym elementem jest grafitowy styropian o najkorzystniejszym współczynniku przewodzenia ciepła – lambda (λ) 0,031 W/mK, ustanawia kolejne rekordy popularności. Eksperci są zgodni, że na wzrost jego sprzedaży zdecydowanie wpływa jakość oparta na najlepszych parametrach jego elementów, które są do siebie optymalnie dopasowane. Styropian klej, siatka zbrojąca, grunt i tynk integrują się w Kompletnym Systemie TERMONIUM, tworząc trwałą oraz bezpieczną ochronę cieplną budynku, zapewniającą oszczędność pieniędzy na ogrzewanie i prestiżową, ponadczasową estetykę.

Budowlany hit sezonu 2021 - System Termonium

Okna w Twoim domu

Okna w domu są bardzo istotnymi elementami. W zależności od wyboru parametrów okien mogą one ułatwić lub utrudnić życie domowników. Zobacz, czemu się przyjrzeć i na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze odpowiednich okien dla swojego domu.

Okna w Twoim domu

Insekty i inni nieproszeni goście w Twoim domu

Jak się zabezpieczyć przed chmarą komarów, co zrobić, by w nocy spać zamiast biegać w pogoni za pająkiem i jak ustrzec się przed wizytą myszy czy szczurów? Dom za miastem to miły kontakt z naturą, ale też walka z insektami czy gryzoniami. Zobacz, jak rozwiązać ten problem na kilka prostych sposobów.

Insekty i inni nieproszeni goście w Twoim domu

Jak taniej wybudować dom i gdzie szukać dofinansowania?

Budowa domu to bardzo kosztowna inwestycja, która najczęściej wymaga długiego oszczędzania lub wzięcia kredytu. Każdy chce, aby jego fundusze były jak najefektywniej wykorzystane, przez co można decydować się na różnego typu elementy, które obniżają koszty budowy domu. W zaoszczędzeniu pieniędzy mogą pomóc także różnego rodzaju dofinansowania.

Jak taniej wybudować dom i gdzie szukać dofinansowania?

Zatrzymujemy upał!

Zdarza Ci się, że wpadające przez okna promienie słoneczne bywają wyjątkowo uciążliwe, na przykład podczas oglądania ulubionego programu w telewizji? Albo momenty, w których wysoka temperatura w pomieszczeniu naprawdę daje w kość, akurat wtedy, kiedy Ty potrzebujesz złapać oddech od codziennych obowiązków? Istnieje rozwiązanie, które pozwoli Ci zapomnieć o tych niedogodnościach. Do tego do 8 razy skuteczniejsze, niż zwykłe, zazwyczaj stosowane rolety wewnętrzne!

Zatrzymujemy upał!

System komunikacji dachowej dla dachówek CREATON

Możliwość sprawnego poruszania się po dachu jest niezbędna, gdy chcemy dokonać napraw, przeprowadzić zabiegi konserwacyjne, czy też uzyskać dostęp do komina lub anteny. Bezpieczeństwo podczas tych działań gwarantuje system komunikacji dachowej CREATON, w skład którego wchodzą wysokiej jakości: wyłazy dachowe, ławy i stopnie kominiarskie, pomosty oraz drabiny dachowe.

System komunikacji dachowej dla dachówek CREATON
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.