Abc budowy

Nowoczesna membrana dachowa do zadań specjalnych SolidBLACK+

SolidBLACK+ to funkcjonalna membrana na dach i elewację, składająca się z trzech odpornych warstw polipropylenowych. Wysoka paroprzepuszczalność, zwiększona wytrzymałość mechaniczna oraz możliwość stosowania na pełnym deskowaniu umożliwiają stworzenie z niej funkcjonalnej warstwy wstępnego krycia. Ze względu na trwałość, a także doskonały stosunek ceny do jakości biuro architektoniczne Z500 poleca tę membranę do realizacji swoich projektów.

Nowoczesna membrana dachowa do zadań specjalnych SolidBLACK+

Jak przygotować fundamenty do zimy? Praktyczny poradnik od SUEZ

Zima to wymagający czas dla fundamentów – niskie temperatury, wilgoć oraz cykle zamarzania i rozmarzania gruntu mogą poważnie osłabić ich trwałość, prowadząc do kosztownych napraw na wiosnę. SUEZ, ekspert w dziedzinie hydroizolacji i ochrony budynków, podpowiada, jak odpowiednio przygotować fundamenty przed zimą, aby można było bez przeszkód kontynuować prace budowlane w nowym sezonie.

Jak przygotować fundamenty do zimy? Praktyczny poradnik od SUEZ

Jak Polacy kupują okna? Cena, opinie i energooszczędność kluczowe dla kupujących.

Dla 39% inwestorów kluczowym kryterium wyboru okien pozostaje cena – wynika z raportu „Jak Polacy kupują okna? Edycja 2023” przygotowanego przez Centrum Analiz Branżowych. Jednocześnie Polacy coraz częściej zwracają uwagę na energooszczędność stolarki otworowej, co może się wiązać z poszukiwaniem oszczędności w domowym budżecie. Równie ciekawie prezentują się dane dotyczące powodów, dla których kupujemy nowe okna.

Jak Polacy kupują okna? Cena, opinie i energooszczędność kluczowe dla kupujących.

Jakie wpusty dachowe wybrać?

Szukasz niezawodnego rozwiązania do efektywnego odwodnienia dachu płaskiego? A może interesuje Cię coś, co jest łatwe w montażu, wszechstronne, trwałe i estetyczne? Nasz partner, SUEZ Izolacje Budowlane, będący generalnym dystrybutorem produktów TOPWET, ma dla Ciebie idealne propozycje!

Jakie wpusty dachowe wybrać?

Hydroizolacja fundamentów - od czego zacząć?

Budowa solidnych fundamentów to jeden z kluczowych elementów zapewniających trwałość i bezpieczeństwo budynku. Ich hydroizolacja jest niezbędna, aby chronić konstrukcję przed szkodliwym działaniem wilgoci i wody gruntowej. Właściwe przygotowanie i wybór odpowiednich materiałów izolacyjnych to kluczowe kroki, które pozwalają uniknąć kosztownych napraw oraz problemów związanych z rozwojem pleśni i grzybów. Przeczytaj, od czego zacząć proces hydroizolacji fundamentów, aby zapewnić sobie skuteczną i długotrwałą ochronę budynku.

Hydroizolacja fundamentów  - od czego zacząć?

Oto dachówka KIOTO - jedyna taka cementowa !

KIOTO marki CREATON to rewolucyjna nowość na rynku dachówki cementowej. Nie było jeszcze takiego produktu na dach! Jedyna taka, nowatorska pod względem kształtu, stworzona z pasją i największą precyzją, aby zachwycać pod każdym względem. KIOTO jest oryginalną alternatywą dla dachówki płaskiej. Dachówka oferuje doskonałą jakość, trwałość i estetykę. Jej unikalny, półpłaski kształt w awangardowy sposób łączy tradycję i nowoczesność – inspirację klasyczną dachówką reńską i minimalizm charakterystyczny dla nowoczesnej architektury. Każdy detal KIOTO jest starannie przemyślany, tworząc spójną i doskonałą całość. Dopasowane idealnie do siebie dachówki tworzą na połaci perfekcyjnie ułożony, harmonijny wzór. Dwie wysokiej jakości powłoki, matowa PLANAR i błyszcząca DURATOP PRO, zwiększają estetykę dachu i ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Dachówka połaciowa KIOTO jest dostępna z gamą oryginalnych akcesoriów.

Oto dachówka KIOTO - jedyna taka cementowa !

Przyszłość ogrzewania domów jednorodzinnych - ekologia i unijne regulacje

W obliczu narastających problemów związanych ze zmianami klimatycznymi oraz rosnącą potrzebą ochrony środowiska naturalnego, Unia Europejska wprowadza coraz bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące systemów ogrzewania w budynkach jednorodzinnych. Celem tych regulacji jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku, co wymaga zredukowania emisji gazów cieplarnianych oraz promowania ekologicznych źródeł energii. W omawiamy przyszłość pieców na węgiel, ogrzewania gazowego, pelletowego, elektrycznego, a także pomp ciepła.

Przyszłość ogrzewania domów jednorodzinnych  - ekologia i unijne regulacje
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.
OK, zgadzam się zmieniam zgody