zamknij
projekty domów
adaptacja i zmiany
przyjazny kredyt
projekt z budową

KONTO Z500

Załóż konto Z500. Uzyskasz wiele przydatnych narzędzi:
 • dodaj do ulubionych
 • porównaj ulubione projekty
 • zobacz jak budują
 • zapytaj jak idzie budowa
 • zobacz kto buduje w okolicy
 • pobierz rysunki szczegółowe do projektu
ZAŁÓŻ KONTO
Masz już konto?
gotowy na 2017
 • Z119

 • 117 + 30
 • 273  tys. zł

Łatwy w budowie dom z poddaszem, przestronną częścią dzienną i garażem.

Zamów adaptację projektu

Kredyt na budowę - wypełnij wniosek

murowany
dostępność projektu: 3 dni robocze
2 490 

Komentarze

Co piszą inni

Co Ty na to?

|
lub
|
podpisz się
^

Inwestor
Ponieważ też prosiłam o koszty wybudowania i nigdy ich nie dostałam podaje swoje. Wiem że bardzo jest to ważne dla każdego kto myśli o budowie. Jestem na etapie ssz.
Dużo zmian było m.in garaż dwustanowiskowy podniesienie ścianki kolankowa do 130 ( dużo to dało!).Zmiana pomieszczeń na górze. Moje wnioski: gdyby garaż był jednostanowiskowy dom byłby malusi malusienki pomieszczenia na górze malutkie. Ściana kolankowa była powiększona o3-4 pustaki uważam to za konieczność. Taras wym 4-7 w calości zadaszony, z przodu 3 schody szerokie na 4 m. Strop lany. W dachu 6 okien 90x140. Dachówka ceramiczna. Pustak porotherm oryginalny kl.15
Ssz wybudowalismy za 170 tys.
Fundamenty (w tym stal na całą budowę 6500zł)23,800
Pustaki + nadproza 16,000
Beton strop 5,040
Beton wieńce 950
Budowa domu robocizna 42 tys
Dach robocizna +materiał 50,000

Dziś dwa razy zastanowilabym się nad budową. Wyceny instalacji z kosztorysu można sobie między bajki wsadzić za samo ogrzewanie instalacje wodne śpiewają mi 26 tys. Elektryka 12 tys.
  
Ten projekt był moim faworytem, dopóki nie zwróciłam uwagi, że przez położenie schodów pokoje u góry są mniejsze kosztem korytarzu. Inne projekty o podobnej powierzchni mają większe pokoje na pietrze. Po przejrzeniu wielu projektów znalazłam projekt Eco 02 który okazuje się być domem podobnym ze schodami w innym miejscu. Myślicie, że taki projekt byłby praktyczniejszy?
Pozdrawiam

Do Pati C. : hej.
Jak to porównałaś???
Na pierwszy rzut oka, to tak wygląda.
Rożnica jest w wysokości budynku, a to gdzie schody to ma małe znaczenie.
W domu Z 119 jest bardzo nisko ścianka kolankowa. Ja podniosłem ją o d bloczki i automatycznie zwiększyła mi się wielkość pokoi. Każdy dobiera sobie projekt do własnych potrzeb.
Druga różnica to ECO 02 ma 2 kominy, a mi osobiście nie pasuje łazienka na dole.
No i tak naprawdę to nawet kształt podstawowy domu się rożni.
   
Witam, chciałbym prosić osoby, które na poddaszu zrezygnowały ze ścianek przy schodach i wykonały balustradę, jak również osoby, które pozostawiły ścianki zgodnie z projektem, o przesłanie zdjęć na maila monika.kolszut@interia.pl Jakie rozwiązanie zgodnie z Państwa doświadczeniami jest lepsze? obawiam się, że w przypadku wybudowania ścianek korytarze będą bardzo wąskie i ciemne.
    
Witam, zaczynam budowę i zastanawiają mnie 2 rzeczy. Na zdjęciach realizacji większość niema zbrojenia i belki przy wyjściu na taras oraz przy spiżarni tylko na słup przy schodach, w projekcie są tam zbrojenia (jeden przy wyjściu dwa przy spiżarni) Dlaczego?
Czy wysokość ławy (ilość bloczków) musi być dokładnie taka jak w projekcie?
   
Annna
Witam! czy ktoś budował Z119 w okolicy Lublina i jest w stanie podać koszty budowy tego domu. Chciałabym też zapytać o kuchnię jak jest duża i czy spiżarka jest wygodna czy lepiej z niej zrezygnować. Zamierzam na przełomie kwietnia i maja rozpocząć budowę. Odpowiedź proszę przesłać na e-mail anshen@wp.pl
załaduj więcej
Co ulepszyć?