Dom na wodzie Zephyr Z500 – czym jest i jak go zbudować?

Dom na wodzie Zephyr Z500 – czym jest i jak go zbudować?

Żyjesz niestandardowo? Cenisz nieszablonowe podejście do wielu spraw? Szukasz ciekawego domu w otoczeniu natury? Dom na wodzie może być rozwiązaniem dla Ciebie. Brzmi oryginalnie? Przeczytaj, czym jest dom na wodzie i jak powstaje.

Czym jest dom na wodzie?

Chociaż dom na wodzie brzmi nieprawdopodobnie, jego koncept staje się coraz bardziej popularny, szczególnie wśród wymagających inwestorów. Nazwa mówi wszystko – to dom, który możesz umieścić na dowolnym zbiorniku wodnym.

Dzięki temu na co dzień będziesz cieszyć się bliskością natury. Życie w takim miejscu zapewnia spokój, ciszę i odpoczynek od zgiełku dużych miast. Dom na wodzie to także świetny pomysł na działkę rekreacyjną z dostępem do jeziora. Spędzisz relaksujące weekendy, wypoczywając tak blisko natury, jak to tylko możliwe.

Jedną z propozycji domów na wodzie w Z500 jest unikalny projekt Zephyr Z500. Występuje w kilku wersjach, jest ekologiczny i trwały. To pierwszy projekt, który umożliwia postawienie konstrukcji zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Dzięki temu zawsze możesz zmienić plany. Woda czy ląd? Ty decydujesz.

Dom na wodzie – zalety

Możliwość umiejscowienia domu na wodzie lub lądzie to nie jedyna jego zaleta. Wyobraź sobie, że tej decyzji nie musisz podejmować raz na zawsze. Masz ochotę zamieszkać na wodzie – tam stawiasz dom. Sytuacja się zmienia – na przykład pojawiają się dzieci, dla których woda może być przez pierwsze lata dużym zagrożeniem – przenosisz dom na ląd.

A może całkowicie zmieniasz plany i czeka Cię przeprowadzka do innego miasta? Dom może jechać razem z Tobą. Wystarczy samochód i dźwig. Dom na wodzie będzie służyć Ci w różnych miejscach przez całe życie.

Do postawienia domu na wodzie nie potrzeba działki budowlanej ani pozwolenia na budowę. Wynika to z faktu, że w prawie budowlanym domy na wodzie definiowane są jako statki.

Ważną zaletą takich konstrukcji jest także krótki czas ich wznoszenia. Dzięki zastosowaniu lekkich materiałów i nowoczesnych technologii budowlanych budynek powstaje nawet w kilka miesięcy.

Dom na wodzie Zephyr Z500 - rodzaje projektów

Decydując się na dom na wodzie Zephyr Z500, masz wpływ na wiele aspektów budowy. Możesz wybierać z różnych projektów o powierzchni od 50 do 72 m2, ze zmiennym rozkładem pomieszczeń. Zdecyduj także, w jakim standardzie wykończenia chcesz otrzymać swój dom na wodzie:

  • stan surowy zamknięty obejmuje konstrukcję, obudowę, okna i drzwi zewnętrzne,
  • stan deweloperski to stan surowy zamknięty plus: elewacja zewnętrzna, elewacja wewnętrzna, sufity, podłogi i łazienki (pod wykończenie) oraz instalacje,
  • stan „pod klucz” to stan deweloperski plus: podłogi, ściany, sufity, łazienki, drzwi wewnętrzne, ogrzewanie i wyposażenie kuchni.

    Domy na wodzie – technologia

    Zalety tego rodzaju konstrukcji wynikają także z zastosowanej technologii, która spełnia najwyższe standardy jakości oraz ekologii. Dzięki temu domy na wodzie są solidne, funkcjonalne i energooszczędne.

    Projekty Zephyr Z500 powstają z użyciem najlepszej jakości ekologicznych systemów budowlanych firmy Solcraft – dlatego są lekkie, trwałe i – co bardzo ważne – przyjazne dla środowiska. Dodatkowo elementy nośne zawierają drewno konstrukcyjne BSH oraz KVH o stopniu wysuszenia do 15% wilgotności. Całość konstrukcji jest zabezpieczona przed wpływem zewnętrznych warunków atmosferycznych, w szczególności przed dużą wilgotnością powietrza.

    Specjalne płyty dachowe Thexpan pozwalają na odzyskiwanie ciepła z powietrza i słońca. Dzięki H-Block potrzebujesz zaś minimalnej ilości energii, aby ogrzać lub schłodzić dom.

    Osadzenie domu na wodzie

    Dom Zephyr 500 to konstrukcja, która może stanąć w dowolnym miejscu na lądzie i w wodzie. W przypadku zbiornika wodnego niezbędne jest użycie specjalnego pływaka, czyli platformy pływającej.

    Dom na wodzie osadza się na konstrukcji pływaka. Następnie scala się jego podłogę z ramą, którą skonstruowano tak, aby umożliwiała łączenie z innymi modułami oraz osprzętem, np. tarasami.

    Do osadzenia domu na wodzie można użyć różnych rodzajów pływaków.

    • Platforma pływająca PE zbudowana jest na bazie konstrukcji stalowej, będącej ramą scalającą dla pływaków. Wyporność zapewniają elementy wykonane z polietylenu, wypełnione styropianem lub powietrzem. W przypadku zastosowania systemu trymującego platformy te mogą być także wypełniane wodą.
    • Pływak betonowy jest najdroższym sposobem osadzenia domu na wodzie, głównie ze względu na wysokie koszty transportu. Odznacza się dużą nośnością oraz stabilnością i trwałością.

      Dom na wodzie – stawiać czy nie?

      Jeśli myślisz o oryginalnym domu lub domku letniskowym i masz dostęp do zbiornika wodnego, z całą pewnością dom na wodzie jest warty rozważenia. Dzięki niemu w pełni wykorzystasz potencjał swojej działki i będziesz cieszyć się bliskością natury. Nowoczesna technologia projektów Zephyr Z500 spełni Twoje potrzeby i oczekiwania.

      A jeśli uznasz, że to nie dla Ciebie – zawsze możesz przenieść swój dom w inne miejsce. Brzmi jak ideał?

      Oceń artykuł
      (
      Ocen: 0
      Średnia: 0
      )
      Podziel się swoją opinią na temat artykułu: "Dom na wodzie Zephyr Z500 – czym jest i jak go zbudować?"
      Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
      ^
      Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

      Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

      wysłano e-mail resetujący hasło

      Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

      Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

      Dlaczego warto mieć konto w Z500

      • rabat na projekt i specjalne promocje
      • oferta na budowę i kredyt
      • kontakt z innymi użytkownikami
      • darmowa wysyłka
      • rysunki szczegółowe do projektu
      Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem