Najlepsze projekty domów tanich w budowie na 2023 rok

Najlepsze projekty domów tanich w budowie na 2023 rok


Projekty tanich domów w 2023 roku – małe metraże

Często najmniejszy metraż będzie oznaczał najtańszy w budowie dom. W 2022 roku weszła w życie zmiana upraszczająca procedury budowlane dla obiektów mniejszych, niż 70 mkw., a już wcześniej łatwo było postawić bez pozwolenia domki do 35 mkw. Oczywiście taki najmniejszy metraż sprawdzi się głównie w przypadku singla, ale już na ok. 70 mkw. może pomieścić się niewielka rodzina. A jak to wygląda cenowo?

Powyższe przykłady udowadniają, że mały metraż nie oznacza nudnego projektu. Dom tani w budowie w 2023 roku może mieć również wyszukaną formę. A jak przedstawia się rynek nieco większych, ale równie ekonomicznych domów?

A może większy dom do zbudowania w 2023 roku?

Nie da się ukryć, że już 3-4 osobowa rodzina nie pomieści się w domku mniejszym, niż 70 mkw. Na szczęście okazuje się, że projekty domów tanich w budowie uwzględniają też nieco większe metraże. Szczególnie dotyczy to tzw. domów z paczki, gdzie koszty poznajesz na wstępie, gdy płacisz za wszystkie elementy. To oczywiście nie wszystko, bo do tego dochodzi jeszcze zakup działki czy wylanie fundamentów, ale pozwala przynajmniej w przybliżeniu oszacować realizację projektu domu taniego w budowie w 2023 roku:

 • drewniany dom w paczce Z12D z opcjonalnym poddaszem. Za materiały niezbędne do budowy zapłacisz ok. 138 tys. zł (dane za grudzień 2022 roku, szczegóły sprawdź tu).

 • Ponad 100-metrowy dom Z92 D kosztuje 209 790 zł, a ma poddasze i cztery pokoje.

 • Za 84-metrowy dom w paczce Z7 D trzeba zapłacić tylko ok. 140 tys. zł.

Jak widać, nawet doliczając dodatkowe koszty, budowa taniego domu z projektu Eneroo w 2023 roku może być jedną z najbardziej opłacalnych możliwości. Szczególnie, że wydatki można wtedy podzielić na etapy.

Tych rozwiązań szukaj w projektach domów tanich w budowie

2023 rok jest przełomowy pod względem nowych technologii w Polsce. Rewolucja trwa już od kilku lat, ale to dziś rząd stawia największy nacisk na dopłaty do termoizolacji czy budynków pasywnych. Równolegle upowszechniają się rozwiązania inteligentne, o czym pisaliśmy już tu: Jak zbudować dom energooszczędny w 2022 roku i na co uważać? Większość z tych uwag dotyczy też realizacji projektów domów tanich w budowie w 2023 roku.

Jeśli chcesz zapoznać się z konkretnym przypadkiem (technologie ułatwiające życie i instalacje, które oszczędzają czas i pieniądze), to sprawdź ten tekst: Twój dom też może być inteligentny – poznaj możliwości na przykładzie projektu Z419. Poza wymienionymi technologiami inteligentnymi, szukaj w projektach domów tanich w budowie takich elementów jak:

 • solary,

 • pompa ciepła,

 • przeszklenia w salonie lub świetliki w dachu, które dogrzewają wnętrze i kumulują ciepło,

 • odpowiednia izolacja o jak najniższym współczynniku przenikania ciepła.

Wszystko to zapewni Ci na co dzień tańsze użytkowanie. Na przestrzeni lat tego typu oszczędności będą się kumulować, przynosząc duże zyski.

Podsumowanie

Dom tani w budowie – w 2023 roku projekt nie musi być banalny, a powstały budynek może być funkcjonalny i komfortowy. Dostępne dziś technologie pozwalają stworzyć naprawdę ciekawą przestrzeń, a liczne warianty gotowych projektów sprawią, że dom będzie niepowtarzalny. Mimo drożejących materiałów budowlanych i robocizny nadal da się postawić dom stosunkowo niskim kosztem.


Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)
Podziel się swoją opinią na temat artykułu: "Najlepsze projekty domów tanich w budowie na 2023 rok"
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

 • rabat na projekt i specjalne promocje
 • oferta na budowę i kredyt
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • darmowa wysyłka
 • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem