Budowa domu

BUDOWA DOMU
Co z czym porównać zanim wybierze się firmę budowlaną ?

Dzięki tym kilku krokom zdobędziesz podstawowe rozeznanie
w kwestiach związanych z organizacją budowy i jej przebiegiem,
oraz dowiesz się jak ustrzec się przed niekompetentnymi firmami
i niepotrzebnymi wydatkami.

1
DZIAŁKA I FORMALNOŚCI

Na początku budowy najważniejszy jest wybór działki i jej lokalizacji. Ważne jest to, żeby dobrze się zastanowić na wyborem – to długoterminowa inwestycja i istotne jest to, żeby spełniała pokładane w niej nadzieje.

2

PROJEKT
DOMU

Drugim krokiem jest wybór projektu domu. Tutaj też warto zastanowić się jakie są nasze oczekiwania odnośnie funkcjonalności i wyglądu. Gdyby żaden projekt nie był dla Ciebie – warto skonsultować się ze studiem adaptacji, gdzie przy pomocy projektanta dostosujesz wybrany projekt do swoich potrzeb.

3
METODA BUDOWANIA

Wybór technologii może wpłynąć na przyszłe wydatki wynikające z eksploatacji domu. Na rynku dostępnych jest wiele technologii, z których w Polsce najpopularniejsza jest tradycyjna, jednak istnieje lepsza – szkieletowa. Zyskuje na swej popularności, ponieważ oferuje lepszą trwałość, szybszą budowę oraz zapewnia mniejsze koszty eksploatacji domu ze względu na to, że składa się w głównej mierze z ocieplenia.

4

SYSTEM
BUDOWANIA

 System gospodarczy: Budując tym systemem możesz oszczędzić sporą kwotę, jednak czas budowy może znacznie się wydłużyć. Warto mieć na uwadze fakt, że ten system wymaga od inwestora dużej wiedzy na temat budownictwa, co ustrzeże nas w przyszłości przed nieplanowanymi wydatkami i błędami w wykonywaniu prac budowlanych.

System półgospodarczy: W tym systemie wykonawstwo przypada kilku firmom wykonawczym, co zdejmuje z inwestora odpowiedzialność za zakup materiałów budowlanych oraz pozwoli wybudować dom w krótszym niż w systemie gospodarczym, czasie. W tym przypadku ważne jest, aby odpowiednio zorganizować prace i wyznaczyć terminu dla wszystkich wykonawców, tak, żeby budowa szła sprawnie.

System z generalnym wykonawcą: W tym systemie budowa domu spoczywa na barkach jednej firmy budowlanej – jest to kompleksowa obsługa, która jest najwydajniejsza, jednak może pochłonąć większą część budżetu niż w przypadku wyżej wymienionych systemów. Przed nawiązaniem współpracy z daną firmą dobrze jest zapoznać się z opiniami o nie i sprawdzić referencje, aby mieć pewność co do jakości oferowanych usług.

5

WYBÓR WIARYGODNEGO
WYKONAWCY

Wybór odpowiedniego wykonawcy to gwarancja jakości. Jeżeli firma zbiera dużo pozytywnych opinii od swoich klientów i posiada dużą liczbę wybudowanych domów z pewnością warto rozważyć jej wybór.

Przy wyborze firmy budowlanej warto zwrócić uwagę, czy istnieje możliwość zobaczenia sprzętu jakim dysponuje lub zobaczenia domu pokazowego. To da nam rozeznanie, czy firma jest godna zaufania. Kluczowym może się także okazać nawiązanie dobrych stosunków z wykonawcą, bo to także może mieć wpływ na jakość pracy i co za tym idzie komfort użytkowania domu w przyszłości.

6

MATERIAŁY NA DOM

Precyzja i jakość wykonania domu to kluczowa sprawa. Żeby w przyszłości uniknąć problemów z niechcianą utratą ciepła lub wilgocią wewnątrz domu warto sprawdzić, czy wykonawca dba o wysoki poziom oferowanych usług. Na szczególną uwagę zasługują wykonawcy, którzy przeprowadzają test Blower Door Test – test, który zbada, czy budynek nie posiada nieszczelności, które mogą być powodem utraty ciepła. Odpowiednie i staranne wykonanie wszystkich etapów budowy z pewnością przełoży się w przyszłości na mniejsze koszty eksploatacji.

7

SZYBKOŚĆ
BUDOWANIA

Szybka budowa domu to także oszczędność. Wybór technologii, w której dom może być wybudowany w ciągu 4 miesięcy eliminuje potrzebę sezonowania budowy. Dodatkowo budowa domu, która przeciąga się na 2 lata wymaga zaangażowania i energii, którą inwestor musi w nią włożyć.

8

GWARANCJA I
KOMFORT

Długa gwarancja to bezpieczeństwo. Obecnie na rynku najczęściej gwarancja nie przekracza 5 lat, jednak istnieją firmy, które oferują nawet 30 lat gwarancji. Najważniejszą rzeczą w tym wypadku, to sprawdzenie, czy taka firma jest godna zaufania – czy długo funkcjonuje w branży, czy zbiera pozytywne opinie. W końcu ważniejsze jest to, żeby budynek nie wymagał napraw, niż co roku był (co prawda w ramach gwarancji) naprawiany.

9

CENA

Nie jakoś kosztuje – kosztuje jej brak. Wiadomo, że każdy inwestor chce wybudować jak najlepszy i komfortowy dom najniższymi nakładami. Jednak przy tak dużej inwestycji jak dom warto zadbać o to, żeby był wykonany z należytą starannością. Kierowanie się najniższymi nakładami finansowymi możemy zaoszczędzić na samej budowie, jednak wkrótce może się okazać, że konkurencyjna cena była skutkiem niepełnego zaplanowania wymaganych materiałów budowlanych i nieuwzględnieniem niektórych elementów konstrukcyjnych. Po podpisaniu umowy może się okazać, że przepłacimy i w dodatku nie mamy pewności, że tańsza firma wykaże się profesjonalizmem w wykonaniu.

WYBÓR TECHNOLOGII

Dom Murowany:

Domy Z500 dzięki autoryzowanym wykonawcom możesz wybudować dom murowany w tzw. technologii tradycyjnej. Zastosowany materiał budowy domu będzie zależał od Twoich preferencji i ostatecznej decyzji. Ściany w "technologii tradycyjnej" najczęściej budowane są z betonu komórkowego lub pustaka ceramicznego. Autoryzowane ekipy w standardzie podstawowym stosują materiały renomowanych producentów takich jak Ytong czy Wienerberger. Konstrukcje w tej technologii charakteryzują się wysoką wytrzymałością, ognioodpornością i dobrą izolacyjnością akustyczną.

Dom Drewniany:

Spośród ponad 300 firm budujących w technologii szkieletowej wybraliśmy dla Ciebie najlepszych. Autoryzowani wykonawcy Z500 stosują się do najwyższych skandynawskich standardów, ściany przygotowywane są wyłącznie z certyfikowanych materiałów i na maszynach sterowanych komputerowo. Technologia szkieletowa daje Ci wysoką dokładność budowy, najwyższą izolację termiczną oraz szybkość budowy.

Inne Technologie:

Wśród naszych autoryzowanych wykonawców Z500 wytypowaliśmy jeszcze inne mniej popularne w Polsce (lub powszechne lub znane) ale interesujące technologie budowy. Wybierając je kierowaliśmy się aby były energooszczędne, ekologiczne, szybkie w budowie oraz gwarantujące niskie koszty eksploatacji domu. Znajdziesz tu technologie keramzytowe, domy o konstrukcji stalowej czy technologia szalunku traconego XPS

Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)
Podziel się swoją opinią na temat artykułu: "Budowa domu"
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

STEFANA PESSINA
Witam Szczęśliwego Zwycięzcę,

Nazywam się STEFANO PESSINA, włoski potentat biznesowy, inwestor i filantrop. Wiceprezes, dyrektor generalny (CEO) i największy pojedynczy udziałowiec Walgreens Boots Alliance. Oddałem 25 procent mojego osobistego majątku na cele charytatywne. Zobowiązałem się również do przekazania pozostałych 25% w tym roku 2023 osobom fizycznym. Zdecydowałem się przekazać 2 000 000 EURO (dwa miliony EURO). Jeśli jesteś zainteresowany moją darowizną, skontaktuj się ze mną za pośrednictwem tego adresu e-mail: [email protected], aby uzyskać więcej informacji.

Ciepłe pozdrowienie
CEO Walgreens Boots Alliance
E-mail: [email protected]
STEFANO PESINA

Modi
Are you looking for loan to clear off your dept and start up your own Business? have you being going all over yet not able to get a legit loan Company that will loan you? Here is your final solution, We can give you any amount you need provided you are going to pay back within the period of time given without any problem. Apply now and Contact us for more details: [email protected]
Whats App +919910297531
       
Beata P.

  • Dodaj do znajomych

Proszę o ofertę na budowę domu, projekt Z7D, stan surowy zamknięty bądź deweloperski rozszerzony, woj. śląskie, powiat będziński.
 
Krystian M.

  • Dodaj do znajomych

prosilbym o wycene domu Z7 D namiar na firme która da ceny rzeczywiste a nie wyrwane z kosmosu budowa domu mazowieckie pow. Garwoliń

Sylwia M.

  • Dodaj do znajomych

Prosze o wycenę lub namiary na firmy budowlane dla projektu zx141 metodą szkieletową jak i murowaną. Budowa w okolicach Łodzi. Drobne zmiany w projekcie. Stan surowy otwarty. [email protected]

Radek J.

  • Dodaj do znajomych

Poszukuje firmy budowlanej z woj. świętokrzyskiego do budowy domu z78 stan deweloperski z kilkoma zmianami w projekcje. Proszę o przesyłanie ofert. Miejsce budowy Skarżysko-kamienna.
 
Błażej
Proszę o ofertę firm - budowy szkieletowej stan deweloperski ogrzewanie podłogowe podczerwień, rekuperacja + kominek + fotowoltaika domu Z39 D. Miejsce budowy Sieradz.
  
Lukasz Knurek
Witam Szukam firmy z Podkarpacia okolice Krosna ktora wynuduje dom Z 255 D a systemem szkieletowym do stanu deweloperskiego

Michał K.

  • Dodaj do znajomych

Witam szukam firmy budowlanej do budowy domu wg projektu z328
załaduj więcej
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem