GOTOWE PROJEKTY DOMÓW TANIEJ AŻ O 10%! DODATKI ZA 3000 ZŁ GRATIS! SKORZYSTAJ Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA!
GOTOWE PROJEKTY DOMÓW TANIEJ AŻ O 10%! DODATKI ZA 3000 ZŁ GRATIS!

Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Komentarze

Co piszą inni

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (01-510) Warszawa, ul. Gen. Zajączka 32, KRS 0000374974 (email kontaktowy: [email protected]).
|
lub
|
podpisz się
^
  
Patrycja
Witam, czy mógłby ktoś napisać ile wyniosła cała budowa? rozumiem, że jest to często indywidualna kwestia bo można wybudować ten dom za 300tyś. a można wydać nawet 450tyś dlatego prosiłabym o orientacyjną kwotę wraz z wykończeniem wnętrza domu (kafle, panele, biała armatura itp.)
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Budowaliśmy już kilka domów z tego projektu w technologii szkieletowej i za każdym razem byliśmy pod wrażeniem tego jak ciekawie i różnie można zaadaptować stosunkowo niewielką powierzchnię na parterze domu oraz jak dobrze przemyślana jest przestrzeń mieszkalna projektu z99 . Oczywiście zawsze na etapie adaptacji projektu wprowadzane są jakieś zmiany, ale są to detale raczej kosmetyczne, co świadczy dobrze o uniwersalnym charakterze domu. Projekt jest nam dobrze znany, dlatego jeśli ktoś byłby zainteresowany bardziej stroną techniczną budowy, zachęcam do kontaktu z nami lub odwiedzenia naszej strony internetowej: www.balowood.pl

Przymierzam się do budowy tego domu w technice szkieletowej na Podhalu.
Mam pytanko dotyczące projektu. Czy w projekcie w wersji drewnianej są fundament tradycyjny czy płyta fundamentowa?
W moim przypadku prawdopodobnie będzie wskazana płyta a nie tradycyjny fundament.
Kolejne pytanko o szacunkowy kosztorys dla techniki drewnianej (dla murowanej jest na stronie).
Można go dostać w wersji szacunkowej przed zakupem projektu? Chodzi mi o sprawdzenie czy firmy, z którymi rozmawiam podają w miarę przybliżone wartości.
     
Obsługa klienta
Do Kaaam : Chodzi tu głównie o przepisy, które mówią że w pomieszczeniu z piecem na paliwo stałe należy zapewnić osobne wejście z zewnątrz. Jeśli pomieszczenie miałoby min. 30m3 kubatury oraz moc pieca nie przekraczałaby 10KW - osobne wejście z zewnątrz nie byłoby konieczne.

DGP - dystrybucja ciepłego powietrza z kominka nie zapewni stałego zasilania kaloryferów oraz podgrzania ciepłej wody użytkowej. DGP jest raczej stosowane jako doraźne dogrzewanie budynku / wspomaganie istniejącej instalacji grzewczej.
 
Obsługa klienta
Do Kaaam : Wszystkie modyfikacje ustala się na etapie adaptacji właśnie z Architektem Adaptującym.

Szczegółowe możliwości odnośnie doboru właściwego pieca i co za tym idzie ostatecznego wyglądu pom. gospodarczego ustalą Państwo również na etapie adaptacji.

Ilość wprowadzania zmian w projektach gotowych jest praktycznie dowolna i wynika głównie z ostatecznej decyzji inwestora. Należy jedynie pamiętać, aby każda zmiana była zgodna z przepisami i obowiązującymi wymogami praw. bud.

Kaaam
DoObsługa klienta: Dobrze, w takim razie zdecydujemy się na ten projekt z ogrzewaniem centralnym i kominkowym dgp. Również chcielibyśmy podnieść ściankę kolankowa, czy architekt adaptujacy może wprowadzić takie zmiany? Chielibysmy też wydłużyć domek o 1m2 na korzyść kuchni i salonu.
   
Paweł B
Do Wojtek Ś. : Wystarczy wpatrzeć się w rysunki.... Wentylacja łazienki jest z komina znajdującego się w kotłowni. Komin ma jeden kanał spalinowy (duży) i dwa wentylacyjne, z czego jeden z nich idzie do łazienki.
jeśli chodzi o kuchnię, to jest ona typu otwartego, więc posiada wentylację wspólną z salonem, czyli mała część komina w salonie.
Wiem co piszę, ponieważ mam taki projekt i przeanalizowałem go dość dokładnie.

Loris26
Jeszcze dodam, ze żałuję, ze nie wydłużyliśmy domu o metr z przodu i z tyłu ale na początku trafiliśmy do okropnego projektanta, który powiedzial nam horrendalna cene za takie wydłużenie i zaznaczył że on sie tego raczej nie podejmie bo krótko mówiąc za duzo roboty przy tym.Potem poszlismy do innego z innymi zmianami w tym projekcie i o tym zwyczajnie juz nie myśleliśmy.

Loris26
My w tym domu robimy na calości ogrzewanie podłogowe oraz tylko profilaktycznie pod grzejniki, gdyby się okaząlo, że podłogowe to za malo.Kominek tez profilaktycznie zwykły ale na razie nie przewidujemy.Jesli juz to dekoracyjna kozę.Woda będzie grzana piecem od ogrzewania.Na razie nie mieszkamy więc trudno mi powiedzieć jak to sie sprawdzi ale myślimy o tym, by jak najtaniej ogrzewac dom i ciepła wodą z zaznaczeniem, że bardzo lubię ciepło w domu i musze mieć ciepło.23 stopnie w dzień musi byc.
  
Jarek
Witam

Szukam projektu domu, który będziemy uzytkowac jako domek letniskowy ale całoroczny. Dom musi mieć 3 sypialnie ale nie musi mieć poddasza. Projekt Z99 najbardziej nam sie spodobał ale zastanawiam sie czy nie wystarczy coś mniejszego...? Ponadto zastanawiam sie nad ogrzewaniem - czy tylko kominek i ogrzewanie podłogowe elektryczne oraz grzejniki elektryczne (jesienią i zima będziemy tam przyjeżdżać pewnie nie częściej niż raz w miesiącu) czy może lepiej jednak ogrzewanie wodne z kominka z płaszczem wodnym...? Moze ktos z Was już przez takie "dylematy" przechodził i może coś doradzić? Może Projektanci mogliby coś zaproponować?
Z gory dziękuje ;-)
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem
// chat ładowany z opóźnieniem