Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Komentarze

Co piszą inni

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (01-510) Warszawa, ul. Gen. Zajączka 32, KRS 0000374974 (email kontaktowy: [email protected]).
|
lub
|
podpisz się
^
  
Raczej zdecyduje się na projekt z253 wersja HB. Zmienię tylko rozkład pomieszczeń i będę miał idealny dom dla rodziny 2+1. Ze względu na niewielki rozmiar będę ogrzewał prądem. Koszt folii na podczerwień z montażem i sterownikami to ok. 12 tys. Zaoszczędzone środki (brak komina, brak kotła lub pompy ciepła i wodnej instalacji podłogowej) zainwestuje w panele fotowoltaniczne i mam darmowe ogrzewanie :-) Długo szukałem idealnego projektu dla mnie z wjazdem od zachodu, garażem od północy i ten spełnia moje wymagania tylko jeszcze doprojektuje garaż

Jesteśmy zainteresowani tym projektem - jest idealny dla dwójki młodych ludzi. Mimo wszystko jednak chcielibyśmy wprowadzić kilka zmian, ale nie wiemy czy jest to możliwe i czy będzie funkcjonalne:
1. chcemy "otworzyć" kuchnię, ale zależy nam na malutkiej spiżarni i mamy taki pomysł, aby z części korytarzyka (tego za wiatrołapem) - 40 cm i z części kuchni - 60 cm, zrobić spiżarnię ok.100x100cm. Korytarzyk miałby wtedy szerokość ok 120-130 cm. Czy jest to możliwe do zrealizowania?
2. Czy w wiatrołapie zmieści się szafa do zabudowy?
3. Czy można dobudować garaż od strony sypialni z przejściem do domu kosztem tego mniejszego pokoiku?
4. Czy kotłownia jest zaprojektowana tak, aby zrobić tam również pralnię, czy konieczne są dodatkowe zmiany związane z doprowadzeniem wody itp?
Będziemy bardzo wdzięczni za odpowiedź.
Pozdrawiamy

Do Aleksandra A. : Dzień dobry, oczywiście można wprowadzić powyższe zmiany na etapie adaptacji i wprowadza je architekt adaptujący.
1. Można zlikwidować ściankę działową, która dzieli kuchnię i salon. Jak najbardziej można wydzielić również spiżarkę o przykładowych wymiarach 100x150 cm.
2. W wiatrołapie głębokość szafy wynosi ok. 63 cm, także można zaprojektować tam wysoką szafę.
3.Można dobudować garaż, natomiast trzeba wprowadzić niewielkie zmiany w postaci usunięcia okna lewej ściany zewnętrznej, przesunięcia ścianki działowej i ewentualnego powiększenia okna od frontu (zachęcam również do skorzystania z naszych dodatków w postaci garażu dostawionego do domu) - https://z500.pl/projekty-dodatki/15,DOKLEJ%20SOBIE%20GARA%C5%BB.html
4. W kotłowni znajduje się zawór czerpalny, także można tam wstawić pralkę.

W załączniku znajduje się przykład wydzielenia spiżarki.

Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy za zainteresowanie projektem,
Zespół Z500

Sylwia Okrasa
Witam,
Mam kilka pytan
Czy można poddasze zaadaptowac na uzytkowe nie koniecznie ze zmianą stropu na betonowy i czy to wplynie na zmiany w fundamencie?
Czy można zmienić ogrzewanie na ekogroszek łącząc pom. gosp. z garderobą?
Czy projekt zamawiamy jednoczesnie z adaptacją czy po kolei etapami?
Z gory dziękuję za pomoc

Do Sylwia Okrasa : Witam
W projekcie zastosowano wiązary więc aby zaadaptować poddasze należy zmienić konstrukcję dachu a to wiąże się z dużymi kosztami plus zaprojektowanie stropu.
Przy połączeniu PG z garderobą jak najbardziej można zmienić ogrzewanie.
Dopiero po zakupie projektu architekt lokalny robi adaptacje oraz zmiany i jest to dodatkowo płatne.
          
Grzegorz
Witam, mam pytanie do projektantów z500. Czy likwidacja okien po bokach domu tj. małego okna w salonie i okna w pokoju znacząco wpłynęłaby na jasność w domu? Pytam bo taki zabieg spowodowałby, że można by w niektórych przypadkach wybudować ten dom na działce o szerokości 15 metrów.
  
Miki
Witam,

Mam pytanie do studia z500:) Czemu projekt z308, który ma podobny metraż, układ dachu jest w kalkulacjach kosztów ponad 30 tys zł droższy w budowie niż projekt z253? Szukam małego, taniego domu w budowie ok. 80-90m2 i się zastanawiam czym są spowodowane takie różnice cenowe?

Pozdrawiam
  
Anna Danielska
Mam pytanie czy taras w lustrzanym odbiciu można zrobić w miejscu okna , a okno w miejscu wyjścia na taras, czy te zmiany wymagają tylko adaptacji projektu czy jakiś konstrukcyjnych zmian. Proszę bardzo o kontakt osoby , które już taki dom zbudowały- Anka

Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem