Zs1
Porozmawiaj z architektem, który projektował ten dom
pon. - pt.: 8:00 - 19:00
Powierzchnia i wymiary
Powierzchnia netto: Jest to powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku mierzona w poziomie podłogi z uwzględnieniem tynków i okładzin ścian. Nie pomniejsza się powierzchni pomieszczeń o zmiennej wysokości – np. na poddaszu. Prościej mówiąc – to tak jak by rozłożyć we wszystkich pomieszczeniach wykładzinę na podłodze.
Do powierzchni użytkowej nie wliczamy: garaży, pomieszczeń technicznych i gospodarczych, kotłowni, nieużytkowych strychów, poddaszy do późniejszej adaptacji na cele mieszkalne, ogrodów zimowych i składzików ogrodowych znajdujących się poza budynkiem.
Technologia i konstrukcja
Projekt konstrukcji wykonany został przy założeniach:
- III strefa wiatrowa dla H = 300m n.p.m. obciążenia wiatrem (300 N/m2)
- III strefa śniegowa dla H = 300m n.p.m. obciążenia śniegiem (1200 N/m2)
- głębokość przemarzania gruntu hz = 1,2m
- budynek zaliczono do I-ej kategorii geotechnicznej
- obliczeniowy graniczny opór podłoża gruntowego założono: mxQf = 150kPa
Termoizolacyjność
Projekt wymaga aktualizacji, po której będzie zawierał nowe energooszczędne instalacje oraz spełniał nowe Warunki Techniczne 2021 w zakresie izolacyjności termicznej przegród zewnętrznych i wartości wskaźnika rocznego zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną.
KALKULACJA SZACUNKOWA Zs1
wg cennika sekocenbud 2 kw. 2023
Standard Premium | Standard Ekonomiczny | |
stan surowy otwarty | 372 750 zł | 248 500 zł |
Stan surowy otwarty w Z500 obejmuje:
(ściany nośne i działowe, konstrukcja i stropy, schody, kominy, konstrukcja dachu podłoże i pokrycie, izolacje)
Dlaczego projekt Z500?
- bezpośredni kontakt z architektem konsultacje z projektantem
- najszybsza bezpłatna wysyłka oszczędzasz 20 zł
- zgoda autorska na zmiany w projekcie
- wygodna teczka na dokumenty
- gratis do każdego projektu
Opis funkcjonalny
Zs1 to nowoczesna propozycja domu w zabudowie segmentowej. Prosta konstrukcja oraz dwuspadowy dach czynią go tanią i łatwą w budowie inwestycją. Wykusz od strony ogrodu i naturalne, drewniane elementy elewacji uwydatniają nowatorski charakter zabudowy.
Część dzienną każdego segmentu stanowi przestronny, jasny salon z centralnie usytuowanym kominkiem. Otwarta kompozycja kuchni powiększa optycznie wnętrze mieszkania. Duże powierzchnie przeszkleń pozwalają na naturalne doświetlanie, oszczędność prądu oraz kumulację ciepła.
Na parterze do dyspozycji mieszkańców znajduje się również niewielka toaleta oraz podręczne pomieszczenie gospodarcze. Na piętrze znajdują się trzy przestronne sypialnie. Duża łazienka zapewni komfort codziennej toalety, a spora garderoba z łatwością pomieści ubrania domowników. Każdy segment posiada indywidualny garaż.
Projekt ZS1 może zostać wybudowany jako dom niskoenergetyczny, ponieważ był projektowany z takimi założeniami. Od północy niewiele przeszkleń (front) lub wcale (elewacja boczna). Zamiast tradycyjnego kominka można zastosować biokominek, który nie wymaga wyprowadzenia przewodu ponad dach.
Zs1to propozycja inwestycji, która gwarantuje sukces. Wpadająca w oko architektura domów przyciąga ciekawością. W zewnętrznych segmentach można wstawić okna lub wykusze utrzymane w stylu. Dom można postawić w technologii szkieletowejw bardzo szybkim czasie, zachowując wszelkie walory architektoniczno - funkcjonalne.
Ten projekt występuje na rynku również pod nazwą:
- - WAE1310
- - TBA-975
- - SZ5 Zs1 CE (DOM OZ4-25)
Przedpłata jest bezzwrotna.
Możesz wykończyć elewacje i wnętrza zgodnie z twoim gustem i potrzebami.
Przykładamy dużo starań jednak wizualizacje i dane mogą nieco różnić się od rzeczywistości.
Nabycie projektu Z500™ umożliwia budowę jednego domu na terenie RP.

Komentarze
Mi także podoba sie ten projekt i też mam pytanie, czy jest możliwe powiększenie (poszerzenie) domu o drugie miejsce garażowe i wybudowanie jako bliźniaka?
Jak zmieni się koszt budowy - orientacyjnie ?
bardzo podoba mi się ten projekt szeregowca i w związku z tym mam pytanie czy jest możliwe wybudowania tylko jednego segentu jako domu wolnostojącego? I czy można później wprowadzić zmiany, w szczególności chodzi mi o przerobienie garażu na pokój i dobudowanie z boku garażu jednostanowiskowego oraz dodanie dodatkowych okien.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.