
Zx12
Tradycyjna bryła we współczesnej oprawie z dobudowanym garażem.
Porozmawiaj z architektem, który projektował ten dom
pon. - pt.: 8:00 - 19:00
Powierzchnia i wymiary
Powierzchnia netto: Jest to powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku mierzona w poziomie podłogi z uwzględnieniem tynków i okładzin ścian. Nie pomniejsza się powierzchni pomieszczeń o zmiennej wysokości – np. na poddaszu. Prościej mówiąc – to tak jak by rozłożyć we wszystkich pomieszczeniach wykładzinę na podłodze.
Do powierzchni użytkowej nie wliczamy: garaży, pomieszczeń technicznych i gospodarczych, kotłowni, nieużytkowych strychów, poddaszy do późniejszej adaptacji na cele mieszkalne, ogrodów zimowych i składzików ogrodowych znajdujących się poza budynkiem.
Technologia i konstrukcja
Projekt konstrukcji wykonany został przy założeniach:
• III Strefa śniegowa
• I Strefa przemarzania gruntu
• Budynek zaliczono do I-ej kategorii geotechnicznej.
• Rodzaj gruntu, naprężenia dopuszczalne dla podłoża - przyjęto zgodnie z warunkami gruntowymi w obliczeniach statycznych (osobny aneks w ramach projektu typowego).
Termoizolacyjność
Projekt zgodny z aktualnymi warunkami technicznymi.
W projekcie sposób ogrzewania jest dostosowany do możliwości pomieszczenia. Jeśli nie ma możliwości zastosowania grzejnika/-ów wówczas stosujemy ogrzewanie podłogowe.
KALKULACJA SZACUNKOWA Zx12
Uwaga! Z uwagi na dynamiczną sytuację rynkową, ciężko jest oszacować koszty budowy. Ceny zmieniają się codziennie. Polecamy zamówić zestawienie materiałów do projektu, pomoże ono porównać oferty poszczególnych składów budowlanych i dobrać odpowiednia ilość oraz zweryfikować koszty inwestycji.
W II kw. 2022 cena wybudowania metra kwadratowego do stanu surowego zamkniętego szacowana jest na 2752 zł.
Możemy zaprojektować wnętrze do Twojego domu
- profesjonalna analiza i informacja o możliwości aranżacji i zmian w projektach
- porada w zakresie estetyki, doboru kolorystyki i wyboru poszczególnych elementów
- fotorealistyczne wizualizacje 3D
- możliwość zaprojektowania wnętrza do dowolnych pomieszczeń w różnych stylach
- konsultacje i doradztwo projektowe do wymarzonego wnętrza
- możliwość adaptacji wnętrza do projektu domu po zmianach
- uwzględnienie ustalonego z klientem budżetu na wnętrze
- bezpośredni kontakt z architektem konsultacje z projektantem
- najszybsza bezpłatna wysyłka oszczędzasz 20 zł
- zgoda autorska na zmiany w projekcie
- wygodna teczka na dokumenty
- gratis do każdego projektu
Zx12 to piętrowy dom o prostej bryle z garażem bocznym. Charakterystyczny wykusz w salonie łączy wnętrze domu z ogrodem. Drewniane elementy na elewacjach nadają budynkowi wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru. Zadaszone wejście do domu zaakcentowano dwoma słupami podpierającymi daszek. W sieni znalazło się miejsce na dużą szafę. Z garażu do wnętrza domu prowadzi wejście przez pomieszczenie gospodarcze. Cześć dzienną stanowi przestronny salon z jadalnią oraz kuchnia ze spiżarnią.
Okna wykusza i drzwi balkonowe salonu wychodzą na ogród. Na parterze wygospodarowano także miejsce na dodatkowy pokój oraz łazienkę. W garażu zaprojektowano drugie pomieszczenie gospodarcze, które może służyć jako schowek na narzędzia lub mały warsztat.
Strefę nocną na piętrze tworzą trzy wygodne sypialnie oraz dwie łazienki. Jeden z pokoi posiada wyjście na loggię. Sypialnię rodziców wyposażono w osobną łazienkę oraz wyjście na balkon.
Ten projekt występuje na rynku również pod nazwą:
- - WAE1118
- - TUI-847
- - SZ5 Zx12 CE (DOM OZ1-66)
Dodatkowe informacje o projekcie i zamówieniu
Przedpłata jest bezzwrotna.
Produkty marki Z500™ objęte są prawami autorskimi zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz.U. 2017 poz. 880) zastrzega prawa autorskie i zakazuje wykorzystywania tego produktu do celów handlowych, reklamy oraz wprowadzania w nim zmian ponad wymienione w projekcie bez wiedzy i zgody podmiotu reprezentującego. Nabycie oryginalnego projektu obejmuje prawo zastosowania go do budowy tylko jednego domu wyłącznie na terytorium Rzeczypospolite Polskiej. Reprezentantem marki Z500™ w Polsce jest podmiot Z500 Sp.z o.o.
Komentarze
proszę o informację czy ktoś z Państwa buduje lub wybudował dom zx12 GL2 w okolicach Wrocławia ?
proszę o informację czy ktoś z Państwa buduje lub wybudował dom zx12? Chciałbym dowiedzieć się o kosztach inwestycji, ewentualnie zobaczyć wybudowany dom na żywo.
Proszę o kontakt lucas09@o2.pl
Z czego Państwo budowaliście dom? My zastanawiamy się nad suporexem łączonym klejem lub porothermem łączonym zaprawą. Co jest lepsze według Państwa?
Z góry dziękuję.
Monika R.
znalazłem Pański adres na forum z500.
Czy można byłoby zobaczyć Państwa dom?
Jestem bardzo zainteresowany kupnem projektu jednak wolę zobaczyć na żywo ten dom, bardzo proszę o odpowiedź,
pozdrawiam
Pozdrawiam
My również jesteśmy zainteresowani budową domu na bazie tego projektu. Na tym etapie mam jednak pytanie do Pana Mikser M.. Czy mógłby Pan wskazać dokładniej, gdzie w tym projekcie występują rzekomo napotkane przez Pana „kwiatki” , które mogą powodować trudności przy budowie. Nie jestem budowlańcem, dlatego korzystając z doświadczenia Pańskiego chciałbym zwrócić uwagę na etapie adaptacji na te szczegóły, które wskazałby Pan. Za informację dziękuję.
Z ważnych poprawek (mówię o projekcie Zx12GL, który różni się od podstawowego) to:
- w projekcie na parterze pojawiają się 2 słupy posadowione na stopach - lepiej posadowić je na ławie fundamentowej łączącej od razu ściany budynku - usztywnią budynek, dodatkowo - niezależna stopa nigdy nie będzie osiadać równomiernie z ławami, co może prowadzić np. do zarysowania stropu, stosując ławę można zamiast słupów postawić ścianę nośną i zmniejszyć przez to wielkość podciągu w salonie
- między biegami schodów jest aż 20 cm przerwy - można to zmniejszyć zwiększając szerokość schodów
- trzeba dobrze przeanalizować rozwiązania podciągów, szczególnie w salonie przy tarasie (dwa podciągi jeden na drugim) i zwrócić szczególną uwagę na wykonawstwo w tym miejscu żeby nie mieć w przyszłości problemów
- słupy przed wejściem pełnią rolę tylko dekoracyjną, wystarczy jeden a z pozostałych można zrezygnować - kwestia estetyki budynku, kosztów i późniejszych ew. problemów z konserwacją słupów po kilku latach
- wszystkie kominy i wentylacje są na skraju dachu i dość nisko wyniesione (poniżej kalenicy) co może powodować odwrotne działanie (zasysanie) jeżeli wiatr będzie z
przeciwnego kierunku
- strop terivę można zastąpić monolitycznym, wyjdzie niewiele drożej a o wiele bezpieczniej, ciszej i łatwiej, tym bardziej że i tak pojawiają się tam fragmenty gdzie trzeba lać płytę (logia, balkon)
- warto doświetlić dom, my dodaliśmy okna: w kotłowni, garażu, na klatce schodowej i w łazience 2, którą adaptujemy na pralnię/suszarnię/rupieciarnię
- świadomie zrezygnowaliśmy z balkonu na rzecz daszku, zlikwidowaliśmy również loggie powiększając pokój, z doświadczenia wiem że jak się ma taras to z balkonu się nie korzysta, chyba że tylko do suszenia prania, a po kilku latach pojawiają się problemy z posadzką, zaciekaniem etc., natomiast te elementy oczywiście podnoszą estetykę budynku więc wybór zależy czy stawiamy na funkcjonalność czy na piękno :)
- w którymś z rzutów słup za garażem raz jest w jednym miejscu, raz w drugim, przesuniętym o kilka metrów, budowlańcy nie wiedzieli o co chodzi :)
to tyle co pamiętam, budowa w toku więc pewnie jeszcze coś wyjdzie
Bardzo dziękuję za wskazówki, będę miał je na uwadze.
arekbond@interia.pl
w jakim kolorze (jak nazywa się ten odcień brązu) są okna domu? czy to jest orzech czy dąb czy jeszcze coś innego?
Jestem na etapie sprawdzania dostępności produktów a kolorystyka i elewacja dostępna na ilustracji mnie bardzo interesuje.
Czekam na Państwa odpowiedź
Anna
Do tego domu polecamy drewno egzotyczne: http://www.elewacjesystem.pl/ipe-lapacho
Ewentualnie zawsze można wybrać sosnę, kupić odpowiedniego koloru farbę i pomalować, będzie wtedy taniej. Stolarka okienna może minimalnie różnić się odcieniem - efekt będzie zachowany. Inna opcja to stolarka z PCV odcień ciemny dąb.
Właśnie ruszamy z budową ZX12 we Wrocławiu :) Jesteśmy chyba jeszcze przed tysiącem pytań :) Na obecnym etapie przekonywujemy kosztorys do banku. Czy może ktoś dać znać czy ten kosztorys z projektu jest realny i jak duży naddatek trzeba przyjąć. Ceny falują od 300 tyś do 600 tyś więc trudno coś założyć.. Wiadomo że wszytko zależy od wykończenia ale takie duże różnice są dziwne.. Możecie się podzieliś swoimi doświadczeniami??
Bardzo drogie są stropy i mnóstwo jest wzmocnień, słupów betonowych.
Tez zastanawiamy sie na tym projektem,. Czy moglabym prosic o info na priv gdzie we wroclawiu budujesz ten dom?
Dostałem pierwszą ofertę tylko za te prace co napisałem na 77 tys.... (sama robocizna bez materiałów)
Dostałem pierwszą ofertę tylko za te prace co napisałem na 77 tys.... (sama robocizna bez materiałów)
Z góry dziękuje
arosiak@o2.pl
mnie tez bardzo spodobał sie ten projekt, mam tylko pytanie czy jaki jest koszt zmiany w projekcje kąta nachylanie dachu?
Bardzo długo szukaliśmy odpowiedniego projektu, przejrzeliśmy mnóstwo ofert, ale dopiero ten projekt nas zainteresował. Łączy w sobie praktyczne rozwiązania z nowoczesnością. Ma świetnie przemyślany rozkład pomieszczeń. No i nie ma skosów, których tak bardzo chcieliśmy uniknąć w swoim domu.
Co prawda wprowadziliśmy kilka zmian, ale są to zmiany kosmetyczne, np. zrezygnowaliśmy z dwóch mniejszych okien w salonie na rzecz jednego dużego.
W razie pytań, proszę pisać na e-mail. Pozdrawiam
My właśnie zakupiliśmy projekt i bardzo bym chciała zobaczyć domek już wybudowany. Czy jest możliwość obejrzenia? My będziemy budować koło Grodziska Mazowieckiego.
Czy mogłabym widzieć jakie są koszty budowy na poszczególnych etapach w rozbiciu na materiały i robociznę? Z góry bardzo dziękuję ;)
Bardzo proszę o kontakt monika1701@poczta.onet.pl
Poazdrawiam
MAR.
przymierzamy się do budowy tego domu w okolicach Pruszkowa, nie ukrywam że chętnie zobaczyłabym go w rzeczywistości zanim zdecydujemy się ostatecznie na projekt.
Będę wdzięczna za odpowiedz
Pozdrawiam Sylwia
Czy jest możliwość obejrzenia domu. My będziemy budować dom koło Grodziska. Bardzo proszę o kontakt monika1701@poczta.onet.pl