Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Komentarze

Co piszą inni

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (01-510) Warszawa, ul. Gen. Zajączka 32, KRS 0000374974 (email kontaktowy: [email protected]).
|
lub
|
podpisz się
^
        
Kate S
Bylaby mozliwosc zrobienia malego poddasza uzytkowego w tym projekcie na etapie adaptacji projektu? mam na mysli 2 sypialnie i mala lazienke.
Jesli tak to gdzie schody moglyby byc?
fajny projekt- PG dosc spore, ale czy wystarczy na kotlownie na paliwo stale? domyslam sie ze w razie potrzeby daloby sie troche je powiekszyc.

Obsługa klienta
Do Kate S : Ponieważ planowanych modyfikacji jest dużo oraz ze względu na to, że jedna zmiana może wpływać na bezpośrednio na drugą - zalecalibyśmy ustalić je indywidualnie z podmiotem, który będzie wykonywał adaptację projektu.

Ogólnie zmiany, które Pani wymieniła są możliwe do wprowadzenia.
  
Do Rafał B. : Budujemy w okolicy Słupska, jeśli to niedaleko, zapraszamy do zwiedzania na żywo. Jeśli daleko, zapraszam do kontaktu na maila : [email protected] mamy zdjęcia i z pewnością je tu umieścimy ( choć to trochę potrwa), dokładnie też spisujemy wszystkie koszty. Jeżeli są Państwo zainteresowani, to mailowo będzie znacznie szybciej. My uważamy, że projekt jest super, choć dokonaliśmy kosmetycznych zmian. Pozdrawiam. Wioleta
 
Obsługa klienta
Do Małgorzata Strzeszyńska : Niemal każdy projekt można wybudować jako pasywny, ale trzeba go wcześniej przystosować do takiego standardu na etapie adaptacji- lokalizacja na działce, dodatkowe instalacje jak wentylacja mechaniczna, pompa ciepła, instalacja solarna, ok. +10cm styropianu.
Wszystko też zależy od technologii, w jakiej chce Pani budować.
 
ktoś " buchnął " pdf-a ;) , był a nie ma , proszę oddać. Zanim zniknął, zdążyliśmy zauważyć, że ścianka kolankowa ma 50cm, a stryszek w najwyższym punkcie coś około 230cm ? Czy byłoby wielką komplikacją dołożyć jeszcze z 50cm ścianki kolankowej, by uzyskać antresolę? Czy tak uzyskaną przestrzeń dałoby się użytkować w miarę wygodnie? Czy podwyższony domek wyglądałby nadal ładnie? pozdrawiamy, domek jak z obrazka :)

Obsługa klienta
Do oj oj : Pdf zostanie dziś przywrócony, tymczasem wysłaliśmy go na maila.
Podniesienie można oczywiście wykonać na etapie adaptacji.
Tak uzyskane poddasze ze 100cm ścianką kolankową będzie z pewnością dużo wygodniejsze i nie zmieni drastycznie wyglądu budynku.

dziękuję :)
a jeszcze podpytam, bo piekielnie kusi mnie antresola,
1) czy ścianka kolankowa w tym projekcie jest murowana, czy może stanowi ona element wiązara (mam na myśli czy jest składową konstrukcji dachu)
2) poddasze przewidziano jako nieużytkowe, czy zatem pas dolny wiązarów będący tu stropem drewnianym zdoła posłużyć jako użytkowa podłoga antresoli, czy raczej trzeba przeprojektować strop
3) czy te wiązary będące stropem, ściankę kolankową i konstrukcję dachu zaproponowano jako drewnianą konstrukcję całościowo, czy każdy z tych elementów "funkcjonuje osobno", tzn ścianki kolankowe i ścianki szczytowe są murowane, strop jest niezależny z drewnianych wiązarów a konstrukcja dachu też jako osobny element?
mam nadzieję, że jakoś mnie fachowcy zrozumieją :P, jestem laikiem chorującym na antresolę w małym domu i tak drugi tydzień kombinuję czy w tym projekcie się uda czy nie.
Jeśli znajdą Państwo chwilę to proszę o odpowiedź. pozdrawiam :)

Obsługa klienta
Do oj oj : Wiązar jest pomyślany jako całość ze stropem, czyli ścianka kolankowa będzie też częścią wiązara, ale...
...projekt jest nowy i dokładne opracowanie konstrukcji nastąpi dopiero przy pierwszym zamówieniu.
Mogą pojawić się pewne zmiany w formie wiązara w związku z dokładnymi obliczeniami konstrukcji, czasem przy pierwszym zamówieniu możemy też coś 'udoskonalić' po konsultacji z inwestorem... :)
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem