Starając się utrzymać wysokie standardy jakości informujemy, że mimo epidemii koronawirusa, w Z500 pracujemy i wydajemy projekty. Ze względu na wyjątkową sytuację w kraju, w tym pracę kurierów, niektóre wysyłki mogą dotrzeć do Państwa z opóźnieniem.
Starając się utrzymać wysokie standardy jakości informujemy, że mimo epidemii koronawirusa, w Z500 pracujemy i wydajemy projekty. Ze względu na wyjątkową sytuację w kraju, w tym pracę kurierów, niektóre wysyłki mogą dotrzeć do Państwa z opóźnieniem.

Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Komentarze

Co piszą inni

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (01-510) Warszawa, ul. Gen. Zajączka 32, KRS 0000374974 (email kontaktowy: [email protected]).
|
lub
|
podpisz się
^
  
Minął już prawie rok naszego mieszkania w domu, więc można już pokazać realne koszty jego użytkowania. Oto one: 150gaz + 170-140prąd + 25-56woda + 88-119ścieki + 36śmieci + 36podatek od nieruchomości = 502-534zl miesięcznie. Podwójna kwota przy konkretnej pozycji oznacza miesiac zimowy (luty) oraz miesiąc letni (lipiec). Widać więc większe zużycie prądu w zimowe wieczory, podlewanie trawy latem, częstsze mycie pobrudzonych dzieciaków latem. Myślę, że koszty można by jeszcze trochę zbić, a już na pewno zejść poniżej 500zł miesięcznie. Aha, koszty są dla 4-osobowej rodziny (2 dorosłych i 2 dzieci), gaz z sieci do ogrzania podlogówką 2 kondygnacji i cwu, rekuperacja Brinka, kuchnia indukcja, piecyk elektryczny.

W mojej galerii dodałem zdjęcia świadectwa charakterystyki energetycznej (ważne - nie zostało kupione za 50zł na Allegro, tylko wyliczone na podstawie zleconego wcześniej OZC zakładającego 20cm grafitowego styropianu na ścianach, okna z U na poziomie 0,8, 40cm wełny na stropie, 10cm styroduru +10cm styropianu pod podłogą). Jeżeli chodzi o energię pierwotną, to ledwo mieścimy się w normie obowiązującej od 1 stycznia 2014 r. W ogóle nas to jednak nie martwi, ponieważ jej wartość jest pochodną naszego nośnika energii (gaz) i liczby osób w domu (4). Dla nieznających tematu wyjaśnię, że gdybyśmy użyli do wyliczeń kotła na biomasę oraz zaniżyli liczbę mieszkających, wynik byłby duuużo niższy. Ważniejsze jest to, że energia użytkowa przeznaczona do ogrzania domu i rekuperacji ma wartość poniżej 50kWh/(m2/rok), a w związku z tym szacowany koszt ciepła w domu to ok. 2000zł rocznie (/12 = 166zł miesięcznie). Czy to dużo, czy mało, każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Aha, podobno praktyczne zużycie jest nieco większe niż wyliczone; najbliższy rok zweryfikuje to twierdzenie i osiągnięty rezultat.
 
DariaP
Mamy dom,,pasywny,,wybudowany przez Multicomfort.Za pelny rok zuzycie gazu na ogrzanie domu i dogrzanie wody/na dachu sa 2 panele solarne/1450zl chociaz zimy 2013/2014 prawie wcale nie bylo.Srednia temperatura w domu 21 do 22 stopnie.Rachunki za energie elektryczna rocznie 1400zl/plyta indukcyjna ,lodowka najnowszej generacji oszczedna i wszedzie zarowki energooszczedne/Dom posiada rekuperator powietrza. Mialy byc koszty roczne na poziomie 600 do 800złFirma Multicomfort przeslala certyfikat na dom wydany przez Instytut Domow Pasywnych im G.Szlagowskiego/Polska,Do premii domow pasywnych certyfikat ten nie jest honorowany co nie ukrywam nas zaskoczylo.Wniosek? Szkoda roboty ,pieniedzy i zachodu.........

Jon
Do DariaP : Nie za bardzo rozumiem. Wynik 1450 za gaz za ogrzewanie oraz cwu wydaje mi się na bardzo dobrym poziomie. Mam budynek tradycyjny z 2011 r. o nieco mniejszej powierzchni (115 powierzchni użytkowej) a wydałem przez ten sam rok za gaz ok. 2800. Jeśli chodzi o zużycie energii elektrycznej, to nie ma na niego wpływu budowa domu: płyta indukcyjna, żarówki, lodówka zużyją po prostu określoną ilość energii elektrycznej tym większą im bardziej będą eksploatowane. Wiadomo od dłuższego czasu, że budowa budynków pasywnych nie jest ekonomicznie uzasadniona przy obecnych cenach energii. Może to się zmienić w przyszłości w związku z ewentualną zmianą cen za różne rodzaje energii.
       
Do Pszczoła : Zaplanowaliśmy kocioł na gaz ziemny, z zamkniętą komorą spalania (turbokomin przez ścianę), kondensacyjny, jednofunkcyjny z osobnym zasobnikiem na cwu. Podłogówka w całym domu. Do tego rekuperator. Kominka nie będzie. Może w przyszłości pojawi się jakaś zgrabna, kompaktowa koza na ścianie szczytowej (z doprowadzeniem powietrza przez ścianę i wyprowadzeniem spalin też przez nią i dalej kominem zewnętrznym na elewacji).
   
Do Ilona : Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690, ze zm.) stanowi:
§ 301. 1. W budynku na kondygnacjach położonych poniżej 25 m nad terenem odległość między górną krawędzią wewnętrznego podokiennika a podłogą powinna wynosić co najmniej 0,85 m, z wyjątkiem przyziemia oraz ścianek podokiennych w loggii, na tarasie lub galerii, gdzie nie podlega ona ograniczeniom.
3. Wysokość położenia podokiennika, określona w ust. 1, może być pomniejszona, pod warunkiem zastosowania zabezpieczenia okna balustradą do wymaganej wysokości lub zastosowania w tej części okna skrzydła nieotwieranego i szkła o podwyższonej wytrzymałości.
A zatem... albo balustrada albo fiks ze szkłem o podwyższonej wytrzymałości.
    
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem