Starając się utrzymać wysokie standardy jakości informujemy, że mimo epidemii koronawirusa, w Z500 pracujemy i wydajemy projekty. Ze względu na wyjątkową sytuację w kraju, w tym pracę kurierów, niektóre wysyłki mogą dotrzeć do Państwa z opóźnieniem.
Starając się utrzymać wysokie standardy jakości informujemy, że mimo epidemii koronawirusa, w Z500 pracujemy i wydajemy projekty. Ze względu na wyjątkową sytuację w kraju, w tym pracę kurierów, niektóre wysyłki mogą dotrzeć do Państwa z opóźnieniem.

Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Komentarze

Co piszą inni

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (01-510) Warszawa, ul. Gen. Zajączka 32, KRS 0000374974 (email kontaktowy: [email protected]).
|
lub
|
podpisz się
^

Ewelina
Witam.
Czy istnieje możliwość określenia w projekcie jednego z pokoi na poddaszu, jako strych w celu zmniejszenia wartości powierzchni użytkowej domu?
Ewentualnie, czy w ogóle są możliwe jakiekolwiek (niewielkie) zmiany w projekcie powodujące zmniejszenie pow. uż. do 100 mkw maksymalnie?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
  
Łukasz
DoObsługa klienta: Witam , chciałbym przykryć poddasze żelbetonowym stropem, ocieplić to styropianem, i dopiero na to dach. Metoda coraz częściej stosowana w małopolsce i świętokrzyskiem. Porównywalna cenowo ale na pewno trwalsza. Zdaje sobie sprawę z większego obciążenia, dlatego chciałbym przeliczyć fundamenty pod takie obciążenie. beton zastąpi wykończenie wewnątrz poddasza płytami karton-gips i całego ocieplenia wełną, folią itp., tylko tynki. Rozwiązanie moim zdaniem na lata. Z wełny mineralnej po pewnym czasie robi się bagno, łączenia płyt G-K pękają, płyty zachodzą grzybem, a tu nawet jak wichura zerwie dach to zawsze coś nad głową zostaje. Wiadomo że jak jest wszystko nowe w nowym domu to ładnie wygląda ale inwestując w budowę domu patrze daleko w przyszłość, Zastanawiam się tylko nad sensem tego rozwiązania w tak małym domu. Proszę o poradę i odp czy wogólę jest taka możliwość zastosowania tego w tym projekcie.
pozdrawiam   
Agnieszka
Do Kamil L. : wg programu: "W przypadku domów jednorodzinnych dopuszczalna jest budowa systemem gospodarczym (wtedy dofinansowanie przyjmuje postać zwrotu części podatku VAT)" i tym się zainteresowałam..
Dzięki Kamil za odpowiedź, wiem właśnie że ta powierzchnia ma więcej niż 100m2, zastanawiam się jednak - bo planujemy z mężem ogrzewanie gazowe, więc praktycznie kotłownia nam będzie nie potrzebna i czy jeżeli zaadoptujemy ją jako pralnię, która podobno nie jest wliczana do powierzchni użytkowej to czy wówczas osiągniemy wymagany metraż (poniżej 100m2).. i czy to będzie zgodne.. chyba trzeba się w banku dowiedzieć. hm

Do Agnieszka : słusznie, zgodnie z ustawą pralnia nie jest powierzchnią użytkową więc można iść w tą stronę.
Metraż poniżej 100m2 już dopuszcza możliwość skorzystania z programu, pod warunkiem spełnienia pozostałych warunków (wiek do 35lat, brak posiadania nieruchomości)
MDM przewiduje zwrot VAT (dokładnie różnicy między stawką 23% a 8%).
Jednak z pytaniami proponuje się zwrócić do Ministerstwa Infrastruktury i rozwoju, ponieważ zwrot VAT w programie nie jest w żaden sposób powiązany z kredytem, a wniosek o zwrot składany jest w Urzędzie Skarbowym. Oczywiście budowa domu może być kredytowana jednak jest to zwykły kredyt hipoteczny a nie kredyt w MDM.
         
Alex
Witam. Mam jedno pytanie w sprawie projektu.
Napisaliście że aby był możliwy zwrot podatku vat za materiały budowlane, budowa domu nie może przekroczyć: 100m2.
Mam rozumieć że projekt Z302 który mam 63,9m2 a (((netto 118,9m2))) mieści się w przedziale?
chodzi mi o drugą wartość, czyli 118,9m2.
 
WLee
Wersja z garażem na elewacji, na której nie ma okien byłaby jak najbardziej pożądana. Przy dachu dwuspadowym i wejściem do domu od strony kalenicy, doprojektowanie garażu przez architekta adaptującego może krótko mówiąc nie wyjść najlepiej, dlatego też dobrze by było, gdyby ktoś z Z500 znalazł na to chwilkę, by zrobić to z klasą.
   
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem