Komentarze

Co piszą inni

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

 
Kamil
Witam serdecznie,
Czy są w stanie Państwo podać mi nazwę tych płytek podłogowych jak w tej aranżacji? Bardzo mi sie spodobały i z chęcią bym takie kupił.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam
 
Obsługa klienta
Do Łukasz S. : Witam, Pana pytanie wymaga doprecyzowania.
Czy chodzi Panu o to, aby sufit pomieszczeń na parterze znajdował się dopiero na poziomie jętek ?
  
Michał Pł*********
Witam wszystkich mam pytanie. Zastanawiam się nad budową tego domu. Czy ktoś może mi powiedzieć ile kosztował go SSZ? Dom będę wykańczał razem z bratem.

Sara
Witam.
Dlaczego w projekcie Z273a w rysunku szczegółowym nie ma kominów wentylacyjnych z łazienek na dachu ?
Jak to jest rozwiązane ?

Obsługa klienta
Do Sara : Dwa przewody wentylacyjne są w łazience. Są widoczne na rys. szczegółowym. Na wizualizacji pokazane są kominy spalinowe. Nie ma widocznych kominów wentylacyjnych ponieważ można zastosować różne systemy.

123456
DoObsługa klienta: Dziękuję za odpowiedź.
Proszę o informację jakie systemy można zastosować ? Bo mi znany jest tylko ten z wystającymi kominami wentylacyjnymi na dachu.
 
Monika S.

 • Dodaj do znajomych

Witam wszystkich,
jak myślicie, czy ten projekt w wersji Z273 a L GL z garażem po prawej stronie nadaje się na działke z wejściem od wschodu? Dziękuję za odpowiedzi.
pozdrawiam

Monika S.

 • Dodaj do znajomych

Uwaga do Z500:
przy zakładce "ile pali twój dom" nie działają modyfikacje dla dachu!
dziękuję za szybką poprawkę :)
 
Monika S.

 • Dodaj do znajomych

Witam,
mam pytanie odnośnie dachu. czy przy kącie nachylenia dachu 25St można w przyszłości zagospodarować sobie poddasze? np. jedno pomieszczenie, albo dwa małe, ile to mogłoby być metrów? Zastanawiam się, czy podnosić dach, czy też wystarczy spokojnie 25St.

Sara
Do Monika S. : Też się nad tym zastanawiam, nie chciałabym ani zmieniać kąta nachylenia ani podnosić ścianki kolankowej.
Pytanie do biura: ile m2 pow po podłogach lub użytkowej można uzyskać z poddasza ?
 
Monika S.

 • Dodaj do znajomych

Do 123456 : niestety, ale biuro się nie odzywa. Wcale się nie dziwię Lucy, że zrezygnowała z projektu, bo biuro nie odpowiadało na pytania i jak widać nadal nie odpowiada. w takim tempie to może zdecyduję sie na ten projekt w połowie przyszłego roku. projekt jest bardzo fajny, ale:
-nie można sprawdzić energochłonności - bo nie działa modyfikacja dla dachu (zakładka: ile pali)
-nie mogę się dowiedzieć ile może być strychu do wykorzystania przy wiązarach attykowych
- na pytanie czy przy wykorzystaniu pakietu "buduj eko", wskaźnik EU będzie poniżej 40, też nie moge dostać odpowiedzi. (dodam, że ten wskaźnik jest normą przy szacowaniu energochłonności i takie biuro jak z500 to powinno to mieć w standardzie)
To jak mam zamówić ten projekt, jak wszystko owiane jest taką tajemnicą?
Jeśli napisałam coś co jest niezgodne z prawdą, albo nie zrozumiałam tematu to bardzo proszę aby biuro aby wyprostowało moje wypowiedzi.
Nie mogą postawione pytania pozostać bez odpowiedzi, bo rodzi to niepotrzebne wątpliwości i poczucie lekceważenia.

Obsługa klienta
Do Monika S. : Witam,
żeby wprowadzić taką zmianę trzeba przeprojektować strop i więźbę, niestety wiąże się to z dużymi kosztami. Proponuję zastanowić się nad projektem Z273 Ph+ st.

Sara
DoObsługa klienta: A gdybym zdecydowała się ponieść koszty zaprojektowania stropu np teriva i tradycyjnej więźby to jaki metraż powierzchni można uzyskać z tego poddasza ?
Bez zmieniania kąta nachylenia dachu i podnoszenia ścianki
Proszę o info
 
Sara
DoObsługa klienta: Coś mało ... hmm
a jak to się liczy ? to jest pow użytkowa ale bez skosów ? czyli wysokości ścian prawie jak normalnie ?

Obsługa klienta
Do Sara : Wychodzi pow. użytkowa 21m2 a pow. netto 110m2. Powierzchnia użytkowa liczona zgodnie z rozporządzeniem ministra z dnia 25 kwietnia 2012.

- powierzchnię pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2m liczy się w 100%
- powierzchnię pomieszczeń o wysokości od 1,40m do 2,2m liczy się w 50%
- powierzchnię pomieszczeń o wysokości poniżej 1,4m pomija się
 
Lucy
Do Mateusz M
Witam,
Powód: – projekt prawie był wybrany jednakże chcieliśmy wprowadzić kilka zmian wg naszych indywidualnych rozwiązań. Mąż pisał o ewentualną adaptację zmian przez Studio i z braku odpowiedzi zaczęliśmy szukać innych propozycji i znaleźliśmy projekt, który w znacznej mierze spełnia nasze oczekiwania. No cóż pewnie dla Studio jeden klient mniej to nie taka duża strata

Obsługa klienta
Do Lucy : Na jaki adres e-mail wysłali Państwo zapytanie? Na wszystkie pytania odpowiadamy zawsze na bieżąco lub następnego dnia roboczego. Jeżeli nie otrzymali Państwo odpowiedzi, przypuszczam że mail utknął gdzieś na serwerze. Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację i prosimy o ponowne przesłanie zapytania na adres [email protected] lub o kontakt telefoniczny 725 000 005.
Oczywiście wszystkie zmiany w projekcie są jak najbardziej możliwe. Mogą ich Państwo dokonać w naszej pracowni lub możemy polecić sprawdzonego architekta w rejonie Państwa budowy, który przygotuje wstępną wycenę zmian.

Lucy
DoObsługa klienta: Witam,
Zapytanie pojawiło się na forum pod nick-iem Marek P.
Przykro tylko, że ponad rok śledziliśmy rozwój różnych projektów i fora Z500. W pierwszej kolejności wybranym projektem był Z261-„optymalnie ekonomiczny” - dla inwestorów szukających projektów mających ograniczone fundusze – naprawdę polecam!,
Natomiast później zdecydowaliśmy się na Z273 a L GL i tu na poważnie zapadła decyzja – niestety chcieliśmy wprowadzić indywidualne rozwiązania i oczekiwaliśmy „innego/poważniejszego” podejścia do naszego tematu .
Jednakże będąc osobą pozytywnie nastawioną na nowoczesne modyfikacje nie ukrywam, że śledząc różne projekty Z500 to te projekty mają naprawdę fajne i nowoczesne rozwiązania.

Mateusz M.

 • Dodaj do znajomych

Do Lucy : Jeżeli nie dostałaś odpowiedzi na forum to powinnaś skorzystać z formularza albo tel. ja do tej pory dostałem każdą odpowiedź od biura z500 co jak co to im nie mogę zarzucić, że nie odpowiadają. Na każdej podstronie jest znak zapytania "?" po kliknięciu otwiera się formularz i ślesz zapytanie... Co do tego projektu to właśnie ogarniam temat jak go wybudować aby był jak najbardziej energooszczędny.

Sugestia do z500: co jakiś czas powinniście bardziej popularne projekty ze swojej pracowni przystosowywać maksymalnie pod kątem energooszczędnym czyli dokładnie rozpisać co czym zastąpić i co zmienić aby był dany dom energooszczędny i o ile drożej by to kosztowało mniej więcej i ile by się oszczędziło na ogrzewaniu... takie rozwiązanie byłoby z pewnością pomocne dla wielu, którzy chcą energooszczędny dom -> czyli dać więcej pieniędzy na jego wybudowanie, a później oszczędzać przez kilkadziesiąt lat na tańszych rachunkach. Takich ludzi jest sporo, ale aby ogarnąć taką wiedze nie mają na to czasu, a ludzie którzy są od tego aby przystosować dany projekt pod energooszczędny często okazują się niekompetentni, a mając taką wersje rozpisaną przez Was zainteresowany inwestor miałby już bardzo wiele na samym początku. Oczywiście takie wersje byłby przygotowywane tylko dla projektów, które najbardziej się do tego nadają - czyli o korzystnej bryle itp.

Obsługa klienta


Do Mateusz M. : Zwrócimy uwagę na pańską sugestię i dziękujemy za zainteresowanie.
 
Monika S.

 • Dodaj do znajomych

witam,
mnie interesuje bardzo ważna rzecz. Charakterystyka energetyczna tego budynku.
Temat jest dla mnie dosyć świeży, więc każda wskazówka będzie bardzo cenna.
budynek wg tego projektu ma EP=185,12, zaś Ek=163, 12 (dopuszczalna wartość EP=174,72). Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że wg tych parametrów to budynek jest raczej drogi jeśli chodzi o energię. wskaźnik aż 185,12 - to chyba bardzo dużo, czy się mylę? Na tak prostą bryłę to powinien być tańszy w utrzymaniu. A co ze wskaźnikiem EU? - bu chyba ten jest najbardziej miarodajny. Proszę o odpowiedź.
dziękuję

Mateusz M.

 • Dodaj do znajomych

Do Monika S. : Mnie interesuje dostosowanie tego budynku aby był jak najbardziej energooszczędny. Ciekawe czy ktoś już dostosowywał w ten sposób. Jeżeli tak to proszę o info/kontakt.

Monika S.

 • Dodaj do znajomych

Do Mateusz M. : chyba nikt mi nie odpowie, czy ten dom z podanymi parametrami, gdybym chciała go budować zgodnie z projektem, jest tani w utrzymaniu czy raczej drogi.
ja wiem, że można sobie wykupić pakiet energooszczędny, ale nie o to chodzi. po prostu porównuję podobne domy i widzę, że ten jest bardzo energochłonny. Jeśli tak nie jest to niech mnie ktoś wyprostuje :) może źle myślę. Właściwie to tylko ta kwestia energochłonności powstrzymuje mnie jeszcze przed zakupem tego projektu. A może ktoś z forumowiczów się na tym zna?

Mateusz M.

 • Dodaj do znajomych

Do Monika S. : A nie chcesz przystosować go do typowo energooszczędnego domu ? Ja właśnie rozmyślam nad takim ruchem, tylko niezbyt wiem jak się do tego zabrać aby było OK.

Monika S.

 • Dodaj do znajomych

Do Mateusz M. : dzwoniłam do Z500: oczywiście nalezy zakupic pakiet energooszczędny, albo lepiej eko, koszt realizacji będzie droższy - najpierw Pani powiedziała, że o ok. 50%, potem 30%. W tych pakietach są podane rodzaje materiałów jakie należy zastosować. pytałam dlaczego ten budynek ma Ek aż 163,12, okazuje się, że projekt odnosi się do podstawowych rodzajów materiałów, czyli jednokomorowe okna, styropian 15 cm, itd. Reasumując: podany kosztorys wychodzi bardzo zachęcająco, ale odnosi się do bardzo oszczędnego budowania i na pewno taki dom nie będzie choć minimalnie energooszczędny. Trzeba doliczyć sobie średnio jakieś 40% kosztów więcej - a to już nie wychodzi tak fajnie.
Ale projekt i tak jest super :) nie znalazłam nigdzie tak fajnie rozmieszczonych pomieszczeń, ustawnych pokoi, tylko jeden komin (taniej wychodzi), żadnych załamań w pomieszczeniach, w garażu mozna wygospodarować miejsce na składzik, warsztat - uznanie dla architekta! naprawdę!

Lucy
Do Monika S. : Witam,
Jeżeli ten budynek ma rzeczywiście EP = 185,12 kWh/m2 to chyba w myśl nowych warunków technicznych (rozporządzenie MTBiGM z 5 lipca 2013) jakie będą obowiązywać od dnia 01.01.2014r. nie będzie spełniać tych wymogów gdyż nowe warunki określają EP dla budynków mieszkalnych jednorodzinnych na poziomie max 120. Jednakże może się mylę i błędnie interpretuję przepisy Być może Studio wypowie się w tym temacie. My osobiście zrezygnowaliśmy z tego projektu, choć jeszcze do niedawna był naszym faworytem.
 
Obsługa klienta
Do Lucy : Witam,
jeśli będą Państwo budować Z273 zgodnie z tym co jest przyjęte w projekcie - powinni Państwo uzyskać wskaźnik EP=131,9 kWh/m2 i EK=117,8 kWh/m2.
Skąd Pani zaczytała dane odnośnie EP=185 ?

Od 1 stycznia 2014r. budynki, które będą miały współczynnik EP wyższy niż 120 KWh/m2, najprawdopodobniej wrócą z urzędu z uwagami do inwestora w celu poprawy na niższy współczynnik.
W przypadku Z273, aby zmniejszyć zużycie energii wystarczy zastosować drzwi i okna z nico lepszymi parametrami, a dom uzyska właściwe wartości.

Oczywiście od 2014r. Z500 będzie sukcesywnie sprawdzać i aktualizować projekt, aby spełniały najnowsze założenia.

w efekcie dostosowanie domów do wymogów unijnych będzie się wiązało ze znacznym podwyższeniem kosztów budowy każdego budynku w Polsce od 2014r.
Ponieważ do budowy trzeba po prostu użyć lepszych i zarazem znacznie droższych materiałów.

Pakiet „Myśl Energooszczędnie” – jest poradnikiem z pakietem detali i rozwiązań budowlanych po których zastosowaniu polepszamy tzw. opór cieplny i zmniejszymy zużycie energii.

EkoReady – jest to wariant projektu w wersji niskoenergetyczne, czyli mówiąc w skrócie – do budowy dołożymy 30% całych kosztów, ale uzyskamy o 50% mniejsze rachunki za ogrzewanie.
Więcej na temat EkoReady mogą państwo poczytać tutaj - http://z500.pl/abc/1825,projekt-ekoready-gwarantowane-50.html

Waldi
witam
Chciałbym nawiązać kontakt z osobą, która wybudowała lub buduje dom wg projektu Z273 a L GL z okolic Poznania lub Piły, ponieważ zdecydowałem się na ten projekt, ale chciałbym zobaczyć jak ten dom wyglądałby w rzeczywistości
pozdrawiam

Mateusz M.

 • Dodaj do znajomych

Do Waldi : Wielu by chciało, ale chyba jeszcze nikt nie skończył tego domu w Polsce, a nawet nie jest w końcowym etapie.
 
Aga S.

 • Dodaj do znajomych

Do Waldi : witam,

ja jestem z Poznania, i także chcę wybudować ten dom, również chciałam go wcześniej zobaczyć w tych okolicach, aczkolwiek nic nie znalazłam

Rafał D.

 • Dodaj do znajomych

Witam,
Czy macie Państwo jakieś rozwiązanie na okno w łazience i garaż? Może zmiejszenie garażu.
Pozdrawiam,

Monika S.

 • Dodaj do znajomych

witam,
mam pytanie, czy garaż w Z273a L można zmniejszyć do rozmiarów 19m2? Szukam domu o niewielkich gabarytach i akurat ten projekt ze 100m2 jest idealny, natomiast garaż ma wielkość prawie salonu z jadalnią.

Obsługa klienta
Do Monika S. : Witam,
oczywiście można wprowadzić taką zmianę na etapie adaptacji u dowolnego architekta lub w Studio Adaptacji.
W razie dodatkowych pytań proszę śmiało o kontakt.
[email protected]
(+48) 722 000 500
 
Marek C.

 • Dodaj do znajomych

Do Vadera713 : Witam.
Czy udało się ustalić realizację w łódzkim ?
Ewentualnie czy wybudował Pan taki ??
 
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem