Komentarze

Co piszą inni

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Rafał D.

  • Dodaj do znajomych

Dlaczego w projekcie 273a GL nie widać rzutu pomieszczeń? w wersji PDF po wydruku jest to mało czytelne. Pozdrawiam,
      
Grzegorz
czy w wersji: z273 lub 273a jest przewidziane jakieś poddasze (strych) jeżeli tak to jakie może mieć wymiary? Pozdrawiam

Obsługa klienta


Do Grzegorz : W projekcie jest przewidziane poddasze nieużytkowe. Wymiary oraz inne dane szczegółowe można uzyskać z rysunku szczegółowego pod zakładką "dane ogólne"

Ania
Witam wszystkich zainteresowanych oraz wszystkich budujących ten dom. Jesteśmy właśnie na etapie wyboru projektu. Nie ukrywam, że sam domek jak i układ pomieszczeń jest dla nas idealny, jednak musimy się liczyć z kosztami, więc jak niektórzy wcześniej, i my prosimy budujących o jakieś informacje, porady i podpowiedzi. Kontakt mailowy: [email protected]

Henryk
Do Ania :
Obecnie interesuje się projektem z273ph+st i w/g moich wyliczeń stan surowy zamknięty ocieplony styrop 15 i pokryty siatką i klejem bez tynku zamyka sie w kwocie 95000,-/kosz materiałów z odpowiednimi rabatami/.ściany porotherm,strop żelbet,okna pcv,kryty dachówką beton.Robocizna przez firmę powinna sie zamknąć w 80000,-
  
Krzysztof W.

  • Dodaj do znajomych

Witam jest ktoś w stanie mi powiedzieć jaka kwotą trzeba dysponować aby postawić ten domek do stanu surowego zamkniętego w Wielkopolsce
Ps.(wariant bez garażu 100m2)
dach dachówka nie z górnej póły+okna plastiki bez szaleństwa ale nie białe...
pozdrawiam.

Henryk
Do Krzysztof W. :

Obecnie interesuje się projektem z273ph+st i w/g moich wyliczeń stan surowy zamknięty ocieplony styrop 15 i pokryty siatką i klejem bez tynku zamyka sie w kwocie 95000,-/kosz materiałów z odpowiednimi rabatami/.ściany porotherm,strop żelbet,okna pcv,kryty dachówką beton.Robocizna przez firmę powinna sie zamknąć w 80000,-
  
Krystian09
Witam,
A czy nie ma problemu z zastosowaniem w tym domu wentylacji mechanicznej z rekuperatorem? Na jakim etapie trzeba to zaplanowac?
Pozdrawiam!
 
Tomasz
Witam,

Czy istnieje możliwość zwiększenia kąta nachylenia dachu z 25stopni do 30?
Czy po takim zabiegu dom wciąż będzie się tak dobrze prezentował jak teraz?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Anna
Witam,
czy istnieje możliwość podpiwniczenia tego domu tak, żeby w piwnicy po lewej stronie znajdował się garaż, a po prawej typowa piwnica?
O ile wg Państwa podroży to koszty budowy? 30%-40%?
Chciałabym również powiększyć salon o zadaszoną część tarasu- tak aby bryła domu przybrała kształt równoboku.
Czy ktoś z Państwa buduje ten do na Śląsku?
Pozdrawiam
 
Obsługa klienta


Do Anna : Istnieje możliwość na etapie adaptacji u dowolnego architekta albo w Studio Adaptacji.
W sprawie szczegółowych informacji oraz wycen proszę o kontakt:
[email protected]
(+48) 722 000 500
 
Dawid P.

  • Dodaj do znajomych

Witam.
Projekt kupiłem 15 stycznia. Telefoniczna info. o dostępności do 2 tyg. Projekt dostarczono dnia 12 luty. Do tego czasu brak jakiejkolwiek informacji o zwiększonym czasie oczekiwania co mnie bardzo "zrazilo". Czas potrzebny na zmiany które weszły od nowego roku zrozumiały i wystarczyła tylko informacja o tym ze musze dłużej oczekiwać na przesyłkę. Niestety tak sie nie stało. Projekt ok. Teraz czekam na pozwolenia i mam nadzieje ze tym razem pójdzie lepiej.

Sylwia
Do Dawid P. : Czy mógłby Pan podać swojego maila? Też się zastanawiam nad tym projektem i miałabym do Pana kilka pytań.
 
Barkot
Do Sylwia : 10 mies.wybieralam,a mam juz zezwolenie z273al gl i własnie garaz z dachem'pulpitowym'on zaczyna sie w okolicy murłaty pod okapem dachu jako osobny dach,tak doradził i rozrysował moj projektant-kierownik budowy z długim stazem,ufamy mu,a koszty ze zleceniem firmie wzrosły do ok. 185 tys.

Ania
Witam! Z273 Ph + st idealnie spełnia nasze oczekiwania więc przymierzamy się do zakupu za jakiś czas.
Jednak mam istotne pytania odnośnie spełnienia warunków Mieszkania dla młodych. Zmieścilibyśmy się w 100m2 Z273 jednak w warunkach zabudowy mamy spad dachu 30 st. stad wybór ww. wariantu . Czy w projekcie Z273 Ph + st poddasze można przystosować w dokumentach na strych i nie wliczać go w powierzchnię użytkową (bo z tego co wyczytałam to pow. użytkowa nie może przekroczyć 100m2) a my tak czy owak z tego poddasza inaczej niż jako strych użytkować nie będziemy, ale dobrze mieć gdzie odstawić choinkę i meble ogrodowe. Pozdrawiam.
 
Ania
DoObsługa klienta: Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze nie mamy architekta adaptującego, rozumiem że to on powinien wprowadzić taką zmianę do projektu? Właśnie kupiliśmy działkę, także najpierw czeka nas jej uzbrajanie.
   
Barkot
Do Wojtek : oczywiscie nie ma problemu,bo my taki właśnie wybraliśmy.Po roku przeglądania właśnie ten jest ok!

Mateusz M.

  • Dodaj do znajomych

Do Wojtek : Bacznie obserwuje ten projekt. Jak dla mnie numer 1. No i ciekawi mnie dlaczego zdecydowaliście się na dach pulpitowy? Dziękuję.

Wojtek
Do Mateusz M. : Koszty ;) Zastanawiam się tylko czy nie zepsuje to całej bryły...
Barbara K.: jaką powierzchnie ma dach w takim układzie?
 
Barkot
Do Wojtek : mam juz zezwolenie z273al gl i własnie garaz z dachem'pulpitowym'on zaczyna sie w okolicy murłaty pod okapem dachu jako osobny dach,tak doradził i rozrysował moj projektant-kierownik budowy,ale nie łamany dach kopertowy z 1 str.
 
Obsługa klienta
Do Jacek W. : W projekcie mamy EP poniżej 120 kWh/m2 oraz wymagane współczynniki U dla przegród budowlanych na rok 2017 a nie jak większość pracowni na 2014.
W tym momencie aplikacja ILE PALI jest nieaktualna i potrzebujemy czasu aby ją poprawić.
W załączniku można zobaczyć ile ma wariant Z273A Ep i Ek

Krystian09
DoObsługa klienta: Witam,
A jakie są wskaźniki dla Z273 a L GL?
Podczas poprawki minimalnych wymiarów działki usunęliście przekrój pomieszczeń...
Na etapie adaptacji nie będzie problemu, aby wysunąć dach nad tarasem?
Dziękuję za odpowiedzi!Pozdrawiam!

Ryniu301
Witam. Czy jest możliwość przesunięcia ściany kominowej w prawą stronę o szerokość szafy kosztem przedsionka , co zwiększy kubaturę kotłowni, gdyż 3,5 m2 x średnio 2,5m wysokości daje 8,75 m3 a do pieca na gaz wymagane jest minimum 9m3, i czy zamiast dachówki jest możliwość zastąpienia jej blachodachówką co obniży koszy budowy dachu?

Obsługa klienta
Do Ryniu301 : Witam,
oczywiście, na etapie adaptacji można dokonać takich zmian u dowolnego architekta albo w Studio Adaptacji.

Jacek W.

buduje Z273
Do Ryniu301 : Kubatura pomieszczeń, w których instaluje się urządzenia gazowe, nie powinna być mniejsza niż:
8 m3- w przypadku urządzeń pobierających powietrze do spalania z tych pomieszczeń,
6,5 m3- w przypadku urządzeń z zamkniętą komorą spalania.

Ryniu301
Wyższe Ep (energia początkowa) to większe zapotrzebowanie budynku na energię. Zmniejszenie tego zapotrzebowania do obowiązujących standardów to lepsza izolacja budynku od fundamentów, lepsze ocieplenie budynku, trójwarstwowe okna, zmniejszenie zużycia prądu np. ledy , nowoczesne instalacje c.o. i c.w.u. itp. czyli wszystko to co możemy zrobić aby zminimalizować zużycie ogólnej energii dla budynku.
 
Ryniu301
Sam jestem zainteresowany tym projektem, i z tym wynikiem przez was podanym budynek nie dostanie pozwolenia na budowę. trzeba sporo zmian projektowych aby uzyskać wynik poniżej 120 kwh(m2xrok) zgodnie z nowym rozporządzeniem.
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem