Komentarze

Co piszą inni

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Anna
Witam projekt bardzo fajny,właśnie na taki czekałam!czy byłaby możliwość stworzenia wariantu z większą kotłownią na ekogroszek?
   
Łukasz M.
Świetny. Brakuje mi jednak poddasza w tym domu. Większość rodzin w pierwszej kolejności bierze pod uwagę wygląd, w drugiej jednak praktyczność i ten projekt pod tym względem przegrywa. Owszem jest poprawiona wersja z powiększoną kotłownią, ale zmian, które przekonają innych, można wprowadzić więcej. Domek ma potencjał.
 
Radosław A.

 • Dodaj do znajomych

Witam, czy istnieje możliwość adaptacji poddasza na mieszkalne po przez zmianę stropu i podniesienie ścianki kolankowej w wersji Z273a(jaka jest obecnie wys. ś. kol.?) W przybliżeniu o ile wzrósł by koszt takiej zmiany?
 
Łukasz K.

 • Dodaj do znajomych

Mam pytanie czy w wersju Z273a w kotłowni można zastosować ogrzewanie z pieca na paliwo stałe ?
 
Damian M.

 • Dodaj do znajomych

Mam pytanie dlaczego w wariancie A tego projektu jest strop teriva a w podstawowej wersji sa wiazary ?

Obsługa klienta
Do Damian M. : Sprawdziliśmy na rysunkach szczegółowych są jednak wiązary. Wkradł się błąd w opisie na stronie, już poprawiliśmy. Wariant i podstawa są z wiązarami.

Martyna J.
Tak może wyglądać wariant z większą kotłownią - budynek poszerzony o 90cm.
Jeśli są zainteresowani - prosimy o bezpośredni kontakt, cena wariantu powiększonego wyniesie 2070zł.

Damian M.

 • Dodaj do znajomych

Do Martyna J. : No już na pewno lepiej. Myśle ze to projekt na jaki czekałem :) Po tym powiekszeniu pewnie jakoś bardzo jego koszt się nie zwiększy. Tylko mam pytanie czy po tym powiększeniu dach będzie miał 183 m2 ?
 
Anna S
Do Martyna J. : no już dużo lepiej :) jeszcze się zastanawiam jak można zaadaptować lepiej prawą część budynku, likwidując małe wc, które jet nam niepotrzebne. pasowałyby nam 2 pokoje i łazienka. ogólnie to spoglądamy na ten projekt, a także Z261 v1 (najlepszy, gdyby nie to piętro użytkowe, które nam jest niepotrzebne) oraz na z64, też ok, ale minimalnie za mały.

Andrzej
Do Martyna J. : A czy dach też został poszerzony, czy tak jak na rzucie dach jest zlicowany z tą poszerzoną ścianą ?
Ciekawe jak to będzie wyglądać ...
 
Damian M.

 • Dodaj do znajomych

Jeszcze mam jedno pytanie do studia. W rzucie parteru do ktorego mamy dostęp przez porabranie rysunku szczególowego brakuje kilku wymiarów. I czy kupujac projekt dostajemy dokładnie taki sam rzut parteru jaki jest tutej do pobrania czy jest wiecej wymiarow podanych ?
 
Damian M.

 • Dodaj do znajomych

Brakuje w sieni przy drzwiach wejsciowych od mieszkania jak i od frontu nie ma podanych wymiarów. Jeszcze widze w pokoju nr 1 tam gdzie jest miejsce na szafe to 202 cm nie wiem ile ma głebokości. Jest tam coś 25 cm ale nie wiem do czego sie to tyczy. Nastepnie jeśli w pokoju nr 2 maja być drzwi 80 a zostawione jest 79 cm to chyba nie bardzo sie zmieszczą :)

Obsługa klienta
Do Damian M. : Dzięki, faktycznie wymiary się w tych miejscach 'rozjechały', poprawimy zaraz...

Anna S
Ech jak pisali przedmówcy dla mnie projekt też prawie idealny. Prawie, bo kotłownia zdecydowanie za mała, szukam pod eko groszek. Szkoda

Damian M.

 • Dodaj do znajomych

Do Anna S : Ja też jakoś jestem przychylniejszy ogrzewaniu eko-groszkiem bo jeśli się kupuje sprawdzony eko-groszek to żaden slimak w pieciu sie nie zapcha. Wiem z doświadczenia ponieważ teraz w domu takim palimy. No i niech studio przemyśli w kolejnych projektach robienie wiekszej kotłowni. Choć ja sadze ze zmaniejszac kuchnie i usuwając kominek co dam nam w lewo 60 cm wiecej powierzchni w kotłowni i kominek da na 50 cm wiecej ( oczywiscie to jesli ktos nie chce miec kominka ) wiec juz sie robi do przezycia kotłownia.

Anna S
Też myślałam o takim rozwiązaniu (nie chcemy kominka), ale pomieszczenie będzie chyba dalej za małe, a przede wszystkim kuchnia już wąska i mała. W ogóle ciężko znaleźć odpowiednią parterówkę 85-95m2 z kotłownią na paliwo stałe, aby nie trzeba było dokonywać zbyt dużych zmian (ewentualnie powiększenie o spiżarnię, małe wc czy kominek).

Damian M.

 • Dodaj do znajomych

Do Anna S : Robiąc takie zmiany kotłownie bedziemy miec o wymiarach 2,14 na 2,95 mniej wiecej co daje nam 6,31 m2. Teraz w domu mam 6,4 m2. I jest juz okej jesli chodzi gabarytowo. Dodam jeszcze ze czekam na kosztorys ale sadze ze powinien spać ponizej 200 tysiecy. Oczywiście wiem ze pewnie bedzie odbiegac w jakimś stopniu od rzeczywistości no ale czekam a że w technikum budowlanym uczono nas tego to mam już jakiś zarys kosztów :)

Chraban
Do Anna S : witam, Panie Damianie ja również czekam na kjosztorys, czy Pan moze juz otrzymal swoj i jaki wyszedl Panu koszt budowy?
 
Damian M.

 • Dodaj do znajomych

Do Wojtek : To trzeba by było zmienić strop na terive ( teraz sa wiazary) no i pewnie przemysleć gdzie schody. Domek dosc maly wiec pewnie ze schodami byłby problem. Ale pewnie wyczerpujaca odpowiedz da studio :)

Obsługa klienta
Do Wojtek : Poddasze można zrobić także na wiązarach czy stropie drewnianym. Firmy, które sprzedają wiązary często oferują w cenie zmianę geometrii wiązara, więc w zależności od potrzeb można uzyskać dodatkową przestrzeń. Zawsze wystawimy bezpłatną autorską zgodę na wszelkie zmiany.

Anna
Witam projekt bardzo fajny,właśnie na taki czekałam!czy byłaby możliwość stworzenia wariantu z większą kotłownią na ekogroszek?

Damian M.

 • Dodaj do znajomych

Do Anna : No cóż jak dla mnie tez udany projekt jednak ciągle te małe kotłownie ech :) Można go porownać z Z176. Oczywiście ten jest mniejszy i tańszy w budowie. No cóż jak dla mnie to póki co czas na rozgladanie się za projektami ogarniecie działki i zrobienie wszystkiego samemu powolutku :)

Obsługa klienta
Do Anna : W obecnej wersji można jedynie na etapie adaptacji kosztem kuchni czy salonu uzyskać większą kotłownię. Aby dom zachował podobny wygląd a kotłownia była 2 razy większa trzeba będzie go poszerzyć, co podniesie koszty budowy i zwiększy powierzchnie.
 
Damian M.

 • Dodaj do znajomych

Do Jerzy : No i z tego małego domku znowu powstanie dom o wymiarach 16 na 10 co jak dla mnie wygląda na stodołę i całkowicie dyskryminuje takie projekty. Oczywiście kotłownie mozna wiekszyc do okolo 6,5 m2 zmniejszając kuchnie do podobnych wymiarów.
 
Damian M.

 • Dodaj do znajomych

Bardzo dobry projekt tylko jak dla mnie jest jeden minus. Za mała kotłownia. Teraz ogrzewanie na gaz no nie jest już tak oszczędne i dobre a o ile się nie mylę to na ekogroszek potrzebna jest większa więc jedynie co to zwiększył bym jakoś kotłownie.

Obsługa klienta
Do Damian M. : A jaka średnio powierzchnia kotłowni usatysfakcjonowałaby wszystkich zainteresowanych na tym forum? :) Czekamy na propozycje, może coś uda się zmienić....

Tomek
DoObsługa klienta: Witam! Jaki byłby koszt budowy Z273 a L GL -stan deweloperski czy ktoś się orientuje? Czy ktoś już buduje? Proszę o pomoc -Dziękuje

Tomek
Witam! Jaki byłby koszt budowy Z273 a L GL wersja z garażem, parterówka -stan deweloperski czy ktoś się orientuje? Czy ktoś już buduje? Czy można zrobić z części garażu kotłownie na paliwo stałe? Proszę o pomoc -Dziękuje
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem