GOTOWE PROJEKTY DOMÓW AŻ 15% TANIEJ! 🍩 DODATKI ZA 3000 ZŁ GRATIS! 🍩 TŁUSTY TYDZIEŃ PROMOCJI W Z500!
GOTOWE PROJEKTY DOMÓW AŻ 15% TANIEJ! 🍩 DODATKI ZA 3000 ZŁ GRATIS! 🍩 TŁUSTY TYDZIEŃ PROMOCJI W Z500!

Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Komentarze

Co piszą inni

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (01-510) Warszawa, ul. Gen. Zajączka 32, KRS 0000374974 (email kontaktowy: [email protected]).
|
lub
|
podpisz się
^

Bożena
Wszystkie okna na górze są zbyt blisko sufitów, musieliśmy dać cieńszą warstwę wełny w tych miejscach, żeby ocieplić poddasze. Warto je przesunąć o ok. 20 cm, a okno w lukarnie obniżyć lub zwęzić. Oczywiście w zabudowie kuchni nie wejdzie lodówka tam, gdzie w projekcie, znowu trzeba kombinować, ze względu na słup kominowy. Schody udało nam się zaprojektować z kwadratowym przestojnikiem, nie zabiegowe, skonstruowane nie na wylanym betonie, ale podwieszone na drewnianej konstrukcji. W dodatku nad pierwszymi stopniami zrobiliśmy dodatkowy schowek (bardzo wysoka klatka schodowa) do którego wchodzi się z górnego korytarza (wykuliśmy dodatkowe drzwi). Wg projektu nie wszystkie drzwi na górze mają pełne glify (z obu stron) i trzeba kombinować z obsadzeniem drzwi wewnętrznych. W dużej łazience na górze nie wchodzi kabina prysznicowa (ze względu na skosy). W tym miejscu umieściliśmy pralkę i suszarkę, a pralnię przerobiliśmy na dodatkową łazienkę przy sypialni (wc, mała umywalka i kabina prysznicowa zrobiona na zamówienie).
  
Małgorzata
Witam i mam do Państwa pytanie, czy ktoś ma doświadczenie ze zmianą stropu w projekcie Z 293. Pracownia zaprojektowała strop typu "TERIVA". My chcielibyśmy go zmienić na strop żelbetowy (lany). Czy jest to możliwe? Jakie ewentualne procedury obowiązują? I jakie są ewentualne koszty takiej zmiany?
         
Jesteśmy obecnie na etapie stanu surowego otwartego w czasie którego nastąpiły rozbieżności między projektem a stanem rzeczywistym z uwagi na błędy jakie są w projekcie np. rzut więźby dachowej wchodzi w komin. Także jeżeli ktoś chce budować z 293, a polecam bo to naprawdę fajny projekt to niech tylko wcześniej go obejrzy dobrze kierownik budowy.

Do Lidia M. : Racja wychodzi źle, proszę się przyjrzeć jeszcze otworowi okiennemu w łazience na piętrze. Jaka odległość pozostaje między krokwią a otworem okiennym (jeżeli zastosujemy krokiew 7/16 to pozostaje około 3cm do otoworu) ja musiałem przenieść okno o 10cm, ponieważ nie zmieściła by się izolacja- 15między krokwie oraz 5 pod krokwie
 
DoObsługa klienta: Po przeanalizowaniu, faktycznie umiejscowienie okna w łazience tak blisko krokwi może powodować pewne trudności na etapie budowy budynku. Aby wyeliminować tego typu zdarzenie zalecamy przesunięcie przeszkleń o ok. 10-15cm w stronę środka budynku.
Korekta w projekcie została już naniesiona.
W przypadku komina przy zastosowaniu pustaków Schiedla – piony nie mają styku z konstrukcją dachu.
Problemem natomiast może być w momencie próby wykonania obudowy klinkierem, ponieważ bliskie umiejscowienie pionów przy podwójnych krokwiach lukarny nie daje dość miejsca na płytę wspornikową na które układa się klinkier.
Sam rdzeń komina (pustaki Schiedla) nie kolidują z konstrukcją dachu.
Rozwiązaniem może być inne wykonanie wykończenia komina ponad dachem tj. np.:
- styropian (dla nadania grubości) + okładzina imitującą klinkier lub inną ceramikę.

Należy zwrócić uwagę, aby warstwa klejąca była dedykowana do niskich temperatur oraz upewnić się że warstwa wykończenia jest wolna od możliwości zawilgocenia (właściwa obróbka blacharska).
  
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem