Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Komentarze

Co piszą inni

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (01-510) Warszawa, ul. Gen. Zajączka 32, KRS 0000374974 (email kontaktowy: [email protected]).
|
lub
|
podpisz się
^
    
Ana
Spodobał się nam ten domek. Ale nie odpowiada nam układ. Wolelibyśmy zrezygnować z wejścia od pn, zostawić wejście od pd jako wejście główne. Miej więcej w miejscu obecnej kuchni zmieścić też łazienkę. Zrezygnować z okien od pn, a przenieść je raczej na wsch i zach. Czy takie zmiany są technicznie możliwe?
         
Adriana
Zapomniałam dodać we wcześniejszym zapytaniu że schody były by ustawione centralnie na środku domku bo widziałam przekrój dachu i widać, jak biegną belki - tzn dość specyficznie, ale gdyby były schody centralnie nad tą najszerszą przestrzenią nad domem to wydaje mi się, że łóżko tam spokojnie stanie?

Obsługa klienta
Do Adriana : Szerokość można zmienić bez problemu. Zrobienie poddasza jest bardziej problematyczne. Bez podniesienia dachu się nie obędzie.
Rzeczy do zrobienia.
Nowa konstrukcja wiązarów umożliwiająca zagospodarowanie wnętrza.
Zmiana lokalizacji kominka, ze względu na położenie schodów.
Okna połaciowe w sypialni na poddaszu.
Strop zaprojektować na nowo.
Zmieni się wygląd domku również:)

Adriana
Witam
Uroczy jest ten projekt, mam tylko 2 pytania.
1) czy można przedłużyć ten domek z 5,88 na 6,88m na długość.
2) czy jeśli wyburzyło by się ścianę między sypialnią a salonem i zrobiło ażurowe schody na górę, to czy istnieje możliwość zrobienia na strychy sypialni? i czy jest wtedy konieczna zmiana konstrukcji dachu lub podniesienia góry. Bo wtedy to są kolejne koszty.
Dla mnie ta sypialnia może być bardzo niska to nie jest problem,ponieważ nad całym domem mimo skosów dało by się wygospodarować wystarczającą przestrzeń użytkową.
Pozdrawiam Adriana

Mira
Witam,
interesuje mnie ten domek, ale zastanawiam się czy:
1. jest szansa na opcję bez sufitu? Taka otwarta przestrzeń aż po sam dach.
2. jeśli powyższe jest możliwe, to czy mozliwe będzie zrobienie mezzanine nad czescią gdzie jest łazienka i korytarzyk (4,1m2)? (Mezzanine do użytku jako sypialnia).
3. czy jest szansa "pozbyc sie sciany dzielacej sypialnie z salonem aby zyskać jedną dużą przestrzeń?
4. czy miejsce kominka wewnętrznego jest nienaruszale, czy jest możliwość go przesunąć (pozostając na tej ścianie co jest).
Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam

Obsługa klienta
Do Mira : Można zrobić przestrzeń otwartą natomiast sypialnia "na poddaszu" może być problemem ze względu na to, iż dach jest nisko. Po za tym pojawią się też problem w konstrukcji takiego nietypowego dachu. Kominek wewnętrzny musi zostać tam gdzie jest, bo jeśli go przesuniemy będą wówczas dwa kominy, co zwiększa koszty i pogarsza estetykę domku
 
Sławek
Projekt mi się podoba, zastanawiam się nad postawieniem go w szkielecie. Brakuje mi tylko okien z boku - w salonie, i ewentualnie aneksie kuchennym. Czy takie okna dodaje się bez problemu, czy w przypadku tego projektu mogą mieć negatywny wpływ na konstrukcję? Czy są ograniczenia wielkości takich okien, czy można też wstawić tutaj np. drzwi balkonowe? Jaki byłby koszt uwzględnienia tego w projekcie?

Przy okazji - czy ten kosztorys jest aktualny? Niby na stronie "Data aktualizacji: 2010-08-10", a w środku w plikach PDF "Poziom cen : Sekocenbud II kw. 2005r".
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem