Starając się utrzymać wysokie standardy jakości informujemy, że mimo epidemii koronawirusa, w Z500 pracujemy i wydajemy projekty. Ze względu na wyjątkową sytuację w kraju, w tym pracę kurierów, niektóre wysyłki mogą dotrzeć do Państwa z opóźnieniem.
Starając się utrzymać wysokie standardy jakości informujemy, że mimo epidemii koronawirusa, w Z500 pracujemy i wydajemy projekty. Ze względu na wyjątkową sytuację w kraju, w tym pracę kurierów, niektóre wysyłki mogą dotrzeć do Państwa z opóźnieniem.

Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Komentarze

Co piszą inni

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (01-510) Warszawa, ul. Gen. Zajączka 32, KRS 0000374974 (email kontaktowy: [email protected]).
|
lub
|
podpisz się
^

Ciekawy projekt, jednak ma kilka mankamentów, które należy przed budową zaadaptować. Po pierwsze szerokość salonu to 4,35 m - sporo za mało przy takiej długości. Warto pomyśleć o poszerzeniu do co najmniej 5 metrów (nie wolno przesadzić, bo to zaburzy bryłę budynku (bez problemu można to zrobić). Należy pozbyć się ściany w wiatrołapie i zastąpić ją szklaną ścianą (doświetlenie korytarza). Pod schodami można umieścić pomieszczenie gospodarcze z drzwiami (skracając korytarz). Można doświetlić salon i kuchnię zmieniając układ okien, szczególnie tarasowych i powiększyć je (te w projekcie są rozmieszczone bez ładu i składu). Jedno okno kuchenne można wtedy zamienić na tzw. strzelnicze (między szafkami). Projekt budynku jest totalnie przezbrojony (można to zaadaptować przed budową, co pozwoli zaoszczędzić sporą ilość środków potrzebnych na zakup stali). Jednak dzięki temu "przezbrojeniu" ścianki nośne do góry można wykonać z dowolnego materiału (nawet ołowiu:)) innego niż karton gips (dzięki w/w przezbrojeniu ściany działowe na piętrze można dowolnie modelować). Stropy należy adaptować pod terivę (z tego co pamiętam strop w projekcie jest "lany w całości", co znowu strasznie podraża wykonanie budynku. Bez problemu można zamienić go na dużo tańszą Terivę. Koszt 342 tyś za stan surowy zamknięty z instalacjami jest możliwy, pod warunkiem, że nie sięgniemy do materiałów i rozwiązań z wyższej półki. Przykładowo: dach jest wyceniony na jakieś 43 tyś, co jest absolutnie niewykonalne, chyba że zrezygnujemy z deskowania i dachówki ceramicznej. Na poddaszu można wykonać sporych rozmiarów strych o wysokości do sufitu 2,40 m.

Tomek O.
Do Marek T. : Marku jestem właśnie w trakcie budowy ZX10l - osobiście żałuję, że nie dałem wcześniej projektu do adaptacji do dobrego konstruktora - cały budynek przezbrojony - zupełnie niepotrzebnie - na ławach mógłbym postawić blok pięciopiętrowy, a nie dom jednorodzinny. Co śmieszne pierwszy strop prawie pod bunkier, a drugi strop wiszący drewniany - i przy tak wysokim budynku brak jakiegokolwiek strychu!!! Pewnie w przypadku tego projektu zebrało się kilku architektów i każdy dodał coś od siebie. Strop konstrukcyjnie jest wielką zagadką konstrukcyjną dla wielu konstruktorów i wykonawców (powinien ktoś dostać nagrodę za taką konstrukcję, która zadziwia). Osobiście stan 0 - czyli wyjście z ziemi kosztowało mnie 90 tys. (dodam, że mam dodatkowo zaplecze biurowe ok 70 m kw. od strony garażu). Dziś bardzo mocno zastanawiałbym się czy ponownie zakupić ten projekt, który wg konstruktora z 40 letnim stażem i ze wszystkimi możliwymi uprawnieniami budowlanymi - nie jest projektem. Wykonawca po przeanalizowaniu projektu do wyceny stwierdził jedynie, że "cieniuśki ten projekt". Koncepcja fajna, niestety zgadzam się z Tobą, że ma mankamenty...liczne.
    
Witam serdecznie,
Jestem wstepnie zaintersowana projektem jednak mam pytania, czy możliwe jest następujące przeprojektowanie go:
1) Zależy mi żeby kuchnia oraz salon były większe, przy problemem będzie „poszerzenie domu”?
2) Na pewno chciałabym żeby na piętrze na miejscu dwóch łazienek była jedna duża garderoba(4,4+ 6,3) a na miejscu obecnej garderoby-łazienka
3) Czy jest możliwość zastosowania jakies lepszego/ bardziej dźwiękoszczelnego, a zarazem lekkiego materiału w budowie ścian działowych na 1 piętrze? Zależy mi, żeby to nie był karton gips

Zalaczam plan, jakbym chciala, aby wyglądało pierwsze piętro po zmianach.
      
Marek.G
Dziękuję za odpowiedź,mam jeszcze jeden dylemat,czy mogę tu zastosować zamiast stropu monolitycznego,strop gęstożebrowy konstrukcji TERIVA lub FERT ,czy nie trzeba robić nowych przeliczeń ?, także ścianki działowe na stropie wolałbym murowane niż lekkie z płyt GK , nie będzie to miało znaczenia w ewentualnej zmianie na któryś z tych stropów ? dziękuję i pozdrawiam
    
Wojciech
Ja w grudniu 2013 roku skończyłem budowę stanu surowego otwartego w Mikołowie.
Dom według projektu z drobnymi zmianami dłuższy garaż płaski jednospadowy dach, oraz konstrukcja samego domu na zasadzie kratownicy z powodu budowy domu z ytonga tak wiec znacznie więcej robót szalunkowych i więcej betonu wraz ze zbrojeniem.
Cena 190 tys
       
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem