
Z147
Porozmawiaj z architektem, który projektował ten dom
pon. - pt.: 8:00 - 19:00
Powierzchnia i wymiary
Powierzchnia netto: Jest to powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku mierzona w poziomie podłogi z uwzględnieniem tynków i okładzin ścian. Nie pomniejsza się powierzchni pomieszczeń o zmiennej wysokości – np. na poddaszu. Prościej mówiąc – to tak jak by rozłożyć we wszystkich pomieszczeniach wykładzinę na podłodze.
Do powierzchni użytkowej nie wliczamy: garaży, pomieszczeń technicznych i gospodarczych, kotłowni, nieużytkowych strychów, poddaszy do późniejszej adaptacji na cele mieszkalne, ogrodów zimowych i składzików ogrodowych znajdujących się poza budynkiem.
Technologia i konstrukcja
Projekt konstrukcji wykonany został przy założeniach:
- III strefa wiatrowa dla H = 300m n.p.m. obciążenia wiatrem (300 N/m2)
- III strefa śniegowa dla H = 300m n.p.m. obciążenia śniegiem (1200 N/m2)
- głębokość przemarzania gruntu hz = 1,2m
- budynek zaliczono do I-ej kategorii geotechnicznej
- obliczeniowy graniczny opór podłoża gruntowego założono: mxQf = 150kPa
Termoizolacyjność
KALKULACJA SZACUNKOWA Z147
wg cennika sekocenbud 1 kw. 2021
Standard Premium | Standard Ekonomiczny | |
stan surowy zamknięty | 300 802 zł | 200 535 zł |
53% | 29% | 18% |
Stan surowy zamknięty | Wykończenie | Instalacje |
Koszt inwestycji 100% |
Stan surowy zamknięty w Z500 obejmuje:
ściany nośne, strop, schody, kominy, stolarkę zewnętrzną, oraz konstrukcję i pokrycie dachu.
Podana kwota bazuje na minimalnych stawkach krajowych aktualizowanych na każdy kwartał w oparciu o cennik sekocenbud.
Sprawdź, czym różni się Standard Premium i Ekonomiczny w zakładce: kosztorys
- bezpośredni kontakt z architektem konsultacje z projektantem
- najszybsza bezpłatna wysyłka oszczędzasz 20 zł
- zgoda autorska na zmiany w projekcie
- wygodna teczka na dokumenty
- gratis do każdego projektu zestawy projektów dodatkowych
Z147 to funkcjonalny dom zaprojektowany dla czteroosobowej rodziny. Prostą bryłę z wykuszem przekryto dachem dwuspadowym, a elewacje wykończono nowoczesnymi dodatkami.
Osłonięte wejście prowadzi przez obszerną sień z dużą szafą do holu. Po lewej stronie zlokalizowano półotwartą kuchnię z wbudowaną spiżarką. Kuchnia jest częściowo otwarta na przestronny salon z kominkiem i kącikiem telewizyjnym oraz wyjściem na taras. Aneks jadalny zaplanowano w niewielkim wykuszu z widokiem na ogród. Jednostanowiskowy garaż posiada własne pomieszczenie gospodarcze. Na piętrze zlokalizowano część nocną domu. Są tu trzy wygodne sypialnie oraz komfortowa łazienka. Główna sypialnia posiada osobną garderobę z łazienką. Dodatkową atrakcją na poddaszu jest uroczy balkonik dostępny z jednego z pokoi.
Z147 to bardzo interesująca propozycja domu jednorodzinnego. Projekt posiada wiele ciekawych rozwiązań, które zadowolą wszystkich domowników.
Ten projekt występuje na rynku również pod nazwą:
- - WAE1187
- - TXY-861
- - SZ5 Z147 CE (DOM OZ4-40)
animacja 360 stopni
Dodatkowe informacje o projekcie i zamówieniu
(ze względu na aktualizację)
Przedpłata jest bezzwrotna w razie anulowania zamówienia lub zwrotu/wymiany projektu.
Produkty marki Z500™ objęte są prawami autorskimi zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dziennik Ustaw nr 24 poz. 83 z dnia 23.02.1994) zastrzega prawa autorskie i zakazuje wykorzystywania tego produktu do celów handlowych, reklamy oraz wprowadzania w nim zmian ponad wymienione w projekcie bez wiedzy i zgody podmiotu reprezentującego. Nabycie oryginalnego projektu w czterech egzemplarzach obejmuje prawo zastosowania go do budowy tylko jednego domu wyłącznie na terenie Polski. Reprezentantem marki Z500™ w Polsce jest podmiot Z500 Sp. z o.o.
Komentarze
Interesowałaby mnie też możliwość obejrzenia realizacji na żywo. (Wielkopolska/Kujawsko-Pomorskie).
Pozdrawiam
Mam pytanie do autorów projektu. Chodzi mi o słup przy podcieniu przed wejściem. Na wizualizacji wygląda on jak ścianka z do pewnej wysokości a z podłużnymi otworami o różnej wysokości. Pytanie brzmi jak uzyskać efekt widoczny na wizualizacji? Tzn jaki musi być przekrój słupa i jaka grubość izolacji na nim oraz na ścianie, żeby jeszcze wyszły takie ładne otwory pomiędzy słupem a ścianą budynku?
Czy mogłbym prosic osoby ktore są w trakcie lub wybudowały juz ten dom o zdjęcia 360 stopni salonu. chciałbym dokladnie jak on wyglada w polaczeniu z kuchnia schodami kominem. Moj email to kpiotrowsk@gmail.com . Z góry dziekuje za nadesłane zdjęcia.
Również chętnie podzielę się doświadczeniami z budowy rozpoczętej miesiąc temu. Kończymy stawiać ściany zewnętrzne. Również kilka rzeczy nas zaskoczyło;)
Pozdrawiam, Renata (rladzinska@o2.pl)
Czy pojawi się podwariant z garażem dwustanowiskowym ?
Czy jest szansa na wizualizację wnętrz ?
Pozdrawiam.
Dwa posty temu zapytałem o możliwość przejścia z łazienki do pralni, a teraz chciałbym przedstawić to rozwiązanie na rysunku (niestety nie mam lepszego programu).
Mam nadzieję, że jeszcze Pan tu zagląda. Widzę, że Pan powiększył garaż. Czy byłaby możliwość kontaktu mailowego ??? Czy mógłby pan przesłać mi rysunki rzutów po zmianach ? Mój mail: irekjunior@o2.pl
Pozdrawiam
Chciałbym również zapytać czy jest możliwość zrównania dachu nad garażem z głównym dachem budynku ? Miałoby to mieć na celu wykonanie łazienki w miejscu garderoby (nasza północna strona) i przejście z niej do pralni nad garażem, która powstałaby po przeciwnej stronie dodatkowej łazienki w projekcie. A może w ogóle takie drzwi da się wstawić bez zrównywania dachu ?
Muszę również zadać standardowe pytanie, czy ktoś buduje ten domek w woj. dolnośląskim ?
Pozdrawiam
My zrezygnowaliśmy z okien połaciowych, jednakże powiększyliśmy okna w ścianach szczytowych do szerokosci 160.
My tez realizujemy projekt z 147 moze moglybysmy sie wymienic np. mailem?my jestesmy na etapie kilku dni do stropu.I kilka rzeczy nas zaskoczylo.pozdrawiam
nie mogę znaleźć tej informacji w rysunkach technicznych, jaka jest wysokość kolankowa tego domu?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Wysokość ścianki kolankowej to 117cm.