GOTOWE PROJEKTY DOMÓW AŻ 15% TANIEJ! 🍩 DODATKI ZA 3000 ZŁ GRATIS! 🍩 TŁUSTY TYDZIEŃ PROMOCJI W Z500!
GOTOWE PROJEKTY DOMÓW AŻ 15% TANIEJ! 🍩 DODATKI ZA 3000 ZŁ GRATIS! 🍩 TŁUSTY TYDZIEŃ PROMOCJI W Z500!

Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Komentarze

Co piszą inni

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (01-510) Warszawa, ul. Gen. Zajączka 32, KRS 0000374974 (email kontaktowy: [email protected]).
|
lub
|
podpisz się
^
 
Slawek M.
Witam , jestem w trakcie budowy waszego projektu Z357 ..w tym miesiącu kładziemy dach , na żywo to wielkie okno wyglada na kolosa :) możecie powiedzieć w jakie kwoty będę musiał celować z tak wielka powierzchnia :) i jeżeli architekt robił projekt to może ma wykonawcę ?

Do Slawek M. : Dzień dobry,
gratulujemy budowy Naszego projektu. Jeśli chodzi o cenę okien to jest to kwestia bardzo zróżnicowana. O cenę należy pytać producenta okien ponieważ może się ona różnić dość znacznie w zależności od wybranego rodzaju i ich producenta. Najlepiej porównać oczywiście wiele ofert i wybrać najkorzystniejszą. Najtańsze to też nie oznacza najlepsze.
Pozdrawiamy serdecznie
 
Dobry wieczór, jestem w trakcie budowy Z357. Na stronie znalazłam bliźniaczy projekt domu Z357D w technologii drewnianej. Ma on większą powierzchnię użytkową od Z357. Czy wynika to z różnej grubości ścian nośnych? Inne są również pow. użytkowe poszczególnych pomieszczeń, niektóre różnią się drastycznie między sobą i absolutnie nie da się tego wytłumaczyć różnicą w grubości ściany nośnej. Które dane są poprawne? Jest to niezwykle istotne dla inwestora lub potencjalnego inwestora przy planowaniu umeblowania lub rozmieszczenia instalacji. Czy oprócz weryfikacji i korekcji błędnych danych nie można by dodać do rzutów Z357 linii wysokości na poddaszu, tak jak to jest w Z357D? Bardzo ułatwiłoby to rozeznanie się w projekcie.
 
Jolanta Basiaga
Czy zmiana ogrzewania z paliwa stałego na PC (likwidacja kominów), podwyższenie ścianki kolankowej oraz zmiany w elewacjach (dodanie okien, zmiana wymiaru otworów okiennych) wymagają zgody pracowni czy można je wprowadzic na etapie adaptacji bez pozolenia?

Do Jolanta Basiaga : Dzień dobry,
standardowa zgoda na zmiany jest już zawarta w projekcie: https://z500.pl/projekty-dodatki/63,ZGODA%20NA%20ZMIANY.html , natomiast najlepiej jest wpisać wymienione przez Panią zmiany podczas składania zamówienia, wtedy zostanie wystawiona oddzielna, bezpłatna zgoda konkretnie dla tego projektu.
Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy za zainteresowanie naszą pracownią.
         
Ania
Do Katarzyna S. : Tak. Jest problem z wykonaniem okna z PCV, w przypadku aluminium nie ma problemu. My zdecydowaliśmy się na inny podział, drzwi tarasowe będą miały standardowa wysokość 235 cm następnie witryna wysokości ok 1.5 metra i trójkąt górny. W takim przypadku jest nawet możliwość wykonania okna z PCV, którego ramy są wzmocnione aluminium. Koszt okien około 40-40 tys (juz wszystkich w domu w kolorze dwustronnie, 3 szybowe, 6 komorowe). Koszt witryny z aluminium u jednego producenta sprawdzony (drutex) 35 tys.

Piotr
Do Ania : Szanowni,
od jakiegoś czasu staram się ustalić jakie będą koszty realizacji stolarki okiennej dla budynku z357 i niestety ale to co jest w kosztorysie to zupełna brednia.
Wysłanie kilku zapytań zakończyło się odmową wykonania tak dużego okna w takim podziale. Na ten moment otrzymałem jedną ofertę wykonania kompletu okien w tym największego z dodatkowym podziałem ( tak jak to opisała Ania) i bez możliwości otwierania przy zachowaniu U=0.8 i opiewa ona na kwotę 43k brutto + 8,5k brutto za montaż (po rabacie).
Dodatkowo czekam na ofertę wykonania Fasady Aluminiowej (a nie okna) ale tutaj może być problem z zachowaniem parametrów izolacyjnych przenikania ciepłą.
Pytanie do zespołu Z500 - czy fasada szklana zaprezentowana na Waszym projekcie podlega takim samym rygorystycznym normom energetycznym jak pozostałe okna?

Ania
Do Piotr : Firmy w ogóle odradzają wykonanie przedniego przeszklenia z PCV, nawet z dodatkowym podziałem nad drzwiami przesuwnymi. W naszym przypadku gdy ściana przeszklona jest wystawiona na stronę południową zachodnia to duże ryzyko, gdyż PCV może się pod wpływem nagrzewania odkształcać. Zdecydowaliśmy się na ciepłe aluminum z pakietem 3 szybowym, oczywiście izolacyjność ciepła nie dorówna PCV jednak nie ma naszym zdaniem innego wyjścia. Koszt dużego okna z 2 przesuwanymi drzwiami hds i montażem 51 tys. (firma petecki) pozostałe okna z PCV po rabacie 8 tys. zł. W kosztorysie z tego co pamiętam stolarka okienna została wyceniona na 26 tys... Na szczęście od razu zakładaliśmy przed kupnem projektu że kwota będzie zapewne wyższa. Projektant zasugerował w projekcie okna firmy oknoplast, jednak nie chcieli się oni nawet podjąć wyliczenia tego dużego okna z PCV, mogliby ale trzeba by było wprowadzić kilka dodatkowych podziałów. Nawet z aluminium zasugerowano nam max wysokość drzwi przesuwnych 2,60 i dodatkową witrynę 1,10 a nie tak jak zakłada projekt 3,70 wysokość drzwi.
     
Wojtek
Tak jak już pisałem - ta olbrzymia witryna musi być wykonana z wykorzystaniem szyb P4 i to znacząco podraża kosztorys. Pytanie czy poniżej przedstawiona wycena była dla witryny z drewna czy aluminium.Niech nikt nie da się nabrać na wykonanie tej witryny z PCV. Oczywiście wybór producenta również w dużym stopniu generuje cenę.A czy ktoś robił kosztorys wykonania dachu ?
 
Qb
Do Natalia M. : Przy zapytaniu o fasadę o wysokiej izolacyjności (U=0,6) otrzymałem od kilku firm wyceny oscylujące w granicach 45-55 tys brutto z montażem. Jeżeli chodzi o niższe parametry (U w granicach 1,3-1,6), wyceny wskazywały kwotę w granicach 35 tys brutto, tak więc cena za stolarkę okienną w kosztorysie jest oszacowana dosyć optymistycznie zważywszy na to, że wyżej wymieniony ceny nie zawierają ceny pozostałych elementów. Nie zmienia to faktu, że projekt jest imponujący i przymierzam się do jego zakupu.
  
Wojtek
Projekt kapitalny .Pomysł ze ścianą-witryną wprost obłędny ! Obawiam się tylko,że nie do zrealizowania w proponowanym podziale szprosów konstrukcyjny(oczywiście całość witryny będzie składana z oddzielnych części ). Prawdopodobnie żaden technolog ''nie puści'' nawet na szybach P4 tak dużych przeszkleń.A trzeba również pamiętać o elementach ruchomych takiej witryny - drzwi lub okno uchylne. Stolarka pcv zdecydowanie odpada.Nie mniej jednak jest to moim zdaniem najciekawszy projekt 2015 roku i prawdopodobnie 2016 roku ! Gratulacje !

Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem