W dniu 2 maja nasze biuro będzie nieczynne.
Z131

Z131

Zdjęcie profiloweKasia K.warmińsko-mazurskie
8476Wyświetleń
30Lubi to
8Komentarzy
8Obserwuje
budżet230 000 złwydatki226 324 zł

Popularność Twojej budowy

0 problemów /0 rozwiązanych2 porady


moja rada
6 kwietnia 2016, 14:20

Proszę bardzo uważać na klasyfikacje gruntów!

Gdy kupiliśmy działkę- przeważyły grunty orne, pastwiska- płaciliśmy podatek ok 200zł rocznie.
Jednak w momencie, gdy otrzymaliśmy pozwolenia na budowę - cała działka a jest jej 4900m2 została przekwalifikowana w Starostwie jako budowlana (Bp) a tutaj m2 bardzo słono jest liczony! Kiedy udałam się do Urzędu Miasta, aby uregulować należność okazało się, że podatek za rok wyniesie ok 2000zł!
Jest na to oczywiście rozwiązanie- i było od początku-tylko nikt nam nie podpowiedział! W momencie składania wniosku na budowę geodeta powinien wyznaczyć obrys faktycznej budowy (budynek i dojazd) a resztę zakwalifikować jak wcześniej miało to miejsce na wyrysie- wówczas podatek zostanie naliczony w sposób prawidłowy! Strach pomyśleć co przeżywają ludzie, którzy posiadają działki o powierzchni 49 999- i budują maleńki domek na skrawku działki- wówczas cała działka -jak leci- zmienia kwalifikację!
Jeśli wcześniej ktoś by nas uświadomił z pewnością od razu byśmy dopilnowali klasyfikacji gruntów- żyliśmy w przeświadczeniu, że odrolnienie działki to proces czasochłonny i długotrwały, a tu proszę!
Koszt przekwalifikowania przez geodetę przeznaczenia gruntów ok 250zł.
Koszt podatku od momentu wydania pozwolenia na budowę (Kwiecień 2015) do momentu zorientowania się przez nas o zaistniałej sytuacji (Październik 2015) bagatela 1000zł! Super extra bezsensowny wydatek 1250zł! Nie dopisuje go do kosztorysu!


moja rada
6 kwietnia 2016, 14:18

PRĄD NA DZIAŁCE- nie warto się spieszyć

Dziś podpisałam finalną umowę - licznik na prąd zostanie zainstalowany w ciągu kilku dni. Oczywiście stawka budowlana 70gr za kWh. Jednak będzie także doliczana opłata stała 90,00 zł co miesiąc. A więc nie ma co się spieszyć -każdy miesiąc nieużytkowania to koszt 90zl. U nas decyzja została podjęta ponieważ bez prądu nie wejdzie agregat do tynku. Wcześniejsze ekipy pracowały na swoich agregatach. Zainstalowanie licznika to zaledwie kilka dni- warto jedynie zadbać aby było gotowe przyłącze- to trwało znacznie dłużej (sąsiedzi nie wyrazili zgody, kilkakrotnie zmieniano plan, przetarg na wykonanie i samo wykonanie).


moja przestroga
16 marca 2016, 23:14

INSTALACJA WODNO-KANALIZACYJNA dodatkowe koszta!

10-03-2016 na budowę wkroczyła ekipa, której zadaniem jest wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej i tak... Na wstępnie zauważono, iż ekipa budująca stan surowy otwarty nie wypuściła w ogóle rur z odpływem do kuchni! A do łazienki- wyprowadziła na korytarz- ten fakt, zauważyłam już a etapie fundamentów. Kontaktowałam się wielokrotnie z kierownikiem budowy i wykonawcą z zapytanie czy oby na pewno tak może być. Oczywiście wszyscy zgodnie twierdzili, że absolutnie jest w porządku. Tym czasem ekipa od instalacja wodn-kan musi się przekłuwać do łazienki i doprowadzać odpływ do kuchni- koszt bagatela 700zł-dodatkowy wydatek zafundowany przez pierwszą z ekip!

Aby zamknąć samouczek, kliknij tutaj lub naciśnij Esc
Aby wyłączyć, przejdź do ustawień

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

  • rabat na projekt i specjalne promocje
  • oferta na budowę i kredyt
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • darmowa wysyłka
  • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem