Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

Najnowsze wpisy

Patrycja G.

Budowa Patrycji i Krzysztofa, Z390,

Budowa Patrycji i Krzysztofa Skończyliśmy instalację elektryczną i wod-kan. W przyszłym tygodniu wchodzi tynkarz oraz dekarz. Tak, tak dekarz. Ze względu na to, że 10 miesięcy czekaliśmy na dachówkę Creaton Kapstad, dopiero na tym etapie będziemy kłaść pokrycie dachowe. Następne w kolejności pracę to: szambo, położenie izolacji na podłogę, instalacja ogrzewania elektrycznego oraz rozłożenie kabli grzewczych, a następnie posadzki. 

Do stanu deweloperskiego zostanie nam wówczas, wykonanie i ocieplenie stropu. Nad tym tematem jeszcze się zastanawiamy w jaki sposób to najlepiej wykonać, oraz jakiego materiału izolacyjnego użyć.

27 maja 2022, 21:36Instalacje i wyposażenie

Alicja W.

Budowa Alicji i Wojtka, Z149,

Budowa Alicji i Wojtka
Budujemy dom w odbiciu lustrzanym, z podwójnym garażem z dużą kotłownią za nim. Zmieniliśmy położenie łazienki na dole, na górze mniejszą łazienkę zamieniliśmy na garderobę oraz otwarliśmy jeden pokój na hall tworząc bibliotekę z wyjściem na taras. Oprócz tego doświetliliśmy klatkę schodową oknem na jej całą szerokość. 
Uzyskanie zezwolenia wlokło się niemożebnie, ale po jego otrzymaniu udało się szybko dopiąć pozostałe formalności i dogadać z wykonawcą, z którym byliśmy już wcześniej po słowie. Budowa ruszyła w piątek 13 maja, po 10 dniach mamy wylaną pod czujnym okiem Inspektora Nadzoru płytę fundamentową. Za jego radą i po konsultacji z konstruktorem zdecydowaliśmy się po pierwsze trochę podnieść poziom budynku (w ramach nieistotnej zmiany wysokości) oraz zmniejszyć (z 15 do 10 cm)  grubość styropianu pod płytą na rzecz grubszej warstwy na płycie, w której będzie można poprowadzić instalację, np rurę od pompy ciepła. Temat ogrzewania nie jest jeszcze dograny, więc nie mogliśmy zrobić ostatecznego doprowadzenia pod płytą. Ponadto zdecydowaliśmy się wykonać strefę wejściową z kostki, a nie robić pod nią ławy fundamentowej. Ława może łapać wilgoć, wtedy przyklejone do niej płytki odpadają. Przy kostce nie będzie tego problemu, a będzie pasować do nowoczesnej elewacji domu. A propos elewacji: czekamy w napięciu na zamówiony w sieci projekt (sporo taniej niż u stacjonarnego architekta). Pierwotna wizja dość nam się podoba, ale projekt był zmieniany, poza tym liczymy na rozsądne propozycje materiałów ze strony architekta.
25 maja 2022, 16:40Działka i fundamenty

Renata S.

Renata i Tomek budują swój domek, Z377,

Renata i Tomek budują swój domek
O ile układanie styropianu dłużyło nam się bardzo, o tyle z układaniem mat pod ogrzewanie podłogowe poszło bardzo sprawnie - zeszło nam tylko 1 dzień.  Było też ekonomicznie, gdyż odpadów z mat jest naprawdę niewiele, w przeciwieństwie do styropianu.  W naszym przypadku odpadów wyszło 3%. Najważniejsze to dobrze zacząć ich układanie. 
Przed nami układanie rur ogrzewania podłogowego. Rury od pół roku czekają w piwnicy. 
Samodzielnie wykonana przecinarka do styropianu sprawdziła się idealnie. Koszt wykonania wyniósł około 70 zł plus transformator. 
22 maja 2022, 17:38Instalacje i wyposażenie

Renata S.

Renata i Tomek budują swój domek, Z377,

Renata i Tomek budują swój domek
Kolejny etap budowy na ukończeniu. Smodzielnie wykonaliśmy instalację wodną i kanalizacyjną. Rury z wodą poprowadziliśmy w pierwszej warstwie styropianu, w otulinach. Geberity zamontowane. Wypożyczyliśmy elektryczną zaciskarkę do złączek na rury pex firmy Rems i w jeden dzień wykonalimy wszystkie połączenia złączek z rurami. Próba ciśnieniowa zaliczona pozytywnie. Pod styropian ułożyliśmy folię budowlaną o grubości 0,5 mm, w dwóch warstwach. Pierwsza warstwa włożona pod papę i dodatkowo zabezpieczona uszczelniaczem Soudal VapourSeal. Kończymy układać drugą warstwę styropianu i rozpoczniemy układanie ogrzewania podłogowego. Chcielibyśmy zakończyć ten etap jak najszybciej i zlecić wykonanie wylewki. Mielibyśmy wówczas przynajmniej jeden weekend na wyjazd w góry... ehhh :-)
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.