Domy kanadyjskie – projekty i ceny 2022-2023

Domy kanadyjskie – projekty i ceny 2022-2023


Dom kanadyjski – co to jest?


Projekty domów kanadyjskich mają kilka wspólnych elementów:

  • domy powstają z drewna drzew iglastych,

  • docierają na plac budowy w gotowych modułach, które wystarczy złożyć,

  • są zwykle tańsze i szybsze w budowie niż tradycyjne budownictwo.

Są charakterystyczne nie tylko dla Kanady czy krajów skandynawskich, ale już od kilkudziesięciu lat ta moda panuje również w Polsce. To rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu latami wykańczać swojego domu. Kanadyjskie pod klucz postawią w kilka miesięcy, po których będą już mieli gdzie mieszkać.

Domy kanadyjskie - projekty i koszt budowy


Takie domki zamawia się zwykle w kilku popularnych modelach:

  • gotowe – stawia je ekipa na podstawie jednego z kilku wzorów. Najczęściej dotyczy to najmniejszych domków bez pozwolenia.

  • z projektu – zamawiasz dom kanadyjski z projektem i kosztem budowy ze strony takiej, jak z500.pl, która w swojej ofercie posiada wiele funkcjonalnych projektów domów kanadyjskich, ale to po Twojej stronie jest zakup materiałów.

  • dom z paczki – coraz częściej domy kanadyjskie powstają w technologiach takich, jak Eneroo. W tym wypadku od razu płacisz za całość, a następnie dostajesz gotowe elementy domku kanadyjskiego. Projekty i kosztorysy są czytelne i przewidywalne, bo nie zaskoczą Cię już po drodze żadne koszty.

Zobaczmy więc przykładowe projekty i ceny domku kanadyjskiego:

Najmniejszy, 37,5-metrowy domek kanadyjski z projektu z500.pl kosztuje ok. 2000 zł za projekt i 103 tys. zł za budowę. 

Drewniany kanadyjski domek o powierzchni 72 m2 to już koszt rzędu ok. 200 tys. zł. 

Projekt domku kanadyjskiego o powierzchni 137-171 m2 z garażem na dwa miejsca parkingowe możesz mieć za ok. 5000 zł, a sama budowa to koszt ok. 400 tys. zł.


Pytania i odpowiedzi:

Ile kosztuje dom kanadyjski?

Jak widać z powyższych wyliczeń, sama cena projektu domku kanadyjskiego jest niska i rzadko przekracza 3-5 tys. zł. Za budowę trzeba zapłacić ok. 2750 zł za m2. Nieco tańsze są domy Eneroo z paczki, które kosztują ok. 1800 – 2200 zł za m2 przy wykończeniu do stanu surowego.

*Więcej w artykule o tym, jaki dom będzie najtańszy w budowie.

Dom kanadyjski – czy warto?

Pozostaje więc pytanie, czy warto zbudować dom kanadyjski. Odpowiedź jest twierdząca! Wiele osób ma mylne wyobrażenie o tej technologii, oparte na niesolidnych domkach letniskowych znanych sprzed lat. Dziś w technologii domków kanadyjskich powstają całe osiedla, które służą później mieszkańcom przez dekady.

Jak zbudować dom kanadyjski?

Majsterkowicze mogą zamówić gotowe elementy Eneroo lub szkielet drewniany, a następnie postawić go we własnym zakresie. Ci, którzy nie mają na to czasu, mogą wzorem Judyty z książki i filmu „Ja wam pokażę” zamówić ekipę, która postawi gotowy domek.

Dom kanadyjski czy murowany?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Drewniany dom ma unikalny klimat, którego nie zapewnią betonowe pustaki. Dom kanadyjski świetnie sprawdza się za miastem, bo pasuje do wiejskiej zabudowy i sprzyja odpoczynkowi. Warto wiedzieć, że istnieją domy w technologii mieszanej, to znaczy częściowo murowane na drewnianym szkielecie.

Oceń artykuł
(
Ocen: 4
Średnia: 3
)
Podziel się swoją opinią na temat artykułu: "Domy kanadyjskie – projekty i ceny 2022-2023"
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem