GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z AŻ 15% RABATEM! ☀️ WYBRANE DODATKI 50% TANIEJ! ☀️ OSZCZĘDŹ NAWET 10.000 ZŁ I WIĘCEJ!
GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z AŻ 15% RABATEM! ☀️ WYBRANE DODATKI 50% TANIEJ!
Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Komentarze

Co piszą inni

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
^

PK
witam
czy możliwa jest zmiana stropu z drewnianego na lany betonowy?
Czy wpłynie to w sposób znaczący konstrukcję budynku i grubość ścian?
Pozdrawiam

Obsługa klienta

Do PK : Naturalnie można wprowadzić taką zmianę w Studio Adaptacji.
Ale jaki jest powód zmiany stropu?

W sprawie szczegółowych informacji/wyceny na temat zmian proszę o kontakt:
info@studioadaptacji.pl
(+48) 722 000 500

Aneta
Witam
Chciałam się zapytać czy w projekcje Z196 jest możliwość zainstalowania kominka na ściance działowej kuchni z salonem. Ta ścianka ma 160 cm długości. W salonie byłby kominek a za ścianą kuchenka gazowa.
Czytelniczka

Obsługa klienta
Do Aneta : Witam, oczywiście jest to możliwe, zmianę można wprowadzić na etapie adaptacji u dowolnego architekta albo w Studio Adaptacji.

Anna P.

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Witam,
Czy przy kącie nachylenia dachu 20st. jest możliwość wygospodarowania pomieszczenia na poddaszu o powierzchni ok. 30m2 bez skosów, żeby urządzić tam siłownię? Wejście byłoby w garażu i prowadziło schodami na górę. Jeśli nie, to do ilu stopni należałoby zmienić kąt nachylenia dachu?
 
Anna
Witam,
Czy posiadają Państwo rzut Z196 z przerobionym gabinetem na większą kuchnie?Chodzi mi o możliwość maksymalnego pomniejszenia gabinetu a nie jego całkowitą likwidację. O ile zwiększy się powierzchnia kuchni?
Dziękuję.
 
Aga S.

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

DoObsługa klienta: Witam,
Jakim sposobem można powiększyć tę kuchnię?
Czy kosztem salonu?
Dziękuje

Obsługa klienta

 • Usuń ze znajomych

Do Aga S. : Powiększenie kuchni najprościej wykonać przesuwając narożnik tarasu na wysokość ściany konstr.

Maciej N.

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Witam, czy istnieje możliwość przeprojektowania domu tak, aby salon z kuchnią znajdował się w północnej części domu z wyjściem na taras?
  
Damian
Witam serdecznie.
Szukam kontaktu do osób , które zamierzają bądź maja już za sobą budowe projektu Z196 celem wymiany doświadczeń(adaptacja, budowa itp.)W moim przypadku plan zakłada rozpoczęcie budowy na wiosnę 2013. W razie zainteresowania prosze o kontakt na email dszwabe@o2.pl
  
Radek Piotrowski
Do Damian : Witajcie
Też zamierzamy budować Z196, tyle, ze w wersji odbicia lustrzanego. Chętnie wymienimy się pomysłami! herrradek@op.pl

Piotr M.

buduje Z41
Czy słupek między bramami garażowymi jest niezbędny? Czy można zastosować na całej szerokości garażu jeden dłuższy podciąg, tak aby można było osadzić jedną dużą bramę garażową? I czy na ten słupek jest bezpośrednio przekazywane jakieś obciążenie z konstrukcji dachu, np. czy na nim bezpośrednio nie opiera się część konstrukcji dachu? Masło maślane :) ale przy braku rysunku wieńca i dachu ciężko to określić.

Obsługa klienta
Do Piotr M. : Słupek jest zaprojektowany dla opcji 2 bram. Na etapie adaptacji można zamienić na jedną i zlikwidować słup, który podpiera nadproża.
 
Łukasz
Czy jest możliwość przesunięcia ścian zewnętrznych domu tak, aby salon z jadalnią powiększyć do 35-40m2? 30m2 wydaje się trochę małą powierzchnią, poza tym dom jest idealny. Jakie jest optymalne zdaniem projektanta usytuowanie tego domu w odbiciu lustrzanym względem stron świata?

Obsługa klienta
Do Łukasz : Tak, można powiększyć salon na etapie adaptacji. Najlepsze usytuowanie domu względem stron świata jest gdy salon znajduje się od strony południowej.

G.piechaczek
czy z punktu widzenia konstrukcji bedzie problemem poszeżenie w salonie okna rozsuwanego (2 drzwiowego) o jeszcze jedno skrzydło metrowe, lub opcjonalnie okna frontowego o metr?

Obsługa klienta
Do G.piechaczek : Nie będzie, ale wszelkie zmiany trzeba konsultować z architektem adaptującym i nanieść do projektu.
 
Zainteresowany
Do Zainteresowany : Albo źle widze albo to nie jest ten :) Dom jest podwyższony. Nie ukrywam, że owe podwyższenie zupełnie go przekreśla. Chodziło mi o don bez poddasza ale ze stropem z terrivy.

Obsługa klienta
Do Zainteresowany : W odpowiedzi na spore zainteresowanie z196 z poddaszem stworzyliśmy bardzo podobny projekt z51, który jednak trochę się różni...

Jest strop teriva, spore poddasze z możliwością adaptacji na użytkowe i wygodne schody, których nie trzeba wcale realizować. Aby jednak były funkcjonalne konieczna była zmiana dachu-dotyczy to wysokości od stopni do sufitu, co ma znaczenie w trakcie wchodzenia :). Stąd też zmiana wysokości budynku i kąta dachu. Zakładamy, że przy tak dużej przestrzeni do wykorzystania na poddaszu schody składane nie są zbyt funkcjonalne, a wykonanie 'stałych' wymusiło pewne zmiany.

Zainteresowany
Do Zainteresowany : O.K. ale czy jest opcja zrobienia stropu lanego lub terrivy nie zmeniając wysokości bydunku? Takie cos byłoby najlepszym rozwiązaniem. Dom idealny tylko to drewno na suficie drażniące...

Obsługa klienta
Do Zainteresowany : Na chwilę obecną nie planujemy kolejnego wariantu. Można wprowadzić zmiany na etapie adaptacji-zmienić strop w z196 na żelbetowy lub obniżyć ściankę kolankową/zmienić kąt dachu w z51.

Zainteresowany
Do Zainteresowany : Pytanie czy można to zrobić? Widze, że ścian nośnych nie ma za wiele a odległości między nimi są znaczne. Chyba, że się mylę.
Pozdrawiam

Obsługa klienta
Do Zainteresowany : Chyba wygodniej będzie wprowadzić zmiany w z51, może wystarczy nieco obniżyć ścianke kolankową? Jaką max wysokość musi mieć?

Barbara B.

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Witam, czym jest pokryty dach tutaj na zdjęciu?? co to za materiał?? pozdrawiam
 
Zbigniew Brymerski

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Witam. Kiedy można się spodziewać wizualizacji tego projektu? Pozdrawiam.

Obsługa klienta
Do Zbigniew Brymerski : Przygotowujemy wnętrza do wszystkich projektów, niestety to dość czasochłonne. Przed z196 jest jeszcze 7 domów w kolejce...
   
Obsługa klienta
Do Marta B. : Projekt pojawi się w tym tygodniu, ale już dziś mogę przesłać rysunki szcegółowe.

Martyna J.
Dla zainteresowanych projektem Z196 z opcją poddasza...
Wkrótce zamieścimy podobny Z51 ze stropem teriva, schodami i innymi ulepszeniami ;).

Kasia
Do Martyna J. : czekam na wersje online, pomimo ze juz zamowilismy projekt z196 to moze da sie wszystko jeszcze zamienic:)

Krzysztof
Do Martyna J. : Wkrótce czyli kiedy? Moze mozecie Panstwo podac jakis przyblizony termin? Akurat mam dylemat co do wyboru projektu, projekt indywidualny z poddaszem uzytkowym (poniewaz nie moge znalezc zadnego odpowiadajacy mnie i mojej dzialce) oraz Panstwa Z196, ktory jest praktycznie idealny na moja poludniowa dzialke.

Obsługa klienta
Czekamy tylko na wizualizacje, więc jeszcze ok. 3 tygodni.
Już teraz mogę wysłać na Pana maila rysunki szczegółowe.
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem