GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z AŻ 20% RABATEM! WYBRANE DODATKI 50% TANIEJ! SKORZYSTAJ Z PROMOCJI NA BLACK WEEK W Z500!
GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z AŻ 20% RABATEM! WYBRANE DODATKI 50% TANIEJ!
Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Komentarze

Co piszą inni

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
|
lub
|
podpisz się
^
  
No tak coraz więcej projektów na paliwo stałe. Mam pytanie czy możliwe jest częściowe podpiwniczenie? Tak na pół domu by w połowie było pomieszczenie na paliwo stałe a w drugiej cześci piwnica na gromadzenie skarbów. No i jakze w tych domach kawałka strychu brakuje. Zakopower śpiewa w piosence Udomowieni o strychu i ważnych sprawach na strychu.

Obsługa klienta
Do Danuta R. : Można podpiwniczyć pół domu, trzy czwarte...wedle potrzeb :) na etapie adaptacji. My oczywiście wystawiamy bezpłatną autorską zgodę na wszelkie zmiany. Aby uzyskać dodatkowo strych można podnieść dach i ściankę kolankową, ale może to wpłynąć na pogorszenie wyglądu budynku.
 
Obsługa klienta
Do Małgorzata Lec : Oczywiście można wykonać podpiwniczenie tego projektu. Zmiany musi zatwierdzić i wprowadzić architekt z uprawnieniami na etapie adaptacji. My oczywiście wystawimy bezpłatną autorską zgodę na tego typu zmiany.

Dorota Pio
witam mam pytanie. Na poddaszu są podane powierzchnie pomieszczeń. np łazienka 6,6 m kw. i w nawiasie 8,1m kw. To w koncu ile ma ta łezienka m??

Obsługa klienta
Do Dorota Pio : Na poddaszu ze względu na skosy i wysokość użytkową określoną przepisami podaje się powierzchnię użytkową (mniejszą, nie obejmuje powierzchni pod skosami do 1,9m wysokości) oraz powierzchnię netto (większą).
 
Obsługa klienta
Do Agnieszka W. : Oczywiście, wszelkie zmiany jak modyfikacja schodów, można wprowadzać na etapie adaptacji.
Zawsze także istnieje opcja późniejszej rozbudowy, aczkolwiek wygodniej i mniej problematycznie będzie wybudować całość a np. części z garażem po prostu nie wykańczać.

Ula
Do Agnieszka W. : A jakie zmiany pociąga za sobą modyfikacja schodów z zabiegowych na takie ze spocznikiem? Trzeba przesunąć drzwi do łazienki i dodać stopnie?

Obsługa klienta
Do Agnieszka W. : Ze spocznikiem schody potrzebują więcej miejsca, trzeba by poszerzyć cały dom albo zmienić nieco układ pomieszczeń aby zmieścić takie schody.

Lusia
W opisie podają Państwo, że kryty jest blachdachówką. A jeżeli chcielibyśmy polożyć dachówkę to musimy się liczyć z nowym przeliczeniem i także z dodatkowymi kosztami?

Karolina Kwitko
Do Lusia : Więźba w projekcie policzona jest pod dachówkę więc żadnych dodatkowych kosztów nie będzie. Swoją drogą, więźba jest ogromna :)

Obsługa klienta
Do Lusia : Dokładnie, w projekcie więźba policzona jest pod większe obciążenia od dachówki.
Wizualizacja i popielata blachodachówka to tylko nasza propozycja wykończenia.
 
Obsługa klienta
Do Karolina W. : Pracujemy nad tym, aby wszystkie projekty posiadały wnętrza.
Niestety jest to dość czasochłonne.

Anka
WITAM czy ktoś buduje ten domek w województwie śląskim? jesli tak prosze o kontakt na mail. sloneczko183@wp.pl

Karolina Kwitko
My powiększaliśmy kotłownie tak aby można było zamontować w niej piec na ekogroszek. Nie chcieliśmy zmniejszać łazienki dlatego przenieśliśmy schody do salonu, łazienkę przysuneliśmy do sypialni i powiększyliśmy kołownie do około 6 m2.
Nas ssz wyniósł 80 tys. żzł. Tyle że murowaliśmy sami.

Jeżeli kogoś interesuje projekt zapraszam do mojego dziennika budow -
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?184293-Sami-budujemy-z162-)&highlight=z162

Wiola sz.
Wiola Sz.
Witam! Bardzo interesuje nas projekt z162. Chcielibyśmy zastosować ogrzewanie na eko groszek. Czy istnieje możliwość powiększenia kotłowni tak, żeby można było w niej zamontować piec na eko groszek?

Obsługa klienta
Do Wiola sz. : Można powiększyć kosztem części łazienki - zostanie wtedy tylko mały wc pod schodami lub przenieść łazienkę w miejsce spiżarni.
Ewentualnie zamiast pokoju.
 
Witam, interesuje mnie ten projekt ale chciałbym go zmodyfikować do standardu domu pasywnego lub prawie pasywnego czy taka wersja projektu była by możliwa?
Modyfikacje to:
- 30cm styropianu na ścianach
- 40cm wełny dach - i tu jest problem bo należało by podwyższyć ścianę kolankową aby zachować wielkość pomieszczeń
- isomur lub coś podobnego na fundamencie
- 30cm styropianu pod podłogą i ściany działowe nad warstwą ocieplenia
- wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
- ogrzewanie prądowe wodne czyli kocioł na prąd plus wodne podłogowe w całym domu
- okna w warstwie izolacji
- brak kominka chodź by jako wariant

Obsługa klienta
Do Rafał D. : Oczywiście wszelkie zmiany można wprowadzać na etapie adaptacji.
Może Pan również zamówić u nas taką niskoenergetyczną lub pasywną wersję projektu - projekt przygotowujemy we współpracy z IBP, będzie posiadał certyfikat. Jeżeli jest Pan zainteresowany prosimy o kontakt tel/mail w celu ustalenia szczegółow.
    
Krzysztof i Kamila
Witam wszystkich budujacych! Chciałbym sie zapytac czy jest może ktoś wsród Państwa, kto buduje w woj. zachodniopomorskim i zechciałby pokazać swoj domek? Pozdrawiam

Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem