Komentarze

Co piszą inni

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Sylwek K.

buduje Z12
pozdrawiam, chciałem dowiedzieć się czy niezbędne jest wykonanie zewnętrznych słupów żelbetowych w ścianach nośnych , widziałem że wiele budynków nawet dużo większych, takich słupów nie posiada .

Aleksandra
Bardzo dziękuje za odpowiedź. Kiedy można się spodziewać szacunkowej kalkulacji wybudowania domu z poddaszem ?
 
Aleksandra
Witam, jestem zainteresowana tym projektem, ale nie chce robić stropu betonowo gęstożebrowego. W takiej sytuacji, czy możliwe jest wybudowanie tego domu ze stropem drewnianym? Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

Obsługa klienta
Do Aleksandra : witam,
oczywiście można wprowadzić zmianę na etapie adaptacji u dowolnego architekta albo w Studio Adaptacji.
W sprawie szczegółowych informacji na temat zmian proszę o kontakt:
[email protected]
(+48) 722 000 500

Loginfree25
Witam
Czy można przeprojektowac układ pomieszczen na dole w nastepujacy sposób;
w miejsce małego pokoju-łazienka a schody przesuwaja sie do ściany przy sypialni.
Jakie będa koszty takiej zmiany?
     
Obsługa klienta
Do Borynek : O którym konkretnie wariancie projektu Pan mówi? Kształt tarasu jest dowolny można go zrobić według własnego upodobania.

Sara
DoObsługa klienta: Mam podstawową wersję projektu. Wiem, również że można kształt tarasu modyfikować.
Chodzi mi o to, że detale na rzutach domu ze strony www różnią się od tych w projekcie. Proszę spojrzeć na komin na stronie www .... to jest dopiero ciekawe ;) . W samym projekcie również jest wiele rażących błędów. Zestawienie materiałów, które sprzdajecie pokazuje zużycie np. 0,14457354 kg gipsu ....

Obsługa klienta
Do Sara : Bardzo prosimy o wypunktowanie błędów abyśmy mogli sprawdzić czy faktycznie jest coś nie tak. Bardzo zależy nam aby projekt był staranie wykonany i zawsze staramy się eliminować błędy. Co jest nie tak z kominem? Co jest nie tak z tarasem? Prosimy o informację.

Sara
DoObsługa klienta: taka lista byłaby bardzo długa .... np. drzwi: jest napisane w projekcie, że drzwi wejściowe mają szerokość 90 cm, natomiast z rzutu i ze skali wynika że otwór na drzwi ma 100 cm. Takich błędów nie robią nawet studenci I roku budownictwa. Proszę wziąć do ręki linijkę przyłożyć do rzutu i sprawdzić czy to 90 cm. co chwilę podczas budowy mamy takie niespodzianki. naraża to nas na dodatkowe koszty, ponieważ musieliśmy dokupić dodatkowe strunobetony !

Obsługa klienta
Do Sara : Wymiarowanie drzwi jest poprawne - poniżej wyjaśnienie.

Przy drzwiach rozróżnia się dwa rodzaje wymiarów:
- wymiar w świetle ościeży
- oraz wymiar w świetle ościeżnicy.
Mówiąc w skrócie wymiar zestawu drzwi to 90-ątka (skrzydło), a dziura pod drzwi 104cm.

Dziura na drzwi zawsze powinna być większa niż zestaw, ponieważ w przypadku takich samych wymiarów, drzwi nie da się spasować bez kucia ściany. Framuga drzwi zazwyczaj ma 4-7cm grubości z każdej strony.
Podobnie sytuacja wygląda przy oknach, natomiast przy nich nie trzeba pozostawiać tak dużego luzu jak przy drzwiach.


W Z12 nie projektowaliśmy strunobetonu, do czego ma on służyć ?
 
Sara
DoObsługa klienta: Nadproża strunobetonowe

Nadproża strunobetonowe są elementami konstrukcyjnymi zamykającymi otwory okienne i drzwiowe.

Dlaczego nadproża strunobetonowe?

Są lżejsze i niższe od tradycyjnych L-19
Szybkość i łatwość montażu
Duża wytrzymałość
Rozpiętość do 4,2 m eliminuje konieczności wylewania długich belek „na mokro”
Możliwość montowania kaset i rolet bez obawy zmniejszenia powierzchni przeszklenia
Wyeliminowanie konieczności dodatkowego betonowania, jak przy L-19.

Adrian S.

buduje Z12
Do Sara : Witam.
My budujemy w technologi ytong i nie mieliśmy żadnych błędów o których Pani napisała.
Otwory okienne oraz drzwiowe są wykonane zgodnie z projektem, nadproża również ytong pasowały idealnie.
pozdrawiam.
  
Krzysztof M.

  • Dodaj do znajomych

Witam.
Czy jest możliwe zamiany miejscami kuchni i kotłowni z salonem,
tak żeby schody znalazły się na miejscu kotłowni i odwrotnie?
Pozdrawiam.
 
Rafal
Witam, czy jest możliwość zamówienia projektu Z12 P h+ z poddaszem do adaptacji czyli do wykończenia w późniejszym terminie? Myślę, że taka opcja ma znaczenie w przypadku budowy z kredytu (chyba bank inaczej oszacuje kwotę kredytu jeśli poddasze ma być niezagospodarowane) - czy mam rację?
 
NieJan
DoObsługa klienta: Zamiast odsyłania do doradcy, wolałbym, aby odpowiedzieli Państwo za zadane wyżej pytanie, bo mnie również to interesuje. Tzn. czy można ww. wersję projektu zamówić jako dom parterowy o powierzchni użytkowej 69,7m2, z poddaszem do ewentualnej adaptacji, ale bez żadnych zmian konstrukcyjnych?

Borynek
Do NieJan : witam, podczas adaptacji poproś architekta by wykreslił poddasze i napisał: strych. my z żoną tak zrobiliśmy.
 
Obsługa klienta
Do NieJan : po zakupieniu projektu musi się Pan zgłosić do architekta adaptującego, on wprowadzi Panu taką zmianę.
 
Kamil
witam

Czy ktoś z budujących ten domek mógłby napisać w przybliżeniu ile pustaków ( sztuk ) potrzebne jest do wymurowania ścian zewnętrznych, interesuje mnie zużycie materiału typu - suporex , ytong , silka

z góry dziękuję i pozdrawiam
 
Kamil
Do Izzaa : witam

dzięki za podpowiedz , jeszcze jedno pytanie dotyczące stanu zero , z czego murowaliście ściany fundamentowe ,jaki rozmiar bloczka i ile sztuk zużyliście , wiem ,że fundament fundamentowi nie równy ,ale pytam ,żeby mieć przybliżone rozeznanie, dzięki z góry
 
Marek L.

  • Dodaj do znajomych

Witam,ten projekt bardzo mi się podoba.Zastanawia mnie fakt że w porównaniu do Z12 w technologi murowanej zewnetrzne gabaryty są mniejsze a powierzchnia użytkowa wieksza.Z czego to wynika(skoro na rysunku ogolnym pokoje mają ten sam metraż co w wersji murowanej a ogolnie podano że metraz całego domku wiekszy)No i kiedy można oczekiwac w miare rozsądnego kosztorysu Z12D?Dodam iż tym projektem jestem bardzo zainteresowany i chcialbym poznac bardzo realne koszty budowy obu wersji by móc wybrac wszystkie za i przeciw i zdecydowac sie na jeden z nich.Pozdrawiam wszystkich budujacych ten domek ,pewnie jest ich wielu gdyz dzisiejsze czasy dla zwyklego zjadacza chleba to jeden z niewielu na jaki mozna sobie pozwolic.

Anna Woźniak
Witam
mam pytanie, a właściwie problem - projekt bardzo, ale to bardzo mi się podoba ale; dostałam WZ i z nich wynika, że dom może mieć max wysokość do 7m przy kącie nachylenia dachu 40-45st. Czy da się ten projekt dostosować do WZ? wiem, że wysokość wynosi 7,06m czyli 6cm za dużo :) jak można go dostosować do WZ?

Obsługa klienta
Do Anna Woźniak : Jasne Pani Iwono, nie ma najmniejszego problemu aby dostosować projekt do tych konkretnych wymogów. Taka zmianę może Pani wprowadzić korzystając z naszego centrum adaptacji lub u lokalnego architekta.
 
Iwona
a jaki jest koszt takiej zmiany i czy ona będzie bardzo ingerować w wymiary domu? w sumie to nie mam pomysłu jak można by obniżyć dom bez zmian jego wymiarów i bez zmiany kąta nachylenia dachu...

Iwona
a jaki jest koszt takiej zmiany i czy ona będzie bardzo ingerować w wymiary domu? w sumie to nie mam pomysłu jak można by obniżyć dom bez zmian jego wymiarów i bez zmiany kąta nachylenia dachu...

Krzysztof
Czy można prosić o rysunek szczegółowy w PDF-ie Z12 P GP? Na stronie nie działa pobieranie akurat w tym projekcie
     
Bogdan
Do Roman : Gratuluję domu, ja miałem zamiar budować Z12, ale zmieniłem na GERDĘ 77m2, dom bardzo zbliżony do Z12, obecnie jestem na układaniu dachu, ale pogoda przeszkodziła.
Pozdrawiam Bogdan

IK
Witam,
mam pytanie, czy jest możliwość uzyskania od Państwa bezpośrednio projektu z takimi "mieszaninami", czy większość zmian dokonane będzie przy adaptacji projektu? (Chcemy wymieszać kilka dostępnych wariantów)
Chcielibyśmy z mężem kupić Z12:
z poddaszem użytkowym,
z powiękosznym garażem po lewej stronie (od str kuchni) z dachem dwuspadowym garaż, - podniesiony na tyle, by wykorzystać przestrzeń nad garażem jako poddasze)
podniesioną ścianką kolankową
kotłownią w garażu

a jeżeli garaż powiękoszny będzie nieestetycznie wyglądał (podejrzewam, że będzie z tym dwuspadowym dachem, bo będzie sięgał aż za dł. domu), to czy w powiększonym do długości domu (tak by garaż stał się jakby wbudowany w bryłę), zmieściłaby się w nim kotłownia na paliwo stałe ok. 5-6m2, by nie kolidowała z pierwotną funkcją garażu?

I kolejne pytanie, czy ewentualnie na takie zmiany wyrazilibyście Państwo zgodę w trakcie adaptacji?

Mazurybka
Do IK : To tak jakby projekt "Z12 P h+" z dodanym garażem,w którym jest miejsce na piec ekogroszkowy ...właśnie o takim i ja myślałam, aby taki właśnie stworzyć w ramach adaptacji... ale gdyby był gotowy taki projekt, byłoby super !

Ela
Witam,
jestem zainteresowana kupnem projektu z12 ph+ odbicie lustrzane. Mam pytanie dotyczące możliwość dokonania zmiany - przesunięcia drzwi tarasowych na ścianę boczną - tam gdzie stoi sofa (będzie to nasza ściana południowa). Czy istnieje taka możliwość?
   
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem