Gotowe projekty domów tanich w budowie: Z470, Z383, Z381, Zx53
Budowa wymarzonego domu to ogromna inwestycja czasu, energii i pieniędzy, dlatego tak ważne jest, by nie trwonić ich bezsensownie. Z drugiej strony – wymarzony dom to dom na lata, dlatego warto wybrać projekt domu, który będzie wygodny, komfortowy i funkcjonalny. Czy da się połączyć te dwa – zdawać by się mogło odmienne – cele? Jak znaleźć najlepszy kompromis pomiędzy maksymalną użytecznością a minimalnymi kosztami budowy i późniejszej eksploatacji? Jak wybrać projekt pięknego domu, który zrujnuje Twojej kieszeni? Znamy odpowiedzi na wszystkie pytania – znajdziesz je w poniższym artykule.
Jeśli nie ogranicza Cię działka, wybierz dom parterowy
Dom parterowy ma wiele zalet, ale najważniejszą z nich jest fakt, że jest tańszy w budowie niż dom piętrowy. Oszczędzając pieniądze na braku konieczności pracy na wysokościach, a co za tym idzie – stawiania wysokich rusztowań – zyskasz dodatkowe fundusz np. na wykończenie wnętrz. Dom parterowy najczęściej posiada mniej skomplikowaną konstrukcję, dzięki czemu ograniczone zostaje ryzyko popełnienia – często kosztownych – błędów. Pieniądze to nie jedyne, co możesz oszczędzić. Budując dom parterowy zyskujesz również cenny czas. Dom parterowy powstanie o wiele szybciej niż dom piętrowy czy dom z poddaszem użytkowym – dzięki temu szybciej się do niego wprowadzisz, ciesząc własną, prywatną przestrzenią.
Sprawa wygląda nieco inaczej, jeżeli jesteś na etapie wyboru działki np. w dużym mieście. Jeżeli koszty jej zakupu są bardzo wysokie, korzystniejszy będzie dla Ciebie projekt wyższego domu, który zmieści się na mniejszej działce. W takiej sytuacji rozważ budowę domu piętrowego lub domu z poddaszem, którego układ funkcjonalny wpisze się w potrzeby Twojej rodziny.
Im mniejszy dom, tym mniejsze koszty jego budowy – ta zależność wydaje się oczywista. Mały dom może być przy tym również komfortowy. Kluczową kwestią jest jego funkcjonalność, dzięki której wygoda mieszkania będzie wysoka, mimo nawet bardzo małego metrażu. Idealnym przykładem projektu, który spełnia te warunki, jest projekt domu Z11. Prosta konstrukcja idzie w parze z przytulnością, dając jednocześnie spore możliwości wyboru. Bryła budynku może wyglądać tradycyjnie lub nowocześnie, odpowiadając temu, co bliższe jego mieszkańcom. Dom równie dobrze wygląda z minimalistyczną elewacją, jak również obity drewnem. To zaskakujące, ale w tak małym domku z powodzeniem może zamieszkać nawet 4-osobowa rodzina – dzięki sprytnemu podziałowi przestrzeni, każdy domownik znajdzie dla siebie miejsce.
Projekt domu małego i taniego w budowie Z11
Postaw na prostą bryłę z dachem płaskim, dwuspadowym lub czterospadowym
Domy tanie w budowie, to domy minimalistyczne. Regularne kształty, mała ilość detali architektonicznych, prosty dach – płaski, dwuspadowy lub czterospadowy. To właśnie dzięki tym elementom możesz zaoszczędzić na materiałach budowlanych, ale także późniejszej eksploatacji budynku. Prosta bryła sprzyja ograniczeniu strat ciepła, realnie wpływając na wysokość rachunków za ogrzewanie. Zaletą niewielkiej bryły jest również fakt, że z powodzeniem można wkomponować ją w dowolną działkę. Małe domy o prostym dachu zmieszczą się w budżecie zakupu mieszkania, dlatego będą świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną posiadać własną przestrzeń oraz większą prywatność życia rodzinnego.
Jaki dach najlepiej wybrać? Jeżeli pozwalają na to miejscowe warunki zabudowy, wybierz dach płaski. To najprostsze, najtańsze i jednocześnie najmodniejsze w obecnych czasach rozwiązanie, które nadaje domowi wyjątkowego, nowoczesnego charakteru. Wygląd to jednak nie wszystko. Oszczędności związane z brakiem tradycyjnego dachu mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Płaski dach nagrzewa się naturalnie od promieni słonecznych, regulując temperaturę we wnętrzu budynku. To dobre miejsce do zainstalowania paneli słonecznych, ale również zorganizowania na dachu dodatkowego tarasu lub ogrodu, który będzie świetnym pomysłem zwłaszcza wtedy, jeżeli dom stoi na niewielkiej działce i nie posiada zbyt wiele przestrzeni na ogród.
Więcej na temat projektów domów z płaskim dachem znajdziesz tutaj:
Jaki dach wybrać? 10 powodów, dlaczego płaski dach to strzał w "10"!
Dachy płaskie – osiem mitów, w które wierzysz, choć nie powinieneś!
Jeśli miejscowe warunki wymagają zastosowania dachu spadzistego lub zupełnie nie odpowiada Ci wizualnie płaski dach, wybierz prosty dach 2-spadowy lub 4-spadowy. Ważne, aby dach nie posiadał wielospadowej formy, nietypowych okien czy lukarn – to dodatkowe koszty zarówno w kontekście materiałów na pokrycie, jak i konstrukcji oraz robocizny, które znacznie podwyższają koszt całej inwestycji.
Prosty dom z płaskim dachem wcale nie musi wyglądać jak przysłowiowy „pustak”. Współcześni projektanci, otwarci na odważne rozwiązania, proponują domy o nietypowej formie. Jednym z nich jest projekt Zx51 – dom o prostej bryle i nowoczesnym stylu. Mimo oszczędnej, geometrycznej formy, konstrukcja domu jest lekka – udało się to dzięki wpisaniu w nią podcienia wejściowego bez słupa oraz zestawieniu okładzin na elewacjach, które mają różną fakturę. Kompaktowy dom mieści w sobie nie tylko przestronną strefę dzienną, ale także trzy sypialnie na piętrze, sporą łazienkę i garderobę. Ta propozycja spodoba się szczególnie tym, którym zależy na rozsądnym połączeniu designu z funkcjonalnością i tanimi kosztami budowy.
Projekt domu nowoczesnego Zx51 o prostej bryle
Rozsądnie dobierz powierzchnię domu
To prawda – powierzchnia domu powinna być dopasowana do potrzeb jego mieszkańców. Przed wyborem projektu wymarzonego domu zastanów się jednak, co faktycznie jest potrzebą, a co zachcianką. Każdy metr kwadratowy domu kosztuje. Być może nie jest Ci potrzebny aż tak duży salon a pralka może stać w łazience, zamiast w osobnym pomieszczeniu? Nie chodzi o to, by wybudować małą, ciasną klitkę albo na siłę łączyć biuro z sypialnią. Kluczowa jest ergonomia i funkcjonalność – takie zaprojektowanie przestrzeni, by maksymalnie wykorzystać jej potencjał.
W małych domach warto postawić na otwartą strefę dzienną. Zazwyczaj łączy ona w sobie kuchnię, jadalnię i salon, tworząc obszar, w którym z powodzeniem może przebywać kilka osób – albo podejmując wspólne aktywności (przygotowanie posiłków, jedzenie, oglądanie filmów), albo korzystając ze wszystkim udogodnień indywidualnie, nie wchodząc sobie jednocześnie w drogę. Otwarta przestrzeń, bez dzielących poszczególne pomieszczenia ścian, jest również o wiele jaśniejsza, co optycznie ją powiększa. Takie rozwiązanie z satysfakcjonującym efektem można zastosować nawet na niewielkiej powierzchni.
Jeśli zastanawiasz się na wyborem domu jedno- lub dwukondygnacyjnego, pamiętaj o schodach. To nie tylko dodatkowy koszt związany z ich budową, ale także cenna powierzchnia użytkowa, którą w przypadku braku schodów mógłbyś zagospodarować. Ciekawą opcją są opuszczane schody strychowe, które świetnie sprawdzą się w przypadku antresoli lub użytkowego poddasza. Takie schody możesz złożyć w ciągu dnia, dzięki czemu nie będą przeszkadzały i rozłożyć wieczorem, kiedy pora udać się spać.
Powierzchnię oszczędzisz również na dobrze usytuowanym holu. To ciąg komunikacyjny, który łączy ze sobą wszystkie pomieszczenia, umożliwiając łatwe i szybkie przemieszczanie się pomiędzy nimi. Często stosowanym w holu rozwiązaniem jest szafa wnękowa. Można w niej schować np. ubrania, które nie są potrzebne w danym sezonie, rzeczy, na które nie ma miejsca w innej części domu lub chociażby odkurzacz. Zamknięta np. przesuwnymi drzwiami przestrzeń sprawi, że unikniesz efektu chaosu i bałaganu.
Przemyśl liczbę pokoi
Własna sypialnia czy osobny pokój dla każdego dziecka są już standardem w projektach współczesnych domów. Tym, nad czym warto się zastanowić, planując budowę taniego domu, są pomieszczenia takie jak gabinet do pracy czy pokój dla gości. Pomyśl, jak często będą wykorzystywane.
Pokój dla gości świetnie sprawdzi się, gdy Twoja rodzina wiedzie bogate życie towarzyskie, a drzwi Waszego domu nie będą się zamykać. Jeżeli Twoi przyjaciele wpadają do Ciebie jednak dwa razy w roku, być może rozsądniej będzie, gdy w tym czasie przenocują w salonie. Podobnie ma się kwestia gabinetu. Jeżeli Twoja praca polega na sporadycznym siedzeniu przy komputerze, być może równie dobrze możesz ją wykonywać przy stole w jadalni? Gabinet do pracy będzie jednak świetnym rozwiązaniem, jeżeli pracujesz z domu i potrzebujesz wydzielić przestrzeń, w której będziesz mógł zamknąć np. dokumenty. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne z uwagi na fakt, że pozwala skutecznie rozdzielić różne aktywności. Dzięki temu salon, w którym spędzasz czas z rodziną, nie będzie kojarzył Ci się tylko z obowiązkami.
Jeżeli jesteście natomiast młodym małżeństwem i planujecie powiększenie rodziny, liczba pokoi będzie kluczowa i warto wybiec myślami w przyszłość, by ocenić, jaka powierzchnia domu będzie komfortowa dla danej liczby członków rodziny.
Świetnym przykładem niewielkiego domu, w którym przestrzeń została ergonomicznie rozplanowana, jest projekt Z273 – kompaktowy dom parterowy z trzema sypialniami i dwoma łazienkami, które podniosą komfort użytkowania. Mniejszą z nich w razie potrzeby można zamienić na garderobę, spiżarnię czy podręczny schowek. W sieni zaplanowano miejsce na pojemną szafę, która pomieści sporą część dobytku rodziny. Mimo stosunkowo niewielkiej przestrzeni – 90 m² – dom ma ogromny potencjał. Tylko jedna ściana konstrukcyjna wewnątrz pozwala na niemal dowolną aranżację wnętrza.
Zastanów się czy niezbędny jest Ci garaż
W dzisiejszych czasach niemal każda rodzina posiada samochód. Czy jednak zawsze potrzebny jest garaż, w którym można by go chować? Niekoniecznie. We współczesnych projektach domów wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje rozwiązań – projekt domu z garażem w bryle i projekt domu z garażem dobudowanym. Często spotykaną alternatywą są projekty domów z wiatą garażową, która ochroni Twój samochód przed wpływem warunków atmosferycznych, a jednocześnie pozwoli Ci ograniczyć koszty budowy.
Całościowy koszt budowy jednostanowiskowego garażu murowanego to ok. 25 000-40 000 zł. Decydując się na wiatę garażową, znacznie tańszą w budowie, możesz wykorzystać te fundusze np. na energooszczędne rozwiązania. Sprawią one, że użytkowanie Twojego domu w dłuższej perspektywie przyniesie kolejne oszczędności. Z roku na rok zimy w Polsce są coraz łagodniejsze, dlatego zastanów się, czy garaż jest Ci naprawdę niezbędny.
Ogranicz liczbę łazienek
Łazienka to jedno z najważniejszych miejsc w domu. To tutaj dbamy o higienę i urodę, ale również relaksujemy się po ciężkim dniu. W tym miejscu przygotowujemy się do dnia, serwując sobie serię „porannych rytuałów”, a po powrocie do domu możemy wziąć gorącą kąpiel i wyciszyć się przed snem. Być może nie zdajesz sobie nawet sprawy z tego, jak wiele mocy i energii jej zawdzięczasz – dlatego tak ważne jest, by łazienka była przestrzenią, w której będziesz czuł się równie dobrze jak w salonie czy kuchni.
Prywatna łazienka w każdym pokoju brzmi świetnie. Niestety, każda łazienka to również spore koszty – nie tylko finansowe, ale także przestrzenne. Budowa łazienki wymaga podpięcia instalacji wodnej oraz kosztuje sporo na etapie wykończenia. Płytki, wanna, prysznic, sedes, meble łazienkowe – w zależności od Twoich preferencji estetycznych mogą kosztować naprawdę sporo. Oczywiście, nie chodzi o to, aby w domu znajdowała się jedna łazienka na pięciu członków rodziny. Prywatna łazienka dla każdej z sypialni może jednak drastycznie podnieść koszty budowy domu i jego wykończenia, dlatego warto wybrać rozwiązanie bardziej optymalne.
Ile łazienek powinno znajdować się w domu? Pod uwagę należy wziąć nie tylko liczbę mieszkańców, ale także metraż domu, liczbę kondygnacji czy pionów kanalizacyjnych. Bardzo prostą zasadą, która może pomóc Ci zdecydować, ile łazienek potrzebujesz, jest liczba kondygnacji. Komfortowym rozwiązaniem jest co najmniej jedno pomieszczenie, w którym można zadbać o urodę i higienę, na każdym poziomie domu. Dzięki temu każdy z domowników będziesz miał możliwość szybkiego skorzystania z łazienki lub toalety. Jeżeli choć raz zdarzyło Ci się wbiegać po schodach „za potrzebą”, a potem czekać przed drzwiami, bo w pomieszczeniu akurat ktoś był, doskonale wiesz, dlaczego to takie ważne. Z łazienki będą korzystali również goście, dlatego dobrze, żeby była ogólnie dostępna – nie tylko poprzez przejście przez prywatną przestrzeń sypialni.
Wybierz projekt z ograniczoną liczbą okien o typowych, standardowych wymiarach
Piękne, duże okna czy nawet przeszklenie całej ściany wygląda obłędnie, ale ich koszt przy zachowaniu aktualnych parametrów przenikalności ciepła jest o wiele wyższy. Zastanów się, czy nie ograniczyć liczby okien o nietypowych kształtach na rzecz standardowych rozwiązań, które będą o wiele tańsze w realizacji. W Z500 przykładamy dużą uwagę do tego, aby zachować ogólnie dostępne wymiary okien, nawet w przypadku dużych lub nietypowych przeszkleń. W tym celu współpracujemy z czołowymi producentami okien w Polsce i za granicą, którzy dostarczają nam najlepszych rozwiązań – wysokiej jakości w przystępnej cenie.
Okna zamawia się w momencie, gdy dom jest już zadaszony i wkrótce rozpoczną się prace wykończeniowe. Okna powinny dotrzeć tuż przed montażem, by uniknąć składowania ich na działce, a co za tym idzie kusić złodziei. W przypadku wymiany okien możesz zamówić je w dowolnym terminie – najlepiej podczas ciepłych miesięcy, aby zachować komfort cieplny mieszkańców domu.
Przed zakupem okien zastanów się:
- z jakiego materiału mają być wykonane ramy okienne (drewno, plastik, aluminium, fiberglass),
- w jakim kolorze mają być ramy okienne,
- jakie funkcje są dla ciebie najbardziej istotne (oszczędność energii, odporność na włamanie, bezpieczeństwo obsługi),
- w co okna powinny być wyposażone (np. rolety).
Możesz również rozesłać do kilku producentów lub dystrybutorów prośbę o wycenę, podając wymiary i inne wskazówki. Jeżeli chcesz zaoszczędzić na zakupie okien, poluj na okazje. Możesz liczyć zarówno na obniżki cen, jak i inne bonusy, np. ponadstandardowe wyposażenie. Sprawdź dokładnie, jakie są rzeczywiste warunki zakupu okien w promocji. Dotyczą one często tylko wybranych modeli, a warunkiem udzielenia rabatu jest zakup określonej, minimalnej liczby okien.
Bądź otwarty i porównuj różne technologie budowy
Budowa domu kojarzy się z procesem długim, żmudnym i kosztownym, tymczasem rozwój technologii budowlanych przyniósł wiele rozwiązań dla inwestorów, którzy nie chcą wydawać fortuny.
Nie ma lepszych lub gorszych technologii budowy – zarówno murowana, jak i drewniana posiada swoje zalety i ograniczenia, a wybór odpowiedniej powinien być podyktowany Twoimi potrzebami i osobistymi preferencjami. Nie bez znaczenia jest również dobór doświadczonej ekipy wykonawczej. Wybierz sprawdzonych fachowców – dzięki temu będziesz mieć pewność, że budowa Twojego domu pójdzie zgodnie z planem a po drodze nie przydarzą się żadne kosztowne błędy.
Trudno określić, czy tańsza jest budowa domu murowanego czy drewnianego. W zależności od rodzaju domu, jego powierzchni, bryły czy funkcjonalności, może okazać się, że dany dom będzie tańszy w konkretnej technologii budowy, a w innej będzie droższy. Dlatego wybierając projekt wymarzonego domu zwróć uwagę nie tylko na koszt materiałów budowlanych, ale porównaj też całokształt kosztów budowy. Może się okazać, że np. koszt prefabrykowanych elementów będzie droższy, jednak bardzo szybki czas budowy i brak odpadów spowoduje, że w końcowym efekcie realizacja będzie o wiele tańsza ze względu na ograniczenie kosztów związanych z robocizną, wynajmem specjalistycznych maszyn czy wywozem śmieci.
Oszczędzić na budowie domu można nie tylko pieniądze, ale również czas, który jest bezcenny. Szybka i sprawna przeprowadzka do nowego domu to zminimalizowanie kosztów związanych np. z wynajmem obecnego lokum, a w przypadku prawa własności możliwość szybszej sprzedaży starego mieszkania.
Więcej na temat różnych technologii budowy domu znajdziesz tutaj:
Budowa domu w technologii murowanej
Budowa domu w technologii drewnianej
Budowa domu w technologii prefabrykacji betonowej
Sprawdź i zweryfikuj kosztorys
Szacunkowy kosztorys budowy domu pozwoli Ci ocenić, z jakimi kosztami musisz się liczyć, zanim w ogóle zabierzesz się za budowę domu. Dzięki temu dość dokładnie będziesz mógł określić, jaki kapitał musisz zgromadzić, by wszystko poszło zgodnie z planem, a budowa domu nie przeciągała się w nieskończoność.
Przy każdym projekcie Z500 znajdziesz informację, z której wyczytasz estymowane koszty wykonania domu w stanie surowym zamkniętym, z instalacjami i zewnętrznym wykonaniem elewacji. Koniecznie sprawdź datę stworzenia kosztorysu! Przykładamy dużą wagę do sukcesywnych aktualizacji kosztorysów, abyś zawsze był na bieżąco. Zdarza się jednak, że w niektórych przypadkach dostępny będzie kosztorys szacunkowy sprzed roku 2017, kiedy nastąpiła nowelizacja prawa budowlanego pod kątem współczynnika EP. Wtedy taki kosztorys będzie zaniżony. Zapytaj nas o aktualny kosztorys do wybranego projektu, a przekażemy Ci najświeższe informacje nt. kosztów budowy danego domu.
Dodatkowo – po zalogowaniu na stronę – możesz pobrać dokładniejszy kosztorys z wyszczególnionymi poszczególnymi etapami budowy i rozdziałem na koszty materiałów i robocizny. Da Ci to lepszy obraz rozkładu kosztów podczas budowy i pozwoli lepiej ją zaplanować w czasie. Jeżeli potrzebujesz jeszcze bardziej szczegółowych danych, możesz zamówić pełnoprawny kosztorys szczegółowy. Zamawiając kosztorys wraz z projektem domu będziesz mógł z łatwością:
- samodzielnie modyfikować ceny materiałów, sprzętu i robocizny, dostosowując inwestycję do swoich potrzeb,
- wyłonić najlepszą ekipę budowlaną i negocjować korzystne dla Ciebie ceny,
- rozliczyć wykonawcę ze zleconych robót,
- sprawnie wypełnić wniosek kredytowy.
UWAGA! Jeżeli bazujesz na kosztorysie dostępnym na stronie, pamiętaj, że to jedynie kosztorys szacunkowy. Dbamy o to, aby podane w nim kwoty były wiarygodne i nie zaniżone, jednak w rzeczywistości mogą się one nieco różnić. Ma na to wpływ wybór lokalizacji działki, rodzaju materiałów budowlanych i wykończeniowych czy ekipy budowlanej. Pamiętaj również, że kosztorys nie obejmuje kosztów działki, projektu i formalności oraz wykończenia wnętrz.
Jeżeli chcesz wybrać gotowy projekt domu taniego w budowie, zweryfikuj jego szacunkowy kosztorys. Możesz to zrobić np. na Placu Budowy – to wyjątkowa przestrzeń dla wszystkich, którzy zakupili projekty domów Z500. Społeczność Placu Budowy z chęcią dzieli się swoimi opiniami, sugestiami i uwagami, tworząc grupę ludzi, których łączy jedno – budowa wymarzonego domu. Możesz zapytać danego inwestora o to, jak przebiega budowa konkretnego domu, a nawet umówić się z nim na bezpośrednie spotkanie, oglądnięcie domu i wymianę doświadczeń.
Wybierz gotowy projekt domu
Możesz zacząć oszczędzać na budowie domu jeszcze zanim budowa faktycznie ruszy. Jak? Wybierając gotowy projekt domu taniego w budowie. To rozwiązanie coraz chętniej preferowane przez współczesnych inwestorów, z uwagi na liczne zalety. Wymieńmy najważniejsze:
- Gotowe projekty domów są znacznie tańsze i można je kupić od ręki.
- Ich realizacja obarczona jest mniejszym ryzykiem popełnienia kosztownych błędów budowlanych.
- to domy, które już się budują, co daje możliwość zobaczenia, jak powstają, na długo przed faktycznym rozpoczęciem własnej budowy. Dzięki temu z łatwością można zweryfikować swoje oczekiwania z rzeczywistością i… Porzucić dany pomysł, zanim wejdzie on w fazę realizacji i nie będzie już odwrotu.
To mit, że gotowe projekty domów to brak możliwości dostosowania ich do własnych potrzeb. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, we wszystkich gotowych projektach domów Z500 możesz wprowadzić zmiany – dzięki temu z łatwością dostosujesz dany projekt do swoich oczekiwań i preferencji.
Gotowe projekty domów tanich w budowie to również szereg rozwiązań, które zostały już wdrożone w życie, zweryfikowane i zoptymalizowane. Dzięki temu masz pewność, że kosztorys, który znajdziesz przy projekcie danego domu, będzie jak najbardziej zbliżony do rzeczywistych kosztów, jakie musisz ponieść.
Poszukaj atrakcyjnych ofert projektu domu wraz z budową
Czy da się połączyć wybór projektu domu taniego w budowie z wyborem ekipy budowlanej, która ten projekt zrealizuje? Jak najbardziej! Korzyścią będzie nie tylko oszczędność czasu, którego nie zmarnujesz na weryfikowaniu kompetencji wykonawców. Powtarzalność realizacji i doświadczenie ekip dla danego wykonawcy lub dewelopera oznacza również, że wybrany dom może zostać wybudowany znacznie szybciej i taniej niż dom, który powstaje po raz pierwszy.
Przykładem takiego domu jest Z454 (f) Real Green, który możesz zamówić z budową za mniej niż 100 tys. zł za stan surowy zamknięty. To klasyczny dom o prostej, zwartej bryle i dwuspadowym dachu, który kryje w sobie niezwykle funkcjonalną przestrzeń. Ten projekt spodoba się fanom ergonomicznych rozwiązań, dla których najważniejsza jest przede wszystkim wartość użytkowa przestrzeni do życia. Dom Z454 (f) Real Green ma niewielką powierzchnię, zmieści się zatem na małej działce.
Dom Z454 (f) Real Green za mniej niż 100 tys. zł za stan surowy zamknięty
NA CZYM NIE WARTO OSZCZĘDZAĆ PLANUJĄC DOM TANI W BUDOWIE?
Wiesz już doskonale, na czym możesz zaoszczędzić, planując budowę taniego domu. Są jednak rzeczy, na których oszczędzać nie warto. Inwestycja w nie na samym początku budowy ustrzeże Cię od ponoszenia dodatkowych kosztów przyszłości. O czym mowa?
Jakość materiałów budowlanych
Kup je w sprawdzonym, pewnym źródle, by mieć pewność, że w razie problemów będziesz miał możliwość złożenia reklamacji. Nie oznacza to jednak, że należy wybierać zawsze najdroższe materiały. Poszukaj optymalnych rozwiązań. Jeżeli nie masz na to czasu, możesz skorzystać z naszej pomocy. W Z500 dobieramy sugerowane materiały w taki sposób, aby zachować kompromis pomiędzy kosztami a jakością.
Dobra ekipa budowlana
Jeśli zdecydowałeś się na realizację domu firmą wykonawczą, wybierz taką, która zrealizuje dom kompleksowo, jednocześnie dając gwarancję na całą budowę. Niektórzy inwestorzy poszukują różnych ekip do poszczególnych etapów realizacji, szukając oszczędności. Najczęściej to cięcie kosztów jest jednak pozorne – szybko może się okazać, że za ewentualne usterki nie odpowiada nikt, a Ty musisz szukać innych fachowców, którzy poprawią błędy. To strata pieniędzy, czasu i nerwów. Pamiętaj również, aby zweryfikować firmę pod kątem legalności działania. Zatrudnienie ekipy „na czarno" może skutkować dużymi problemami – zaczynając od jakości wykonania usług i kończąc na odpowiedzialności prawnej w sytuacji, gdyby na budowie zdarzył się wypadek. Ważne jest również to, aby pierwotna wycena obejmowała całokształt kosztów. Często zdarza się, że w czasie budowy pojawia się wiele kosztów dodatkowych, które nie były zawarte w wycenie.
Wysoka energooszczędność
To inwestycja w budowę domu, która bardzo szybko zwróci Ci się w czasie jego realnej eksploatacji. Niższe rachunki za ogrzewanie, lepszy komfort cieplny, wyższa wartość nieruchomości to tylko kilka z zalet postawienia na energooszczędne rozwiązania. Duże oszczędności dla właścicieli w dłuższej perspektywie czasu są zazwyczaj tym, co przekonuje inwestorów do domów energooszczędnych, mimo tego, że ich budowa może pochłaniać większe nakłady pieniędzy.
Sprawdzony projekt domu
Dobrej jakości projekt domu to taki, który posiada kompletną dokumentację projektową, wolną od błędów. Jeżeli takie błędy pojawią się w projekcie domu, który wybierzesz, stracisz pieniądze na poprawki i czas, który mógłbyś wykorzystać już na przejście do kolejnych etapów budowy wymarzonego domu. Wybieraj tylko gotowe projekty domów sprawdzonych marek działających na rynku architektonicznym. Przydatne będą opinie innych inwestorów i wykonawców oraz warunki zwrotów, wymian, reklamacji. Jak do nich dotrzeć? Sprawdź opinie na Facebooku i forach internetowych, dopytaj o warunki zwrotów i reklamacji, umów się na konsultację z pracownikiem firmy, dzięki czemu szybko będziesz mógł zweryfikować jakość obsługi.
Dom tani w budowie nie musi oznaczać ogromnych kompromisów, na które będziesz musiał się zgodzić, by zaoszczędzić pieniądze. Projekty domów tanich w budowie to projekty oryginalne, ergonomiczne i optymalne – znajdujące się dokładnie pośrodku jakości i niewielkich kosztów. Wierzymy w ideę „złotego środka”, dlatego zachęcamy Cię do poszukiwania rozwiązań, które będą satysfakcjonujące dla Twoich preferencji i portfela.
Nowoczesne, energooszczędne rozwiązania, funkcjonalność i ergonomia oraz optymalne koszty budowy to nasz priorytet. Jeżeli dom tani w budowie jest Twoim marzeniem, zapoznaj się z naszymi propozycjami i wybierz najlepszą dla siebie. Każdy z gotowych projektów domów możesz bezpłatnie dostosować do swoich potrzeb.
ZOBACZ PROJEKTY DOMÓW NOWOCZESNYCH TANICH W BUDOWIE DO 250 TYS. ZŁ!