MIKOŁAJKOWA PROMOCJA W Z500 🎅 AŻ 12% RABATU NA WSZYSTKIE PROJEKTY DOMÓW! 🎅 POSPIESZ SIĘ I WYKORZYSTAJ SZANSĘ! 🎅 MOŻESZ OSZCZĘDZIĆ NAWET 4.000 ZŁ I WIĘCEJ

projekty domów
adaptacja i zmiany
przyjazny kredyt
plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

Jaki dach wybrać? 10 powodów, dlaczego płaski dach to strzał w "10"!


Projekt Zx98 - płaski dach zaadaptowany na zielony taras

Wybierając projekt domu, warto zwrócić uwagę na kształt i typ dachu. Od rodzaju dachu, na który się zdecydujemy, będzie zależał nie tylko wygląd estetyczny domu, ale również jego funkcjonalność. Podejmując decyzję, należy wziąć pod uwagę osobiste preferencje, lokalizację oraz obowiązujące przepisy. Zatem jaki dach wybrać – płaski czy skośny? W tym artykule chcielibyśmy przedstawić zalety dachów płaskich, które od kilku lat przeżywają prawdziwy renesans i okazują się doskonałym rozwiązaniem dla wielu osób, szukających idealnego projektu domu. Oto 10 powodów, dla których warto wybrać dach płaski:

Powód 1: Płaski dach = prosta konstrukcja

Budowa domu jest dużym przedsięwzięciem. Jeśli chcemy przyspieszyć realizację projektu – rekomendujemy upraszczanie tych elementów, które są możliwe. Płaski dach to dach o prostej konstrukcji, a jego wybór zapewnia oszczędność czasu oraz funduszy.

Powód 2: Płaski dach = niższa cena

Termoizolacja i hydroizolacja są bardzo ważnymi czynnikami decydującymi o jakości dachów. Odpowiednio dobrane materiały ochronne zdecydowanie obniżają cenę. Koszty dachu płaskiego i skośnego należy porównywać całościowo. Na dachu skośnym: paroizolację, izolację termiczną, membranę wstępnego krycia, pokrycie z blachy (lub dachówki ceramicznej) i więźbę dachową porównujemy z całym systemem dachu płaskiego.

Powód 3: Płaski dach = wyższa energooszczędność

Zmniejszona powierzchnia zewnętrzna, to lepsza termoizolacja. Dodatkowo decydując się na płaski dach, możemy bardziej optymalnie wykorzystywać panele słoneczne i to niezależnie od usytuowania domu, np. sterując ich nachyleniem w ciągu dnia tak, aby maksymalnie wykorzystać potencjał promieni słonecznych.

Projekt Zx100 NF40 - energooszczędny dom parterowy spełniający normy NF40

Powód 4: Płaski dach = więcej przestrzeni

Poddasza, które występują w przypadku dachów skośnych, bez wątpienia są klimatyczne. Jednak osoby, które kiedykolwiek na nich mieszkały, zgodnie wskazują na wady, czyli: ograniczoną powierzchnię użytkową oraz małą „ustawność” pomieszczeń, znajdujących się na poddaszu. Wybierając dachy płaskie, unikniemy tego typu „wyzwań” dekoracyjno-logistycznych.

Powód 5: Płaski dach = większe możliwości rozbudowy

Dzisiaj Twój jednorodzinny dom wydaje się idealny, ale za kilka lat możesz pomyśleć o rozbudowaniu go o dodatkowy poziom dla dzieci lub o przestrzeń rekreacyjną. Warto wiedzieć, że płaski dach gwarantuje pełną dowolność architektoniczną i elastyczne operowanie bryłą budynku. Dzięki temu to ponadczasowa inwestycja!

Powód 6: Płaski dach = większa wytrzymałość

Co prawda nie mieszkamy w kraju, który często bywa nawiedzany przez klęski żywiołowe, jakkolwiek grady, nawałnice i wichury zdarzają się od czasu do czasu. Planując budowę domu, należy wziąć pod uwagę wszystkie okoliczności i zabezpieczyć siebie oraz swój dom przed każdą sytuacją. Płaskie dachy są zdecydowanie lepiej wytrzymałe na warunki pogodowe.

Powód 7: Płaski dach = taras gratis!

Nie każdy z nas ma to szczęście, aby powierzchnia jego działki była imponujących rozmiarów. Płaski dach jest idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji! Dlaczego? Ponieważ możemy go wykorzystać jako przestrzeń rekreacyjną – taras, ogród lub zielony dach. I to zarówno od strony praktycznej, jak i prawnej – taki dach może być zaliczony do warunków zabudowy jako teren zielony.

Projekt Zx143 - wykorzystanie części dachu płaskiego na wygodny taras dostępny z poziomu drugiej kondygnacji

Powód 8: Płaski dach = bezpieczeństwo prac wysokościowych

Jeżeli całe życie mieszkaliście w blokach, z pewnością nie wiecie, że właściciele domów czasami pracują na dachach. Wyobraźmy sobie sytuację, że wichura zmieniła kąt ustawienia anteny satelitarnej i trzeba będzie przestawić odbiornik, albo że kominiarz będzie potrzebował wsparcia. Prace wysokościowe na dachu skośnym są naznaczone większym ryzykiem wypadku. Z tego punktu widzenia płaski dach jest po prostu bardziej praktyczny!

Po 9: Płaski dach = ogromne możliwości wyboru designu domu

Mody mijają, a klasyczne, minimalistyczne projekty będą zawsze aktualne i zachwycające – tak samo dzisiaj, jak i za 20 lat. Dach to jeden z głównych elementów decydujących o wizerunku domu, właśnie dlatego wszystkie nowoczesne, ale jednocześnie niewymownie eleganckie projekty uwzględniają dachy proste!

Po 10: Płaski dach = brak nieproszonych gości

Mamy tu na myśli…kuny! To sympatyczne gryzonie, ale lubią też pomieszkiwać sobie w zakamarkach dachów skośnych. W przypadku dachu płaskiego nie mają możliwości tworzenia gniazd. Jeśli chcesz uniknąć tego typu „sąsiadów”, a szczególnie ich nocnych spacerów, którym towarzyszą głośne odgłosy tupania – wybór płaskiego dachu jest oczywisty!

Z500 + Suez = najlepsza oferta na rynku!

Z500 to pracowania architektoniczna, której jakość projektów doceniana jest na całym świecie. I nie jest to przypadek! Wyjątkowy design, sprawdzone technologie, wysokiej jakości materiały i profesjonalne doradztwo sprawiają, że wybór Z500 pozwala oszczędzać czas, koszty, a także „emocje” związane z budową domu. Dzięki współpracy z firmą Suez (doświadczonym partnerem specjalizującym się w realizacji dachów płaskich), oferta Z500 jest obecnie najlepsza na polskim rynku pod względem liczby gotowych projektów, kompleksowej obsługi oraz standardu wykonawczego. Jeśli zależy Ci na praktycznej konstrukcji, niższych kosztach, wyższej energooszczędności, zwiększonej powierzchni użytkowej, wytrzymałości oraz możliwości rozbudowy domu w przyszłości – wybierz dach płaski. To jednak nie wszystko. Płaskie dachy to przede wszystkim nowoczesny, wyróżniający się i ponadczasowy design, którego tajemnicą jest klasyczna prostota.

POZNAJ OFERTĘ PONAD 160 WYJĄTKOWYCH PROJEKTÓW DOMÓW Z PŁASKIM DACHEM I WYBIERZ TEN JEDEN DLA SIEBIE!

Więcej o technologii na www.suez.com.pl

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (01-510) Warszawa, ul. Gen. Zajączka 32, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
|
lub
|
podpisz się
^
      
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem