Czy projekt domu dwulokalowego jest dla Ciebie?

Czy projekt domu dwulokalowego jest dla Ciebie?


Czy projekt domu wielopokoleniowego to dobry pomysł?

Młode małżeństwa rzadko zakładają, że kiedyś będą mieszkać z rodzicami czy dziadkami. Tymczasem rzeczywistość potrafi zaskoczyć. Często z biegiem lat okazuje się, że rodzice, teściowie czy dziadkowie potrzebują więcej opieki niż kiedyś. Wtedy świetnie sprawdzają się projekty domów dwupokoleniowych z dwoma wejściami czy tzw. senioratka, czyli osobne mieszkanie dla starszej osoby. Szerzej o tej koncepcji pisaliśmy tu: Lepiej zamówić projekt domu z garażem, czy garaż osobno? Ten temat poruszamy przy okazji garażu, bo właśnie nad nim bardzo często znajduje się to pomieszczenie (przykłady domów z senioratką zobaczysz poniżej).

To jednak nie jedyny scenariusz, kiedy taki budynek może okazać się praktyczny. Jeśli dom znajduje się w dużym mieście, to nie jest wykluczone, że z osobnego mieszkania będą korzystać dzieci, kiedy podejmą studia lub pierwszą pracę.

Kiedy jeszcze projekty domów dwumieszkaniowych się sprawdzą?

Jest jednak o wiele więcej sytuacji, gdy taki projekt domu z dwoma mieszkaniami dobrze się sprawdzi:

  • wynajem krótkoterminowy – jeśli mieszkasz nad morzem, w górach lub prowadzisz agroturystykę, to taki projekt domu zapewni Ci dodatkowy dochód. To o tyle ciekawe rozwiązanie, że z czasem możesz w ten sposób odzyskać część środków 'włożonych' w budowę domu.

  • Wynajem na dłużej – właściciele domów mogą po prostu wynająć drugie mieszkanie. To zależy od projektu, bo nie chcesz dzielić swojej domowej przestrzeni z obcymi ludźmi. Jeśli jednak znajdziesz odpowiedni projekt domu z dwoma wejściami, to nie odczujesz na co dzień obecności innych osób.

  • Małe osiedle bliźniaków – Kilka domów dwulokalowych obok siebie tworzy kameralne osiedle segmentów. Wielu drobnych deweloperów zaczynało od projektu domu dwumieszkaniowego, by z czasem stworzyć większe osiedle.

  • Mieszkanie dla rodziny czy znajomych – projekt domu dla dwóch rodzin może być też rozwiązaniem problemów lokalowych rodzeństwa czy dwóch rodzin. Nie da się ukryć, że postawisz go taniej, niż dwa osobne domy na dwóch działkach.

To niepełna lista, pokazująca niektóre z możliwości, jakie daje projekt domu z 2 mieszkaniami.

Różne warianty projektów domów dla dwóch rodzin

Różnorodność takich projektów może Cię zaskoczyć. Tak naprawdę każdy dopasuje wariant do swojej koncepcji:

Jeśli wśród tych koncepcji nadal nie znajdujesz nic dla siebie, to możesz sięgnąć również po koncepcję domu u architekta na zamówienie. Wówczas możliwe są jeszcze bardziej oryginalne rozwiązania, jak np. dom dla trzech i więcej rodzin lub dom z pokojami na wynajem.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że to zestawienie uświadamia, w jak wielu różnych wariantach występują projekty domów dwulokalowych. Senioratki, wydzielone pokoje z osobnym wejściem, domy zbliźniaczone, szeregowce, domy dzielone pionowo i poziomo... Jeśli dodasz do tego możliwość wprowadzania zmian i adaptacji do projektu, to zyskujesz właściwie nieograniczoną ilość różnych kombinacji.

Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)
Podziel się swoją opinią na temat artykułu: "Czy projekt domu dwulokalowego jest dla Ciebie?"
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

  • rabat na projekt i specjalne promocje
  • oferta na budowę i kredyt
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • darmowa wysyłka
  • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem