Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

FAQ

Odpowiedzi
na najczęściej
zadawane pytania

Zmiany w projekcie (19)


 • Czy można zbliźniaczyć ten dom?

  Większość budynków z dachem dwuspadowym lub z garażem bocznym - łatwo nadaje się do zbliźniaczenia. Ściany boczne budynku mogą stykać się tworząc dylatację lub pomiędzy budynkami może być wykonana jedna wspólna ściana. Zmianę taką można wykonać przez współpracujących z nami architektów lokalnych kontaktując się z naszym Studio Adaptacji lub przez dowolnego architekta adaptującego za naszą bezpłatną, pisemną zgodą.


 • Ile kosztuje zmiana kąta nachylenia dachu?

  W naszym Studio Adaptacji można dokonać zmiany kąta nachylenia dachu  w cenie 1500-2000zł. Zmiany tej można dokonać również u lokalnego architekta adaptującego projekt do działki za naszą bezpłatną zgodą autorską.


 • Czy mogę zwiększyć kąt nachylenia przy płaskim dachu?

  Tak. Zmiany tej można dokonać u lokalnego architekta adaptującego za naszą bezpłatną zgodą autorską lub w Studio Adaptacji w cenie ok 1500-2000zł.


 • Czy istnieje możliwość zmiany systemu ogrzewania na piec na ekogroszek ?

  Standardowo większość naszych projektów posiada piec gazowy. Natomiast dużą część projektów można łatwo przystosować do zmiany ogrzewania na paliwo stałe np. zwiększając pomieszczenie gospodarcze lub doprojektować takie pomieszczenie kosztem innego pokoju. Gotowe instalacje ogrzewania paliwem stałym można zamówić wraz z projektem domu (http://z500.pl/projekty-dodatki/34,Instalacje-na-paliwo-stale)


 • Czy można powiększyć/ zmniejszyć dom?

  Oczywiście można powiększyć lub zmniejszyć dom. Najłatwiej wykonać taką zmianę w domach z dachem dwuspadowym, tak aby nie zmienić geometrii dachu (rozpiętości konstrukcyjnej). Zmiana gabarytów budynku jest to jednak spora konstrukcyjna przeróbka. Często na taką zmianę decydują się osoby, których działka nie pozwala na wybudowanie domu według upatrzonego projektu. Zmiany tej możesz dokonać u lokalnego architekta lub kontaktując się z naszym Studio Adaptacji. • Ile kosztuje zmiana domu na technologię szkieletową?

  W większości naszych projektów można zmienić rodzaj technologii na drewnianą i odwrotnie. Koszt wykonania takiej zmiany wynosi ok 3.000 zł. Taką zmianę technologii można również wykonać na etapie adaptacji, wtedy należy dostosować projekt do materiałów i rozwiązań stosowanych w danej technologii. Pomoc w takiej zmianie często zapewniają firmy wykonawcze specjalizujące się w takich technologiach. Firmy wykonawcze również często oferują darmową zmianę technologii przy podpisaniu z nimi umowy na budowę domu w danej technologii.


 • Ile kosztuje doprojektowanie garażu?

  Jeżeli wybrany przez Ciebie projekt nie posiada garażu możesz go doprojektować na dwa sposoby:

  - doprojektować garaż korzystając z usług lokalnego architekta lub Studia Adaptacji w cenie 1000-2000zł

  - skorzystać z gotowej opcji "Doklej Garaż", którego rysunki architekt adaptujący przeniesie na projekt

  Możesz również wybrać garaż wolnostojący z dostępnej oferty


 • Chciałbym dodać, zmienić okna. Czy jest taka możliwość?

  Tak jest taka możliwość. Zmiana stolarki otworowej nie jest trudną zmianą pod względem projektowym i nie generuje znacznych kosztów na etapie adaptacji projektu gotowego. W projekcie jest już zawarta standardowa zgoda na wykonanie zmian w obrębie stolarki otworowej.


 • Czy mogę wprowadzić zmiany do projektu?

  Do każdego projektu można wprowadzić zmiany. Zmian tych można  dokonać u dowolnego architekta adaptującego lub naszym Studio Adaptacji. Na wszystkie zmiany w projekcie wystawiamy bezpłatną, pisemną zgodę autorską.


 • Czy w tym projekcie jest możliwość zmiany kąta nachylenia dachu?

  Generalnie w każdym naszym projekcie można dokonać zmiany, kąta nachylenia dachu. Możesz jej dokonać w Studio Adaptacji lub u dowolnego architekta lokalnego.

 • Ile kosztuje doprojektowanie piwnicy?

  Przed wykonaniem podpiwniczenia należy sprawdzić warunki gruntowo – wodne, wykonując badania geotechniczne. Określają one sposób posadowienia budynku oraz wykonania izolacji części przyziemnej (do najważniejszych należą: głębokość położenia warstwy nośnej gruntu, poziom wód gruntowych), Zmianę taką można wykonać przez współpracujących z nami architektów lokalnych kontaktując się z naszym Studio Adaptacji ( Aby określić dokładny koszt zmiany musimy określić jej zakres i wielkość ) lub przez dowolnego architekta adaptującego za naszą bezpłatną, pisemną zgodą.


 • Czy można przesuwać ściany działowe?

  Ścianki działowe są wewnętrznymi przegrodami oddzielającymi od siebie pomieszczenia. Nie pełnią funkcji elementów konstrukcyjnych w budynku. Można je przesuwać już na etapie budowy przez kierownika, wymagają tylko wpisu do dziennika budowy. • Można powiększyć taras lub zmienić jego kształt?

  Można wprowadzać takie zmiany już na etapie realizacji w porozumieniu z kierownikiem budowy albo podczas adaptacji projektu. 

  Adaptację wykonasz w Studio Adaptacji, u naszych partnerów albo u dowolnego architekta.


 • Czy dostanę zgodę na zmiany w projekcie?

  Tak, na wszelkie zmiany w projekcie wyrażamy bezpłatną, pisemną zgodę. Wystarczy podczas zamawianiaprojektu wymienić listę interesującychzmian, a pisemna zgoda z podpisem autora projektu zostanie dołączona do zamówienia.

 • Ile kosztuje przeprojektowanie stropu?

  Cena kształtuje się w zależności od rodzaju stropu oraz rozpiętości poszczególnych elementów. 

  Można przyjąć, że zmiana stropu zaczyna się od 1.200zł


 • Czy można podnieść ściankę kolenkową?

  Ściankę kolankową można podnieść na etapie adaptacji . Na taką zmianę otrzymacie Państwo bezpłatną zgodę autorską . Przed wykonaniem zmiany należy jednak sprawdzić jaka jest maksymalna wysokość budynku podana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub w decyzji o warunkach zabudowy. Wartości tej nie można przekraczać.


 • Czy na poddaszu mozna wstawic dodatkowe okna?

  Zmiany w stolarce okiennej i drzwiowej są możliwe i nie wymagają dodatkowej zgody na zmiany. Ceny takich zmiany w naszym Studio Adaptacji kosztują kolejno:
  • 1 okno - 100zł
  • 2-3 okna - 200zł
  • 4 - 6 - 300zł
  • Niestandardowe okno 200 - 400zł za jedno okno.

 • Czy istnieje inna wersja tego projektu?

  Wszystkie dostępne wersje projektów dostępne są w zakładce WARIANTY. 

  Możesz także - zamieścić propozycję zmian do projektu za pomocą funkcji "Masz pomysł na wariant?" (zakładka WARIANTY).
  Jeśli Twoja koncepcja Nowego Wariantu Projektu spodoba się także innym - wdrożymy do oferty taki projekt.

  Jeżeli nie ma tam interesującego cię projektu zapytaj o możliwość zmiany w Studio Adaptacji lub u lokalnego architekta adaptującego.


 • Czy mogę zmienić poddasze na użytkowe?

  Jeżeli projekt posiada poddasze nieużytkowe możesz to zmienić wprowadzając zmiany do projektu. Pamiętaj o tym, że trzeba wygospodarować miejsce na schody kosztem innego pomieszczenia na parterze. Taka zmiana w projekcie w Studio Adaptacji kosztuje ok. 1200-2000zł.SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA

Wykorzystując wiedzę oraz doświadczenie naszych projektantów, architektów oraz konstruktorów przedstawiamy listę polecanych i sprawdzonych producentów materiałów budowlanych.
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.