GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z AŻ 12,5% RABATEM! 🎅 WYBRANE DODATKI 50% TANIEJ 💲 MIKOŁAJKI W Z500! 🎅 OSZCZĘDŹ NAWET 10.000 ZŁ I WIĘCEJ!
GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z AŻ 12,5% RABATEM! 🎅 WYBRANE DODATKI 50% TANIEJ 💲
Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Zalety domów drewnianych

Zalety domów drewnianych
Technika budowania domów szkieletowych pochodzi ze Szwecji, która ma znacznie surowszy klimat niż Polska, świadczy to o tym, że domy budowane tą techniką charakteryzują się bardzo dobrą ochroną cieplną – co wiąże się z zaoszczędzeniem funduszy na energie cieplną. Jedynym elementem betonowym w budynku drewnianym jest fundament, zaś konstrukcja domu jest w całości drewniana tzw. „budownictwo lekkie”, dzięki temu można budować dom bez względu na porę roku.


Kolejna zaletą tej technologii jest czas trwania budowy, która przeciętnie wynosi około 2-3 miesiące w zależności od tego do jakiego stanu Inwestorzy zdecydowali się budować dom (czy do stanu surowego zamkniętego czy deweloperskiego). Domy szkieletowe charakteryzują się również łatwością przebudowy i modernizacji, można go rozbudowywać jak również wymienić instalacje na nowe. Wizualnie dom szkieletowy nie różni się niczym od domu budowanego w technologii tradycyjnej, można jednak zdecydować się na zrobienie elewacji z „pseudo bali” lub zwykłej drewnianej – prostej. Kolejnym atutem to koszty budowy takiego domu, są one około 30% niższe niż w przypadku technologii murowanej.

 

ZALETY DOMÓW DREWNIANYCH

 • Zdrowy dom Drewno jako surowiec naturalny, posiadający zdolność do samoregulacji wilgotności, stwarza niepowtarzalny, trudny do uzyskania w innych technologiach, mikroklimat wnętrza budynku,. W krajach gdzie budownictwo z drewna jest szeroko rozpowszechnione, statystyczny mieszkaniec tych domów żyje kilkanaście lat dłużej.
 • Krótki czas budowy Budowa domu szkieletowego trwa od 2 do 4 miesięcy w zależności od wielkości budynku
 • Mały ciężar domu Lekka konstrukcja domu drewnianego do minimum ogranicza wielkość fundamentów, dzięki czemu ich koszt jest niższy, a także mniej kosztuje transport materiałów na budowę i na samej budowie.
 • "Sucha" technologia Budowa konstrukcji domu ogranicza się do montażu drewnianych elementów, łączonych na gwoździe i metalowe łączniki, w związku z czym, nie potrzebne są przerwy technologiczne, co w poważnym stopniu skraca czas budowy.
 • Możliwość budowania domów nawet w zimie Poza fundamentami dom drewniany nie wymaga żadnych prac mokrych, jak betonowanie czy murowanie, dzięki czemu budowa domu drewnianego może odbywać się w okresie zimowym.
 • Łatwość przebudowy i modernizacji Konstrukcja domów drewnianych zezwala na łatwe przebudowy, rozbudowy czy modernizacje np. w zakresie przestawiania ścianek, czy naprawę lub wymianę instalacji.
 • Mała grubość ścian zewnętrznych ściany wypełnione izolacją cieplną, pozwalają do minimum ograniczyć grubość ścian zewnętrznych dzięki czemu domy drewniane przy takich samych wymiarach zewnętrznych mają powierzchnię użytkową większą o ok. 10% niż domy murowane.
 • Dobra ochrona cieplna domu Ściany zewnętrzne i dach na całej powierzchni wyłożone są folią paroizolacyjną i w pełnej grubości wypełnione izolacją cieplną co wpływa na wysoką izolacyjność cieplną ścian zewnętrznych i zapenia niskie koszty eksploatacyjne.

 

Chcesz wybudować dom w technologii szkieletowej drewnianej?

 

Wypełnij krótki formularz i uzyskaj bezpłatną wycenę na wybrany przez siebie projekt.

 

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
^
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem