GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z AŻ 20% RABATEM! WYBRANE DODATKI 50% TANIEJ! SKORZYSTAJ Z PROMOCJI NA BLACK WEEK W Z500!
GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z AŻ 20% RABATEM! WYBRANE DODATKI 50% TANIEJ!
Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

Wiązary – idealne rozwiązanie na domy parterowe

Kompletna więźba dostarczona w elementach na plac budowy

W nowoczesnym budownictwie coraz więcej elementów wytwarza się w sposób przemysłowy. Te zmiany nie omijają ciesielstwa. W coraz większym stopniu więźba dachowa jest produkowana w fabrykach. Na budowie montuje się tylko dostarczone z fabryki elementy konstrukcji dachowej. Najpopularniejsza technologia przemysłowego ciesielstwa to wiązary dachowe łączone płytkami kolczastymi. Fabrycznie wykonane składniki konstrukcji dachu są przywożone na plac budowy i tu, zwykle w ciągu 1-2 dni są montowane w całość.

Zwłaszcza w domach parterowych zastosowanie wiązarowej konstrukcji stropo-dachowej przynosi cały szereg korzyści;

1. Eliminacja stropu betonowego – niższe koszty.

W porównaniu do projektów ze stropem betonowym i ułożoną na nim więźbą ciesielską, wiązary dają znaczne oszczędności. Głównie jest to efekt eliminacji kosztownego stropu lecz także ścian nośnych wewnątrz i ław fundamentowych pod nimi.


Dom parterowy z wiązarami. Pas dolny stanowi równocześnie konstrukcję stropu

2. Swoboda podziału i zagospodarowania przestrzeni.

Ponieważ zwykle wiązary opierają się tylko na ścianach zewnętrznych można niemal dowolnie usytuować wewnętrzne ściany. Mogą one być wykonane w taniej technologii lekkiej i bez kosztownej ławy fundamentowej. Można uzyskiwać znaczne otwarte przestrzenie np. salon o wymiarach 10m x 10m.


Wiązary mogą opierać się wyłącznie na ścianach zewnętrznych

3. Strych – pożyteczne pomieszczenie gospodarcze

Wiązary można niemal dowolnie kształtować. W taki sposób można uzyskać dodatkową przestrzeń na strych – pożyteczne pomieszczenie gospodarcze.


Montaż wiązarów – projekt „Z7 40 stopni”.


Projekt „Z7” ze strychem

Warto dodać, że korzystanie z prefabrykowanej więźby daje wiele innych korzyści;

1. Dokładny całkowity koszt jest z góry znany.

Ponieważ cena gotowych wiązarów obejmuje wszystkie elementy inwestor dokładnie wie ile zapłaci. Inaczej jest, gdy samodzielnie kupuje drewno w tartaku, impregnat i okucia w hurtowniach, zamawia transport, wynajmuje cieśli itd.

2. Jednoznaczna gwarancja.

Ponieważ fabryka wiązarów jest zarówno projektantem jak też i dostawcą tarcicy oraz cieślą odpowiada on za końcowy efekt.

3. Szybkie tempo budowy.

Montaż konstrukcji stropodachowej z maszynowo przygotowanych elementów zajmuje zazwyczaj 1 -2 dni wystarczy krótki okres dobrej pogody aby dekarze mieli gotową konstrukcję do pokrycia.

4. Zgodność użytych materiałów z obowiązującymi w Polsce normami.

Producenci wiązarów podlegają z mocy prawa certyfikacji. Stosują oni tylko materiały dopuszczone do stosowania w budownictwie w tym drewno posiadające znak „CE” (bez tego prawnie może je użyć na ogrodzenie domu). Zastosowanie tarcicy niespełniającej obowiązujących w Polsce prawnych wymogów może mieć poważne konsekwencje (spory inwestora z deweloperem, ubezpieczyciele, banki itp.)

Mitek Industries Polska Sp. z o.o., http://www.dachymitek.pl/


Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
|
lub
|
podpisz się
^
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem