GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z AŻ 12,5% RABATEM! 🙂 WYBRANE DODATKI 50% TANIEJ 🎃 OSZCZĘDŹ NAWET 10.000 ZŁ I WIĘCEJ!
GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z AŻ 12,5% RABATEM! 🙂 WYBRANE DODATKI 50% TANIEJ NA HALLOWEEN! 🎃
Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Jeszcze do niedawna dla terenów bez dostępu do sieci kanalizacyjnej - budowa szamba przy domach jednorodzinnych była jedynym możliwym rozwiązaniem odprowadzania nieczystości z działki. Inwestor był wręcz „zmuszony” do budowy zbiornika i uiszczania comiesięcznych opłat za wywóz ścieków lub czekać po kilkanaście lat na rozwój instalacji kanalizacyjnej tracąc przy tym spore ilości pieniędzy.


Obecnie, bez względu na warunki gruntowe i lokalizacyjne, istnieje możliwość wybudowania własnej przydomowej oczyszczalni ścieków. Jest to korzystna alternatywa zarówno dla środowiska jak i naszego portfela oraz ogródka. Początkowo wydaje się, że instalacja systemu jest droższa niż budowa samego szamba. Jednak ze względu na niskie koszty eksploatacyjne, inwestycja ta zwraca się średnio już po około 2 - 3 latach.

pakiet bio-clean

Czym jest przydomowa oczyszczalnia ścieków ?

Jest to zbiornik, w którym ścieki bytowo - socjalne oczyszczane są w takim stopniu, aby było możliwe odprowadzanie ich do gruntu lub pobliskich wód powierzchniowych bez obawy o skażenie środowiska naturalnego.

Obsługa

Sposób działania jest praktycznie bezawaryjny oraz bezobsługowy w przeciwieństwie do szamba, którego obsługa jest dosyć kłopotliwa (konieczność częstego opróżniania). Oczyszczalnia nie posiada części mechanicznych ani urządzeń, które należy serwisować lub wymieniać. Jedyny koszt jaki ponosi inwestor w trakcie eksploatacji, to obowiązek opróżniania osadnika gnilnego raz na roku lub raz na dwa lata (~ 150 zł/rocznie).

Funkcjonowanie

Oczyszczalnia funkcjonuje dzięki bakteriom, które biologicznie rozkładają nieczystości. Woda po oczyszczeniu ma II klasę czystości i odpowiada normom polskim oraz unijnym. Średnio raz w miesiącu należy uzupełniać bakterie oraz enzymy, aby zbiornik działał prawidłowo i nie wydzielał nieprzyjemnych zapachów.

Zasada działania przydomowej oczyszczalni ścieków

Rury kanalizacyjne odprowadzają ścieki do zbiornika gnilnego z polietylenu. Ze względu na całkowitą nieprzepuszczalność tego materiału mamy gwarancję szczelności i niewrażliwość na różnego rodzaju substancje chemiczne. W zbiorniku gnilnym następuje proces oczyszczania. Najpierw ścieki ulegają sedymentacji, gdzie cząstki stałe opadają na dno, a powyżej pozostaje wodna zawiesina. Następnie w zbiorniku zachodzi faza oczyszczania, którą wykonują bakterie beztlenowe. Bakterie rozkładają zawartość płynną na substancje proste, w wyniku czego na dnie zbiornika tworzy się osad, który należy co jakiś czas wywozić. Oczyszczona w ten sposób woda wpływa do sieci rozsączającej poprzez filtr, gdzie następuje proces doczyszczania z udziałem bakterii tlenowych. Woda oczyszczona w ten sposób za pomocą drenażu przesiąka do gruntu.

Zalety przydomowych oczyszczalni ścieków :

 •  oszczędność nawet do kilkuset złotych rocznie
 • są ekologiczne
 • brak problemów związanych z obsługą i awariami
 • wysoka skuteczność oczyszczania ( 90%)
 • odporność na niesprzyjające otoczenie
 • możliwość budowy praktycznie w każdym miejscu
 • prosty montaż
 • całkowita szczelność osadnika
 • z oczyszczalnie nie wydzielają się nieprzyjemne zapachy
 • długa żywotność
 • niezawodne działanie przy niskich kosztach konserwacji
 • darmowy sposób nawożenia i podlewania ogródka
Koszty średni koszt wybudowania oczyszczalni z drenażem rozsączającym: Oczyszczalnia ścieków dla czterech osób zbiornik + rury kosztuje 4-5 tys. zł. Do ceny należy doliczyć około 1 tys. zł na zakup żwiru. Przybliżony koszt montażu w standardowych warunkach wynosi 2-3 tys. zł. Całkowity koszt w standardowych warunkach: 7-9 tys. zł. Jeśli warunki na działce są trudne (wysoki poziom wody gruntowej lub źle przepuszczalny grunt), istnieje prawdopodobieństwo wzrostu wydatków ze względu na konieczności wymiany gruntu.


Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
^
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem