Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

Komentarze

Co piszą inni

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
^
 
Puchaczu
Mam pytanie czy istnieje możliwość zamiany stron - salonu z kuchnią oraz podpiwniczenia domu do połowy na kotłownię + pralnia z pom. gosp ?
 
Jakub
Zaraz , zaraz, jak to jest że dom 150m Z270 kosztuje w cenie średniej 520 tys, a ten 114 dom piętrowy tylko 215tyś?
przecież to tylko 35m różnicy. z tego co wiem minimalna cena robocizny w woj. łódzkim za stan surowy otwarty to ok 60 tyś. , do tego doliczyć materiał to będzie ze 130 tys. a gdzie cała reszta (okna, drzwi, docieplenie, tynki zewn. wewn.instalacje, ogrzewanie) ? z czego te ceny wynikaja? rozumiem że jakbym sam stawiał to będą to koszty materiałów.

NieJan
Do Jakub : Coś słabo czytasz...
Z270 to dom o prawie dwukrotnie większej powierzchni. (skąd ci przyszło do głowy, żeby brać pod uwagę użytkową? przecież płacisz za budowę całego domu, a nie tylko tego, co zakwalifikowano jako użytkowe) Do tego ma skomplikowany, rozległy dach, upstrzony lukarnami. (swoją drogą ohydny projekt, jak rzadko który z z500)

Agnieszka
Do Jakub : ja przy z270 widzę cenę 350tys., a nie 520tys. Inna sprawa, ze kwota 215 tys. za Z295 wydaje mi się mocno niedoszacowana. Minimum 350tys. wypadałoby mieć, żeby go budować - tak wg mnie. Może ktoś, kto go postawił zrewiduje moje poglądy :)
 
Obsługa klienta
Do Michal : Sumaryczna moc obliczeniowa Ps=10,1kW dla bilansu mocy przy urządzeniach energooszczędnych klasy A/A+/A++. Dla opcji AGD standard moc obliczeniowa Ps=13,3 kW.
  
Agnieszka
Czy istnieje możliwość zmiany tego projektu na płaski dach??? Gdybym już zamówiła prjekt u Państwa? i czy idzie zmienić układ dolny tak aby pomiędzy kuchnią a jadalnią znalazła się wyspa?? Pozdrawiam Agnieszk
 
Grzegorz
Witam, bardzo podoba mi rozkład pomieszczeń w tym projekcie (trafiłem tu z projektu ZX51). Mam pytanie czy przewidujecie wersję Z295 w wykonaniu zbliżonym do ZX51, tzn z płaskim dachem? i czy pojawi się opcja z garażem - czy tylko możliwość za pośrednictwem opcji "doklej garaż"?.
    
Dorota
Ja planem jestem zainteresowana czekam na skalkulowanie ceny, Jeśli chodzi o moją wizję to od strony frontowej wykonałabym balkon z wyjściem z pokoju ,chociaż kusi mnie pomysł aby balkony były na 3 ścianach łączone z wyjątkiem ściany prawie pustej bocznej. Gdyby to bylo możliwe projekt kupuje już dziś bez czekania na kalkulację.

Obsługa klienta
Do Dorota : Kalkulacja szacunkowa pojawi się w przyszłym tygodniu.
Balkony można doprojektować na etapie adaptacji.
Niestety Z295 to projekt na wąską działkę, balkon dookoła budynku spowoduje , że zmieni się odległości do granicy-trzeba liczyć od balkonu, a nie od ściany.

Martyna J.
To może taki układ z kuchnią od frontu.

Schody pozostaną w tym samym miejscu, więc piętro się nie zmieni.

Piotr
Do Martyna J. : Już o wiele ciekawiej, rezygnacja z drzwi bocznych do salonu ok. ale pozostają okna na ścianie ze schodami na piętrze - czyli po obu stronach budynku (albo schody bez okna...) no i w łazience. Opisana wcześniej wersja ma naprawdę kilka zalet - chociaż przyznaję, wymaga więcej zmian.
Brawo za otwartość i natychmiastowe kreatywne działanie!

Robik
Do Martyna J. : Układ wewnętrzny zaproponowany przez pana Piotra jest wart realizacji. W tej postaci (jak również ten Pani Martyny J. POWINNY ZOSTAĆ OPRACOWANE JAKO WARIANTY TEGO PROJEKTU! Jestem tym osobiście zainteresowany!

Obsługa klienta
Ok, jeśli zamówi Pan projekt możemy wykonać taki wariant-prosimy o kontak w celu ustalenia szczegółów.

Martyna
Do Martyna J. : świetnie, bardzo nam się podoba- okna na piętrze można zastąpić : na klatce schodowej luksferami a w łazience przenieść na drugą ścianę- tą od frontu budynku.

Monika
Do Martyna J. : Witam serdecznie,
proszę o informację jaka( przy takiej zmianie położenia łazienki) będzie szerokość salonu od ściany z kominkiem do drzwi tarasowych. Z góry dziękuję i pozdrawiam
 
Robik
18 metrów to wąska działka?? Pan Piotr ma wiele racji bo ten projekt nie powinien w tej formie trafić do kolekcji Verti (bardzo zresztą udanej). Albo to jest projekt na wąską działkę albo nie. Jest solidny ale zbyt mało konsekwentny w założeniach. Zgadzam się, że po zmianie układu może być o niebo lepszym projektem.

Obsługa klienta
Do Robik : Z295 to projekt na wąską działkę o szerokości 15,9m, dlatego właśnie należy do kolekcji Verti.
Jakie zmiany Panowie proponują i o jaki brak konsekwencji chodzi?
Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i sugestie, zawsze możemy udoskonalić nasz projekt, aby odpowiadał potrzebom jak największej liczbie zainteresowanych.

Piotr
Do Robik : Brak konsekwencji w budynku na wąską działkę to: 1. Lokowanie większości okien, a nawet drzwi na ścianach bocznych. 2. Kuchnia powinna być od frontu - kto by chciał okno na ogrodzenie w odległości 4 m?? (tam powinna być kotłownia...) 3. Jeżeli już otwory na ścianie bocznej to tylko po jednej stronie. Warunki zabudowy na wąską działkę zwykle pozwalają zbliżyć ścianę bez otworów do granicy. Powtarzam - projekt po zmianach może być jednym z ciekawszych, bo koncepcja domu piętrowego na wąską działkę zbyt często się nie pojawia... Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na obiecany projekt po zmianach :)!

Piotr
Do Robik : Żeby nie być gołosłownym: "przerzucenie" schodów z prawej strony na lewą w miejsce łazienki na parterze (góra oczywiście analogicznie - łazienka ze schodami zamienia miejsce z pokojem) otwiera pole dla kuchni z przodu otwartej całkiem lub częściowo na salon. Pomieszczenie gospodarcze/kotłownia i WC z parteru na miejsce obecnej kuchni. Ściana po prawej bez otworów. Ściana po lewej - dowolna ilość otworów. Przesuniecie komina w ślad za kotłownią itd... = sporo większe możliwości w lokowaniu na wąskiej działce.
 
Piotr
Pomieszczenie gospodarcze od frontu to nieporozumienie. Poza tym to nie jest projekt na wąską działkę. Układ okien i drzwi.... nie. Jest jednak coś intrygującego w tym projekcie - przy tej szerokości po zmianie koncepcji układu wewnętrznego - może być jednym z ciekawszych na wąskie działki.

Obsługa klienta
Do Piotr : Powszechnie uważa się działkę szerokości do 16-18m za wąską.

Ten projekt po likwidacji okna na ścianie bocznej w salonie oraz na piętrze zmieści się nawet na 14,9m szerokości.

Dorota
Do Piotr : w czerwcu 2012 roku napisaliście , że niedługo ukaże sie dom z płaskim dachem , nadal nie doczekałam się takiej opcji.
Szukam domu na wąską działkę z możliwością zabudowy w granicy działki , może być opcjonalnie bliźniak - warunek z płaskim dachem

Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.