Komentarze

Co piszą inni

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Zefirispka
Tak, jest taka możliwość. Nam architekt powiększył kotłownię, kosztem sieni. To kwestia adaptacji projektu, a takie zmiany nie naruszają konstrukcji budynku, bo chodzi o postawienie ścianek działowych w innym miejscu.

Monika L.
tygiel wprowadziles jeszcze jakieś zmiany?może masz zdjęcia z budowy? bardzo mi sie podoba ten projekt i chciałabym znać opinie ludzi którzy są w takcie lub zakończyli budowę i oczywiście kwestie finansowe też mnie ciekawią

Zefirispka
A propos zmian. Te zrobiliśmy na etapie projektu, ale potem z wielu z nich zrezygnowaliśmy. Przyczyna była jedna- projektant całkiem rozsądnie rozplanował pomieszczenia. Wspomniana sień powróciła do pierwotnych rozmiarów. To co zmieniliśmy to powiększenie "gabinetu" na parterze oraz dodaliśmy okno na klatce schodowej. Owszem, mam zdjęcia z budowy, jesteśmy tak tuż po półmetku. Napisz do mnie na priv, prześlę to co już mamy.
 
Monika L.
Witam!! czy istnieje możliwość powiększenia pomieszczenia gospodarczego (w ktorym planowałabym zrobić kotłownie), kosztem pomniejszenia sieni?

Ewelina
witam!

jestem zainteresowana tym projektem, jednak mam wątpliwości iż kotłownia jest dosyć mała. Więc co Wy na to jeżeli robiąc z gabinetu kuchnie, więc rezygnuje z tej w pokoju dziennym wykorzystam odrobine miejsca na powiększenie łazienki..czy tak można?

czy to duza zmiana w projekcie czy dokona tego architekt adaptujący?

dziekuje za odp.

M. Kapela
Do K.i A.



Dziękuję za bardzo za odpowiedź. Czy mogę nieśmiało :) zadać jeszcze jedno pytanie? Na jakiej wysokości od podłogi znajdują się dodane okna w pokojach na piętrze? Ciekawam bardzo jak wygląda bryła budynku po przeróbkach. Cały czas zastanawiamy się nad wyborem projektu. Mamy jeszcze trochę czasu na decyzję gdyż planujemy zacząć budowę jesienią przyszłego roku.

Pozdrawiam

MKapela
 
K.i A.
Witam serdecznie,
jeśli chodzi o ściankę kolankową, to podnieśliśmy ją o 67 cm. Sama jestem ciekawa jak to wyjdzie, jednak dopóki nie ma dachu, trudno to sobie wyobrazić. Dach będzie jeszcze w tym roku, więc już niedługo...
Jeśli chodzi o elewację, to zrezygnujemy z deskowania. Ale co do kolorów, jeszcze nie zdecydowaliśmy.
Pozdrawiamy,
K.i A.

K.i A.
Tak jeszcze w kwestii wyjaśnienia: podnieśliśmy cały budynek o 67 cm, a nie tylko górę, bo zależało nam na sufitach podwieszanych na parterze. A na piętrze tylko o 37 cm.
K. i A.

GP
Kwota 230 to łączna suma wszystkich wydatków poniesionych podczas budowy (łącznie z fundamentem).
Łączna pow. użytk. to 130 m.

M. Kapela
Do K. i A.

Witam,

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Też chcieliśmy dodać okna w pokojach na poddaszu i dlatego mam jeszcze jedno pytanie: o ile podnieśliście Państwo ścianę kolankową? A elewacja zgodnie z projektem czy może też jakieś pomysły?

Pozdrawiam i życzę radości z budowy. Mkapela

K.i A.
Do M. Kapela
Witam, jeśli chodzi o okna, to poszliśmy na całość:) Bez zmian zostało tylko wyjście na taras oraz 2 okna na górze od tej strony. Poza tym same zmiany...
Zamiast drugiego pojedynczego okna w salonie, mamy okno szer.180/wys.150, a dodatkowo jeszcze panoramiczne okno w kuchni 240/60. Dodaliśmy też małe okna w łazience, kotłowni i sieni. Natomiast okno w małym pokoju "przerzuciliśmy" na drugą ścianę.
Na górze zmniejszyliśmy okna w pokojach od frontu (120/150), bo wypadają nam od północy. Dodatkowo mamy w tych pokojach jeszcze po jednym małym oknie (150/60) na ścianie od wschodu i zachodu (podnieśliśmy ścianę kolankową, żeby się zmieściło). To samo zrobiliśmy w trzeciej sypialni, z tym że tu na szer. 200 cm. Ach, i jeszcze dodaliśmy okno na klatce schodowej (90/210). Dużo tego, ale mamy nadzieję, że dzięki temu dom będzie dobrze doświetlony:)
Pozdrawiamy, K. i A.

GP
Moi teściowe kończą budowę w oparciu o ten projekt. Poszerzyli budynek z 7 do 8 m. Stan deweloperski z aramturą (bez kotła gazowego) kosztował ich łącznie (budowa prowadzona metodą gospodarczą 100 km od warszawy) 230.000,- !!!

Tomasz kozłowski
Witam ,mam pytanie do GP czy suma wkonania tego projektu przez teściów była liczona wraz z fundamentem i ile jest obecnie pow.urzyt ?

Pozdrawiam.

Tomerso
 
Zefirispka
Witajcie. My również jesteśmy w trakcie budowy. U nas jest już gotowa więźba. Budujemy jednak dokładnie wg projektu bez większych zmian:
1 dodanie okna na klatce schodowej
2. połączenie na poddaszu pomieszczeń w jedno nad wejściem do domu.
Faktem jest, że dom ma prostą bryłę i w eksploatacji (tzn. koszty ogrzewania) zapowiadają się stosunkowo niskie.
Powodzenia w pięciu się w górę :)

K.i A.
Budujemy nasz dom wg tego projektu. Wybraliśmy go ze względu na prostą bryłę i dach, dzięki czemu budowa jest ekonomiczna, nie przysparza niepotrzebnych komplikacji i kosztów. Jesteśmy teraz na etapie parteru. Wprowadziliśmy kilka zmian: rezygnacja z podcienia wejściowego, by powiększyć kotłownię, zmieniliśmy też niektóre okna i dodaliśmy kilka nowych. Myślę, że projekt godny jest polecenia. Jeśli ktoś jeszcze buduje, to proszę się ujawnić: zawsze to raźniej w grupie:-) Pozdrawiamy!

Asia P.
Prosimy pilnie o dodanie aktualnego kosztorysu, bądź chociaż zestawienia materiałów do tego projektu. Kupiliśmy ten projekt w kwietniu ubiegłego roku, w lutym br. rozpoczynamy budowę i chcielibyśmy zakupić już część materiałów.

Pozdrawiamy serdecznie.

Asia P.
Witamy raz jeszcze, chcieliśmy tylko dodać, że chodzi nam o zestawienie materiałów i kosztorys do wersji murowanej tego projektu.

Pozdrawiamy !
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem