Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Komentarze

Co piszą inni

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983
^

Aleksandra S.

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Witam,
Kiedy można spodziewać się przynajmniej szacunkowej kalkulacji kosztów dla wersji v1 z poddaszem użytkowym?
 
Artur
Mam pytanie do Z500:
Jaka jest powierzchnia ścian fundamentowych, nośnych, zewnętrznych oraz działowych?
Ile potrzeba betonu na ławę oraz wieńce?
 
Marek
Witam,
Również jesteśmy zainteresowani tym projektem. Dla 2+1 osobowej rodziny ten domek wydaje sie optymalny i ekonomiczny w budowie. Jednakże tak jak niektórym z Państwa również brakuje mi garażu. Co prawda projekt Z261 GP (eg) zawiera garaż ale czy powinien znajdować się po prawej stronie...? Wg nas najlepszym rozwiązaniem było by usytuowanie garażu po lewej stronie, niestety kosztem okna w łazience ale czy jest nam aż tak potrzebne? przecież każdy z nas korzystając z tego pomieszczenia i tak w pierwszej kolejności "zapala" światło... no bo jak się ogolić czy zrobić dobry makijaż :-) przy niedoświetlonym pomieszczeniu. Dodatkowo możemy zrobić wejście z garażu do kotłowni tym samym mamy zapewnioną dobrą komunikację w całym budynku (nie wchodząc z "buciorami" na powierzchnię mieszkalną). Pokusiłbym się również o wydłużenie salonu i sypialni tak aby tylnia linia budynku była prosta. Wówczas powiększamy o parę metrów zarówno salon jak i sypialnię. Dodatkowo pomiędzy salonem a kuchnią można by było zrobić dodatkowe okno jak i wyjście na taras. W takim rozwiązaniu niemal każde usytuowanie budynku wobec stron świata byłoby optymalne i dobrze doświetlone.
Do komentarza dołączam taki własny projekcik w porównaniu z podstawowym.
Proszę o wypowiedź czy takie rozwiązanie nie byłoby optymalne dla większości z państwa .
Może wówczas "Studio" pokusiłoby sie na stworzenie takiego projektu.
Ps. osobiście do budynku zastosowałbym ogrzewanie na ekogroszek, które obecnie chyba jest najbardziej ekonomiczne chociaż wymaga od nas włożenia trochę własnej pracy (dokładanie eg, czyszczenie etc)
pozdrawiam
Marek

Kasia
Do Marek : Witaj Marku;

My też poważnie rozważamy ten projekt: również jesteśmy 2+1. Jednak nam bardziej odpowiada wersja Z261 GP z ogrzewaniem na ekogroszek z takiego powodu, że w pomieszczeniu gospodarczym (7,8) chcemy zrobić mały gabinet do pracy - komputery, segregtaory itp.
Garaż będziemy mieć na dwa auta, zatem pomieszczenie gospodarcze z kotłownią z tyłu garażu będzie całkowicie wystarczające na nasze potrzeby.
Rozważamy również bardzo mocno: z 241 w wersji z garażem, myśleliście o tym?

pozdrawiam:)

Marek
Witam,
też zastanawialiśmy się nad projektem Z261 GP eg ale wydaje nam się, że salon nie będzie wystarczająco doświetlony a tam właśnie będziemy najwięcej czasu przebywać. Poza tym takie rozwiązanie jest tylko dobre jeżeli wejście do domu będzie od strony północnej lub wschodniej wówczas taras jest na południe lub zachód. My mamy zamiar budować się na działce z wejściem do domu od zachodu dlatego też chcielibyśmy zrobić taras zarówno od wschodu jak i od południa (dodatkowe okno i drzwi tarasowe) wówczas salon będzie doświetlony i np. zimą dogrzany przez wpadające promienie . Oczywiści latem nie uniknie się zasłoniętych rolet ale wypić poranną kawę przy wstającym słońcu a po południu wygrzewać się na południowym tarasie hmmm… czego więcej nam potrzeba…. Poza tym w wersji GP eg wejście z garażu do domu jest przez spiżarnię i kuchnię - to chyba dość drastyczne rozwiązanie. Zimą w "buciorach" do powierzchni mieszkalnej? No chyba, że tylko w spiżarni zostawimy zakupy a do domu wejdziemy przez główny sień..... Podobnie jest w projekcie Z241 tam z garażu do domu wchodzimy przez dodatkowy sień, w którym chyba nie ma możliwości usytuowania jakiejkolwiek szafy i znowu aby się "rozebrać" musimy przejść przez cały hol. a i garaż jest dość mały nie wspominając już o kotłowni - chyba nie da się tam zamontować pieca na eg.
To takie nasze rozumowanie i może innym to zupełnie nie będzie przeszkadzać….
Pozdrawiam
Marek

Obsługa klienta
Do Marek : Ciekawa opcja, jeśli faktycznie jest zapotrzebowanie na taki wariant, możemy zrobić. Chwilowo mamy do zrobienia warianty do innych projektów; do z261 niedawno dodaliśmy z261v1 z poddaszem.

Teresa C.
Do Marek : Popieram opcję Marka P.Czekam z niecierpliwością kiedy ukaże się taka wersja projektu.Zakupię ją jako pierwsza! Interesuje mnie również możliwość pieca na węgiel.

Małgorzata M.

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Chciałam wiedzieć, czy koszt budowy metodą gospodarczą to faktycznie 100 400 pln (Z261 v1)? Oglądałam wszystkie opcje Z261 i każda jest w podobnym przedziale cenowym, nawet ta z garażem. Jakoś ciężko mi uwierzyć w taką kwotę. Czy instalacje są wliczone (wodna, gazowa, elektryczna)? Pewnie nie..
Poza tym czy zmiany w danym projekcie realizowane przez Państwa obejmuję cenę projektu? Interesowało by mnie doprojektowanie garażu z lewej strony, zamiana pom. gospodarczego w łazienkę, natomiast łazienka w pom. gospodarcze łączące garaż z resztą (jakby wiatrołap), a kotłownia w tyle garażu w pom. gospodarczym. Czy jest możliwość zrobienia dachu nad garażem jednospadowego? Plus duże drzwi przesuwane w pokoju między salonem a sypialnią, żeby móc powiększyć przestrzeń salonu w miarę potrzeb (prawie na całą ścianę dzielącą pokój z salonem). I jeśli to tak wygląda, to koszt budowy zwiększyłby się o około 40 000 (licząc ok.1400*m2 garażu)? Czyli 140 000? Bez instalacji wodnej, gazowej itd. nie wspominając o centralnym (myślę o ogrzewaniu gazowym).. Czy dom spełnia funkcje energooszczędne?
 
Małgorzata M.

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Schody mogłyby być jak widać w projekcie, ponieważ nie zależy mi na dużym wiatrołapie. Zawsze mogę coś wkomponować pod skosem pod schodami.:)
 
Obsługa klienta
Do Małgorzata M. : Kosztorys szacunkowy zamieszczony na www to kwota netto i dotyczy tylko wersji podstawowej. Wariant z261 v1 będzie droższy ze względu schody, okna na poddaszu, okna dachowe, ścianki działowe, nieco większa powierzchnia parteru względem podstawy.
Instalacje są uwzględnione w kosztorysie.
Koszt projektu podany jest na www. Zmiany wprowadza się na etapie adaptacji i jest to koszt dodatkowy. Można to zrobić u dowolnego architekta lub w Studio Adaptacji.
http://www.z500.pl/ceny-zmian-w-projekcie
info@studioadaptacji.pl

ANIA
Do Małgorzata M. : Dom jest bardzo ładny i niedrogi.
Ale nie zastanawiałaś się Małgorzato nad ogrzewaniem Solarami, teraz są solary, które ogrzewaja zima do temp. 50-80*C w pochmurne dni a co najważniejsze są Dofinansowane w 45% czyli to koszt 6tyś zł.
żadne ogrzewanie nie bedzie tańsze.
W ciągu roku oszczędności na poziomie 7 tyś zł.
Nie ma nic TAŃSZEGO
 
Obsługa klienta
Do Luis : Kalkulacje szacunkowe wyliczono dla etapu tzw. stanu surowego zamkniętego a Pan/Pani Luis pisze o opcji "pod klucz" , która obejmuje zapewne glazurę, terakotę, biały osprzęt z bateriami, grzejniki itd. Wc czy umywalka może kosztować 500zł i 5000zł, więc bez szczegółowych info nie ma sensu porównywać kwoty z naszą kalkulacją.

Kleks
jakie jest optymalne rozwiązanie dla adaptacji poddasza - mam tu na myśli schody. proponowana opcja jest... mało funkcjonalna. jakies pomysły???????
  
Artur
W wersji z garażem po prawej stronie i ogrzewaniem na eko-groszek pomieszczenie gospodarcze ma wielkość ok. 27m3. Czy wg przepisów pomieszczenie przystosowane do ogrzewania paliwami stałymi nie powinno mieć min. 30m3 ?
 
Artur
Przykładowo: czy piec na eko-groszek z podajnikiem o mocy 14 kW można zgodnie z wszelkimi przepisami zaintalować w tym pomieszczeniu gospodarczym ?
 
DAW84
Witam

Mam pytanie co do kosztów budowy tego domu Napisali państwo ze w stanie surowym zamkniętym koszt budowy to 83 554 zł Czy to realne koszta ?

Co w stan surowy zamknięty wchodź Okna i zrobiona dach ?
 
Beata Majchrzak
Dlaczego garaż z prawej strony? O wiele lepiej przecież zrobić go z lewej, z przejściem przez pomieszczenie gospodarcze. Łazienka co prawda będzie bez okna, ale to i tak dużo bardziej praktyczne niż garaż bez połączenia z domem (wyobraźcie sobie np. przenoszenie zakupów albo małych dzieci z samochodu w śnieżycy lub ulewie... brrrrr...).

Obsługa klienta
Do Beata Majchrzak : Możemy wykonać specjalnie dla Pani i taki wariant :). Prosimy oczywiście wcześniej o kontakt w celu ustalenia szczegółów.

Marek
Do Beata Majchrzak : Witam,
Taka wersja byłaby Super! Dodatkowo robiąc okno pomiędzy kuchnią a salonem + wyjście na taras (opcja), można by było ładnie doświetlić salon. Optymalne oświetlenie byłoby z wejściem do domu od strony połnocnej, wówczas np. zimą mamy dogrzany salon od południa i zachodu. Z wejściem od zachodu np. latem - rano kawka na istniejącym tarasie a po południu "leżakowanie" na tarasie od południa. Wiem, że doświetlanie budynku promieniami slonecznymi to kwestia gustu ale może warto by było rozważyć opcję takiego projektu. Pozostaje jeszcze problem z usytuowaniem kotłowni, gdyż w przybadku kotłowni za garażem, bezpośrednio graniczyłaby z sypialnią a np. piec na eko-groszek z podajnikiem jest dość głośny i mógłby przeszkadzać domownikom. Ale i tu można by było znaleźc kompromis. Za garażem pomieszczenie gospodarcze a kotłownia jak teraz - tylko czy w przypadku tej kotłowni można zastosować piec na ekogroszek i jaki?. Z góry przepraszam za powyższe przemyślenia ale wydaje mi się, że opcja na "eg" jest obecnie chyba najbardziej ekonomiczna choć trochę wymaga własnego wkładu :-)

Zyta
również czekamy z niecierpliwością na wnętrza, jesteśmy na etapie kupowania działki, ten projekt jest naszym faworytem ( w opcji z garażem).
 
Katarzyna W.

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Bardzo dobry projekt. Chyba się na niego zdecydujemy, ponieważ zaspokaja nasze potrzeby tj. ( dosyć duża kotłownia, ekonomiczny metraż i praktyczne rozmieszczenie pomieszczeń). Mamy tylko jedną uwagę. Czy byłoby możliwe , aby przy zamówieniu projektu nanieść zmiany dotyczące przesunięcia ścian nośnych do narożników z przodu i z tyłu budynku? Chcielibyśmy poszerzyć przestrzeń salonu i kuchni. Czy biuro mogłoby dokonać tych zmian, abyśmy nie biegali z tym do architekta? Ciesze się, że projekt ten ma możliwość późniejszego zaadaptowania poddasza. Czekam z niecierpliwością na wnętrza, które są u Was niesamowicie inspirujące i gustowne.Pozdrawiam.

Obsługa klienta
Do Katarzyna W. : Oczywiście wszelkie zmiany można wprowadzić w Studio Adaptacji.
Bezpośredni kontakt mail/tel do architekta ze Studia Adaptacji:
info@studioadaptacji.pl
(+48) 722 000 500
Tam otrzyma Pani szczegółową wycenę indywidualnych zmian.
Więcej info także tu:
http://www.z500.pl/studioadaptacji.html

Ilona
Kasia:) podlogowe ogrzewanie to wygoda. grzejniki zajmuja miejsce, kurza sie itd. znajomi maja tylko podlogowe i sa zadowoleni.wnetrze domu wyglada ladnie i nowoczesnie. maja dodatkowo pompe wodna,nie chce tu kaleczyc fachowej nazwy. jest wygoda,bo wode maja caly czas ciepla. wydawaloby sie ze rachunki za prad beda olbrzymie a jak przekalkulowali sobie koszty to wyszlo taniej niz gdyby mieli palic w piecu weglem. koszt tej pompy tes duzy dawali jakos ok 50tys. mnie nie stac na takie gadzety.

Kasia
Anolinae, witaj:)

Cały czas mamy dylemat jakie ogrzewanie wybrać: czy podłogówkę czy zwykłe kaloryfery i jak rozwiązać problem ogrzewania wody latem, jakie masz pomysł na to?

My będziemy mieć garaż dwustanowiskowy, z tyłu garażu kotłownię i pomieszczenie gospodarcze.
Przypuszczamy, że koszt to ok 40 tyś zł, ale dużo zaoszczędzamy na kominku.
Średnia cena za m2 garażu to podobno ok 1000-1200zł.
Jesteśmy umówieni ze znajomą ekipą na wycenę budowy, no i analizę projektu. W związku z tym, że jest nowy to nie można oprzeć się na doświadczeniach innych :)

pozdrawiam

Ilona
do Kasia! dobry pomysł z tym garażem. mam pytanie orientujecie sie o ile wzrosną koszty budowy domu gdy zastosujecie te zmiany?
 
Kasia
My planujemy dostawić garaż i w garażu zrobić kotłownie, również myślimy o rezygnacji z kominka.

Ilona
oczywiscie jesli mozna tak zrobic to od razu zrezygnowalabym z kominka. i w kotlowni wstawila piec na wegiel:) wydaje mi sie ze bedzie taniej i o to chodzi chyba najbardziej wszystkim ktorzy nie maja duzo pieniedzy a chca byc na swoim jak najszybciej:)

Ilona
czy powierzchnia kotlowni w tym projekcie jest wystarczająco duzo aby bez zmian mozna bylo zastosowac piec na ekogroszek lub wegiel?

Obsługa klienta
Do Ilona : Zgodnie z wymaganiami normy PN-87/B-02411 pomieszczenia w których instalowane są kotły na paliwo stałe powinny spełniać następujące wymogi:
• minimalna odległość tyłu kotła od przegrody budynku: 0,7 m
• minimalna odległość boku kotła od przegrody budynku: 1,0 m
• minimalna odległość przodu kotła od ściany przeciwległej: 2,0 m

Więc teoretycznie nie, w praktyce co drugi dom ma połowę mniejszą kotłownię, zawsze można jeszcze ją powiększyć kosztem łazienki.
 
Kasia
Marta D.

Nam się projekt podoba bardzo, spełnia nasze oczekiwania w zasadzie wszystkie podobnie jak wy chcielibyśmy zobaczyć realizację.
Tyle tylko, że chyba jest to niemożliwe ponieważ to nowy projekt .

Pytanie do biura: czy ktoś zakupił już ten projekt?
Czy planujecie Państwo wizualizacje wnętrza i więcej rzutów zewnętrza, wg mnie na tych zdjęciach, które są zupełnie nie widać rozmiarów zadaszenia i nie sposób ocenić wizualnie wielkości zadaszonego tarasu.
Myślę, że projekt będzie się cieszył powodzeniem. Gratuluje:)

Obsługa klienta
Do Kasia : Niestety trudno będzie o realizacje, przygotowujemy dopiero pełną dokumentację dla pierwszego zamówienia.
Oczywiście w planach są wizualizacje wnętrz oraz animacje, jednak mamy dość długą listę oczekujących na te dodatki projektów...
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.