Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Komentarze

Co piszą inni

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
^

A&M
Jak ja szukalem projektow,to takich fajnych niebylo!!! ojoj studio z500 sie rozwija:),ale co tam Z8 tez jest fajny :))))Pozdrawiam Studio 500

PS: prosze o wnetrza Z8.

Adam
Projekt naprawdę ok, wprowadziłem parę zmian i jestem w trakcie realizacji, nie polecem zamawiania dodatkowego projektu na płycie w wer. elektr. strata kasy

Dariusz K.
Mam pytanie jakie sä wymiary garazu i pomoeszczenia za garazem.Obawiam sie moze byc dosc ciasno na nasze auto i na umieszczenie pieca.
 
Aneta
Witam,
czy jest możliwość nie zrobienie tego zadaszenia wokół tarasu bez szkody dla konstrukcji?
Czy można go zastąpić przedłużonym dachem jak w projekcie Z108? Czy potrzebna jest na to dodatkowa zgoda?
Projekt bardzo funkcjonalny.

Obsługa klienta
Do Aneta : Zmiany można wprowadzić na etapie adaptacji, likwidacja zadaszenia nie wpłynie na konstrukcję budynku.
Dodatkową zgodę na zmiany może Pani zawsze od nas otrzymać bezpłatnie.

Adrian
Do Aneta : Osobiście bardzo podoba mi się te zadaszenie wokół tarasu. Ale czy jest ono zrobione z betonu i bezpośrednio "przyklejone" do ściany (tak jak balkon)? Wolę unikać takich rozwiązań z powodu wystapienia ew. mostków termicznych. Jeżeli jest to z betonu to czy można to zastąpić czymś innym materiałem, np. drewnem, lub zrobić to na jakmś stelażu?

Obsługa klienta
Do Aneta : Ten daszek to płyta wspornikowa, ale spokojnie, nie ma mostków ;).
Przekrój przez ten element można podejrzeć rysunku szczegółowym.

Kasia
DoObsługa klienta: Witam,
czy macie dostępny bardziej szczegółowy przekrój przez ten daszek? Nasz wykonawca ma kilka pytań o wykonanie zbrojeń i detale (Detal KS3 - dółl strony to BW1, a rzut górny przedstawia BW2?. Pomocny byłby rzut np. w odległości 0.5 m od ściany domu.
 
Obsługa klienta
Do Dorota : Pracujemy nad wnętrzami do wszystkich projektów. Prosimy o cierpliwość. Kolejne wizualizacje wnętrz będziemy zamieszczać sukcesywnie na www.

Magda
Witam! My też chcemy się budować wg tego projektu, Ze zmian planujemy obniżenie stropu nad piętrem aby powstał jeszcze stryszek na górze m.in. na rurki/nadmuchy do rozprowadzenia ciepła z kominka oraz rezygnację z jednej łazienki na piętrze i zrobienie w tym miejscu garderoby. W komentarzach doczytałam że w pierwotnej wersji projektu strop nad piętrem miał być niżej i tu mam pytanie do Z500 :) czy jego obniżenie może rodzić jakies problemy konstrukcyjno-użyteczne??

Obsługa klienta
Do Magda : Oczywiście projekt można przystosować do własnych potrzeb na etapie adaptacji.
W wersji demonstracyjnej Z240 pierwotnie przyjęto nieco niższe położenie jętki. Po pierwszym zamówieniu projekt jest zawsze dokładnie przeliczany przez konstruktora, który stwierdził, że tu korzystniejsza będzie inna geometria więźby i jętka jest wyżej. Wysokość pomieszczeń poddasza można dowolnie modyfikować podwieszając sufit.

Maciek
Witam
Czy istnieje możliwość przeniesienia pomieszczenia gospodarczego (kotłowni - paliwo stałe) do gabinetu (mały pokój) i tym samym zyskanie dłuższego garażu na 2 samochody ?
Pozdrawiam
 
Noisette K

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Prtojekt kupiony, nie robimy żadnych znaczących modyfikacji, kilka drobnych ale to w trakcie budowy, planujemy wystartować wiosną:)

Monika
Ja też jestem zdecydowana na ten projekt. Czekamy na zestawienie materiałów, bo chcemy mieć przybliżone koszty budowy, noi w najbliższym czasie ruszamy :)

Noisette K

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Witam serdecznie,

Projekt super! szkoda tylko,że brak inf w zakladkach Realizacja, Wnętrza oraz Ile Pali Twój dom... Mimo wszystko chyba kupujemy!!!!

Obsługa klienta
Do Noisette K : Projekt jest stosunkowo nowy.
Inwestorzy, którzy już zakupili raczej wystartują dopiero na wiosnę.

PIOTRek
Jestem 'jedną nogą' przed kupnem tego projektu. Z niecierpliwością czekam na uruchomienie zakładki ILE PALI TWÓJ DOM, Ponad to mam pytanie, budując przegrody wew. nośne-konstrukcyjne na poddaszu można obniżyć wysokość kondygnacji?

Obsługa klienta
Do PIOTRek : Ile pali twój dom już przygotowujemy.
Oczywiście można obniżyć wysokość na poddaszu stosując różne zabudowy g-k, sufit podwieszany itd.
 
Obsługa klienta
Do Adrian : Wnętrza to dość nowa zakładka na naszej stronie. Nieustannie pracujemy nad tym i nowe wizualizacje do kolejnych domów będą sukcesywnie pojawiać się na stronie.
Słupy to ważny element konstrukcyjny, więc niestety obowiązkowe.

Ewa
Dzień dobry . Mi również odpowiada ten projekt . Zastanawiałam się również nad powiększeniem salonu przez przesunięcie ściany o 1 m . Umożliwiło by to również ustawienie zabudowy kuchennej w kształcie litery L i nawet częściowe oddzielenie ścianą kuchni od salonu .Pytanie jaką powierzchnie miała by kuchnia ?

Obsługa klienta
Do Ewa : Ogromnie nam miło, że Z240 trafia w gusta tak wielu osób :).
Oczywiście można przesunąć ścianę powiększając salon na etapie adaptacji, a kuchnia po wydzieleniu ścianką pozostanie pewnie bez zmian - 8mkw?

Jarek K.

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Dzień Dobry,

Czy przypadkiem rysunek szczegółowy Z240 nie wyglądał nieco inaczej?

Mam na myśli wysokość sufitu na poddaszu. Wydaje mi się, że był dużo niżej i także większa pustka pod dachem.

Pozdrawiam,

Jarek

Obsługa klienta
Do Jarek K. : Owszem, jętka była niżej w wersji demonstracyjnej.
Przy projektach typu nowość pewne elementy nie są sprecyzowane, mogą nastąpić drobne zmiany przy opracowaniu przez konstruktora.
Tutaj po obliczeniach obciązeń itp. najlepszy okazauje się taki układ jętki. Przestrzeń na poddaszu można oczywiście dowolnie obniżyć stosując sufit podwieszany.

Jarek K.

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Widzę, że rysunek szczegółowy jest znowu w wersji z obniżonym sufitem na poddaszu ;-)
Mam jeszcze jedno pytanie. Ze względu na pochyłą działkę zastanawiam się na obniżeniem garażu o ok. 1.2m i zarazem obniżeniem pokoju nad garażem tak aby był dostępny ze schodów ze spocznika na półpiętrze. Wtedy można nad tym pokojem wygospodarować mały stryszek. Czy taka konstrukcja dachu to umożliwia?

Obsługa klienta
Do Jarek K. : O rety, dzięki za czujność :). Oczywiście powinien być ten najświeższy rysunek z jętką wyżej.
Z dachem nie będzie problemu. Na etapie adaptacji konstruktor musi uwzględnić w obliczeniach częściowe obniżenie budynku. A dach można wykonać z uskokiem lub równo na całości-kwestia jedynie estetyki.
    
Obsługa klienta
Do Sebastian : Proszę dokładniej sprecyzować jak miałby wyglądać taki wariant?
Nad garażem taras, dach dwuspadowy na równo czy niżej, z pow. użytkową nad...

Sebastian
Rozważamy zakup tego projektu. Jedyne wątpliwości to wąska kuchnia. Odległość pomiędzy szafkami w rzędzie ze zlewozmywakiem a rzędem z kuchnią to jeśli dobrze czytamy na rysunkach 94cm. Obawiamy się że to wąsko.
 
Obsługa klienta
Do Sebastian : Wymiar 94cm dotyczy drzwi do spiżarki, między blatami jest 100.
Na rysunku kolorowym jest tylko nasza propozycja aranżacji,którą można dowolnie zmieniać. Może Pan tam zrobić 120cm odległości, wyspę itp.

Arek K.

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Nie wiem, może jestem zmęczony ciężkim rokiem, ale nie potrafię ogarnąć tej kalkulacji w pliku z kosztorysem. W żaden sposób nie wychodzi mi w podsumowaniu kwota 352 992,27 zł brutto.

Zielone pozycje chyba powinny się sumować ... ale dają inny (wyższy) wynik. Proszę o weryfikację i ewentualne poprawki.Co do samego projektu ... wiele wskazuje na to że skorzystamy z Waszej oferty. Musimy jeszcze przemyśleć zmiany uwarunkowane ułożeniem naszej działki i policzyć ile takie zmiany będą nas kosztowały. Na naszej działce po pierwsze dom musi być w lustrzanym odbiciu no i taras ... niestety u nas południe jest po stronie przeciwnej do garażu, tak więc duże okno tarasowe musimy przenieść na ścianę sąsiednią (czyli w lustrzanym odbiciu na ścianę po prawej stronie projektu) - i tutaj pojawia się pytanie. Jest to możliwe bez naruszania konstrukcji domu?Pozdrawiam i gratuluję projektu.

Obsługa klienta
Do Arek K. : Rozumiem , że chodzi o pkt na pierwszej str:
I. Obliczenia ogólne
II. Obliczenia uszczegółowione
Te pozycje się nie sumują :) -jest to TA SAMA kwota w pkt I. jako obliczenia za jednostkę a w pkt II. z podziałem na robocizne, materiał itp.
Pkt III. to kwota z podatkiem. :)
A zmiany jak taras czy przeniesieni okna można wykonać na etapie adaptacji i nie są problematyczne.
Pozdrawiam

Arek K.

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Witam.

Mam na myśli obliczenia na stronie drugiej ("Zestawienie kosztów z zakresu robót budowlanych i instalacyjnych w układzie elementów scalonych sporządzone dla projektu Z240").

Strona pierwsza jest ok i nawet będąc bardzo zmęczonym jestem w stanie ją zrozumieć :).Kolejne pytanie odnośnie samego projektu:

- chcielibyśmy usunąć słup żelbetowy i "wyciągnąć salon" w stronę północną tak aby zrównał się z garażem - jak bardzo ingerujemy w projekt dokonując takiej zmiany i czy taką zmianę możemy wprowadzić?Pozdrawiam i życzę wszystkim zaglądającym tu Szczęśliwego Nowego Roku.

Obsługa klienta
Do Arek K. : Oups, przepraszam za zwłokę, jakoś ten komentarz umknął w gąszczu...

Co do kalkulacji szacunkowej - dotyczy ona stanu surowego.

Punkt "2.Prace wykończeniowe" nie wchodzi do tej kwoty, suma pkt 1 i 3 da kwotę realizacji budowy.

Powiększenie salonu oczywiście również można wykonać na etapie adaptacji :)

Arek K.

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

W takim razie do czego mam doliczyć cały Punkt 2?
W sumie daje on ok 119 tyś. zł.
Zastanawiam się czy tylko ja mam problem z doliczeniem się wartości całej budowy?
Pozdrawiam

A&M
Jak ja szukalem projektow,to takich fajnych niebylo!!! ojoj studio z500 sie rozwija:),ale co tam Z8 tez jest fajny :))))Pozdrawiam Studio 500

PS: prosze o wnetrza Z8.

Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.