Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Komentarze

Co piszą inni

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
^
 
Przemysław K.

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Właśnie kończę adaptację tego projektu. Na dole zrezygnowałem z wykuszu i fundamenty są proste. Jednocześnie drzwy tarasowe przeniesione na ścianę od jadalni- południe (tak jak Z71). Poza tym drzwi wejsciowe przesunięte, aby powiększyć łazienkę i zrobić w niej kotłownię. Zmniejszona spiżarnia i powiększony ok 0,5 m przedpokój. Ściana od pokoju na parterze przesunięta do słupa nośnego (zmniejszony o wnękę), a pod schodami zorganizowana mała łazienka. Trochę zmian z kominami (również wentylacyjne w kuchni przeniesione w inne miejsce). Do tego podłogówka w łazienkach, kuchni i jadalni (może też w salonie, myślimy). Góra bez zmian oprocz tych wynikających z położenia kominów i usunięte jedno okno dachowe z pokoju w którym są 2. :))) czekamy na pozwolenie

Marek S.

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Do Przemysław K. : Witaj Przemku, też będę budował ten dom więc będę wdzięczny za wszelkie info dotyczące domku :) Może nie dzieli nas zbyt dużo kilometrów i możliwa będzie wizyta na budowie?
 
Mares S.
Do Przemysław K. : Więc wizyta bardzo prawdopodobna, około 50 km :)
jeśli można proszę o kontakt do pana.
 
Robert H.
Do Przemysław K. : Panie Przemku możemy prosić o rzut pomieszczeń po Pana zmianach? są bardzo interesujące!
 
Przemysław K.

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Jak wcześniej napisałem góra bez zmian, prócz tych wynikających z położenia kominów. Poza tym w projekcie studio nie uwzględniło wentylacji kanalizacji, która w moim przypadku jest niezbędna. Usunięte jedno okno w pokoju który ma 2 dachowe. Ruszamy z fundamentami za 3-4 tygodnie.
 
Obsługa klienta
Do Aneta K. : Tak, jest taka możliwość. Chce Pani na całości czy tylko częściowo podpiwniczyć.

Bartosz U.

buduje Z216
Do Aneta K. : Kłaniam się!
można podpiwniczyć tylko "przód" domu? Tak żeby piec CO był pod wiatrołapem a pomieszczenie na eko-groszek pod łazienką. Plus dodatkowe pomieszczenia pod kuchnią i częścią salonu. I Czy wtedy nalezy pomniejszyc pokój mały na parterze robiąc miejsce zejściu do piwnicy? Będę wdzięczny za informację!

Przemysław K.

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Witam
Czy istnieje możliwość przeniesienia jednego komina do pokoju gościnnego na parterze i zrobienia tam kotłowni na ekogroszek? Z jednoczesnym zmniejszeniem okna w tej kotłowni. Do rozmiarów małego okna przy schodach?

Obsługa klienta
Do Przemysław K. : Tak, można zmienić położenie komina. Problem tylko jest taki, że na poddaszu może wyjść ten komin na środku pokoju, jeśli na parterze będzie "przyklejony" do ściany.
 
Obsługa klienta
Do Przemysław K. : może niech Pan prosto narysuje/wstawi gdzie Pan to widzi :)
obrazki można wstawiać dodając nowy komentarz.

Andzia
Mam pytanie czy można podnieść poddasze o jedną warstwę, poszerzyć dom od strony kuchni o 0,90cm i czy wizualnie dużo by zmienił wygląd ten domek? O ile procent może być większy koszt budowy po takich zmianach?

Obsługa klienta
Do Andzia : Rozumiem, że chce Pan podnieść dach, aby uzyskać większą powierzchnie użytkową na poddaszu? Jeśli się zachowa umiar w zmianach gabarytów budynku to wizualnie może się nie wiele zmienić. Można poszerzyć bez problemu to prosty, mały domek "podatny na zmiany" :)
 
Obsługa klienta
Do Andzia : Kąt dachu może pozostać taki sam, można go zmienić w zależności od potrzeb lub wymagań z warunków zabudowy.
 
Obsługa klienta
Do Darek : Tak, będzie w niedalekiej przyszłości taki wariant. Proszę zobaczyć projekt Z220, jest podobny do tego i ma już garaż.
 
Obsługa klienta
Do Justyna : Tak można zaadaptować piwnice do tego projektu my wystawiamy bezpłatną pisemną zgodę na zmiany.
 
Obsługa klienta
Do Justyna : Każdy architekt adaptujący może dać swoją cenę, więc rozbieżność może być znaczna. Jeśli chce się Pani zorientować w cenach proszę skontaktować się ze współpracującym z nami studiem adaptacji http://www.z500.pl/studioadaptacji
  
Obsługa klienta
Do Justyna : Tak można zwiększyć wymiary domu należy jednak trzymać moduł 30x czyli albo o 90cm albo o 120cm.

Mark
Czy jest szansa otrzymać od Państwa przed zakupem projektu zapotrzebowanie materiałowe na email ? Byłbym bardzo wdzięczny
 
Rafał M.

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Do Mark : tak się po prostu zastanawiam...
dlaczego odpłatnie?
wchodzę na Waszą stronę, spodobał mi się projekt, chciałbym możliwie maksymalnie ocenić koszty, które mógłbym ponieść przy budowie domu. pewne rzeczy można po prostu wyliczyć, a Wy to chyba utrudniacie.
bo wygląda to tak:
znalazłem u Was świetny projekt, jego cena 2000zł, są wyceny, dochodzę do wniosku, że kwoty podane w wycenie są atrakcyjne, ale nie chcąc być naiwnym mówię: sprawdzam, a Wy każecie za to płacić.
to, że projekt kosztuje to rzecz normalna, ale jeśli chciałbym skalkulować koszty budowy domu (a są do dość duże koszty) to chyba mam prawo wiedzieć jakie materiały i w jakiej ilości potrzebuję, by zrealizować budowę domu.
więc w czym tkwi problem?

Justi
Projekt prawie idealny - ale zamiast tarasu z tyłu wolałabym werandę od frontu lub zrezygnować z obu i pozostawić prosty domek - czy takie zmiany można wprowadzać?. Jaka jest szacunkowa cena postawienia tego domu z pustaków keramzytowych metodą gospodarczą i czy można ich tu użyć?

Obsługa klienta
Do Justi : Podane zmiany można wprowadzić na etapie adaptacji projektu. My wystawiamy bezpłatną pisemną zgodę na zmiany w projekcie.

Ania
Mam pytanie jeśli poszerzy się o 90 cm dom to kuchnia ile bedzie miala metrów wtedy i salon? Bo rzeczywiscie kuchnia malutka jest.

Obsługa klienta
Do Ania : Jeśli poszerzymy dom wówczas salon+ kochania, która miała 24,m2 będzie mieć 29,2m2.
 
Kuba
Do Ania : W jaki sposob by wygladało to poszerzenie? Tylko tej zwężonej części tak? Wtedy dodatkowy segment w tym oknie- wyjściu ogrodowym?

Obsługa klienta
Do Ania : Poszerzyć dom można gdzie się chce, najlepiej właśnie tam gdzie jest kuchnia. W tym domu nie jest to zbyt skomplikowane ponieważ to prosty domek z dachem dwuspadowym dzięki czemu łatwo jest wprowadzać zmiany w projekcie. Dojdzie więcej materiałów budowlanych typu pustaków, krokwi i tyle.

Justyna K.
Witam, mam pytanie: Czy Państwo realizujecie tylko projekt czy również współpracujecie z firma która jest wstanie wybudować dom za cenę, która podajecie?? Jak to wygląda?:)
 
Justysia
Witam serdecznie.
Podoba mi się projekt i jestem prawie zdecydowana go zamówić brakuje mi tylko ....garażu a w nim kotłowni chciałabym mieć go z lewej strony z dachem jednospadowym w lewo tylko nie potrafię sobie tego wyobrazić proszę o pomoc......

Cerise
Do Justysia : Dołączam się do pytania Justysi :) Mi też brakuje tu garażu i myślałam o "przyklejeniu" go z lewej strony. I wyrównałabym to załamanie w salonie. Może poszerzyć z 50 cm, żeby kuchnia była większa...? Ciekawe, jak wtedy kształtowałby się koszt budowy...?

Obsługa klienta
Do Justysia : Proszę zobaczyć projekt Z220 powinien się spodobać bo ma garaż z lewej strony i jest też większy od Z212.

Kuba
witam, chciałbym spytac o co chodzi z tym zostawionym miejscem miedzy schodami a szafą w pokoju na parterze w Waszych projektach. jaka jest szerokość tego przejścia (?) ? chodzi mi o to, czy można by pod schodami skladowac np. drewno na biezacy użytek do kominka?

Obsługa klienta
Do Kuba : Jest tak mało miejsca i można tam zabudować jakąś półkę lub szafkę. Ewentualnie można tam upchnąć co się chce ale nie za dużo ;)

Wojciech N.

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Wraz z żoną jesteśmy zachwyceni tym projektem. Mam pytanie czy ktoś wybudował go systemem gospodarczym i ile go wyniosło w stan pod klucz. I jeszcze czy ktoś mógł by mi przesłać fotki z budowy i jak wyglądają wnętrza.Z góry dziękuje i pozdrawiam
 
Piotr Bartuzel
Proszę o informacje czy jest możliwość powiększenia kuchni kosztem salonu. Kuchnia ok. 4,2 mkw to trochę mało

Obsługa klienta
Do Piotr Bartuzel : Tak, jest taka możliwość. Druga opcja to poszerzenie całego domu o 60-90cm dzięki czemu większa będzie kuchnia i salon.
 
Obsługa klienta
Do Emil Zelichowski : NOŚNE:

- zewnętrzne parter 73 m2

- wewnętrzne parter 13 m2

- zewnętrzne poddasze 39 m2DZIAŁOWE

- parter 23m2

- poddasze 46 m2

Emil Zelichowski

 • Usuń ze znajomych
 • Dodaj do znajomych

Jaka jest cena postawienia tego domy do stanu wprowadzenia sie pod klucz?

Obsługa klienta
Do Emil Zelichowski : Koszt stanu pod klucz ustala się w zależności od zastosowanych materiałów wykończeniowych, które ustala firma wykonawcza. Kalkulacja szacunkowa którą podajemy jest wyliczona metodą wskaźnikową na podstawie średnich kosztów - stan deweloperski.
 
Obsługa klienta
Do Marcin E. : Na razie nie przewidujemy takiej wersji ale proszę się skontaktować ze studiem adaptacji:
info@studioadaptacji.pl
(+48) 722 000 500
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.